Ide o výnimočný projekt ktorý neušiel ani zraku medzinárodnej poroty a dostal v tomto roku ocenenie Wienerberger Brick Award.

Tehla ako puzzle

Revitalizácia kostola vo Vilanova de la Barca nebola len ochranným opatrením pre zničené pozostatky, ktoré desaťročia chátrali a takmer prehrali svoj boj s prírodou, ale aj manifestom. Zrozumiteľne rozpovedá strhujúci príbeh a históriu miesta. Ide …
Horná zastávka výťahu a vyhliadkový chodník

Výťahom na Nitriansky hrad

Myšlienku o „výťahu“ na Nitriansky hrad vyjadril Ing. arch. Jozef Hrozenský, PhD., už v projekte Mestské zásahy 2013, kde prezentoval koncepciu návrhu a jednoduchý nákres. Nápad sa dostal do Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Nitry, ktorý schválili poslanci.
Firemná škôlka

Firemná škôlka

„Kravaťáci“ firmy Ericsson sa už môžu naplno venovať svojim pracovným povinnostiam. Nová kancelárska budova otvoreným a presvetleným pôdorysom vyzýva pracovníkov, aby boli aktívni a spolupracovali, a zároveň im umožňuje ponechať svoje ratolesti vo firemnom dennom centre.
image 101646 25 v2

Nové planetárium v Nórsku

Celosvetovo uznávaná architektonická kancelária Snøhetta z Nórska opäť predstavila jeden zo svojich konceptov. Doslova vizionárskych. Miestne solárne observatórium (Solobservatoriet) bude po rozšírení najväčším planetáriom a astronomickým zariadením na sever od Álp, ktorého sedem objektov určených …