asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Kontakt

22.03.2013

Vaše pripomienky a otázky nám posielajte na asbportal@jaga.sk.

V prípade záujmu o prezentáciu v médiách JAGA kontaktujte obchodné oddelenie: +421 2 50 200 262, obchod@jaga.sk, podrobnejšie aj v sekcii Inzercia.

Viac informácií o vydavateľstve JAGA

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Jozef Lehotkai
Prosím Vás poradte: boli vymenené radiátory z pôvodných 2000x600x150 / 3rebrá na 1400x600x50 /1 rebr. a 1000x600x50 / 1 reb.bez zadného krytu ale správca nechal namontovať staré merače. Podľa mňa merače udávajú informáciu ako by som kúríl so starými radiátormi. Dom je zateplený a spotreba je taká istá, merač nerozoznáva či je namontovaný na veľký alebo malý radiátor. prosím Vás poradte cca aký je pomer medzi uvedenými radiátormi podľa mňa asi 1/4.napr. ak merač uvádza 1400 dielcov, koľko by malo byť podľa prepočtu na nové radiátory. Za ochotu dakujem.
Odpovedať | 05.01.2017, 13:05
Petra Kopernická
Dobrý deň, v bytovom dome kde je spoločné kúrenie vôbec nepožívam radiátor v kuchyni. Ako mám postupovať ak ho chcem odpojiť a nemať na ňom merač tepla? Je potrebné radiátor úplne demontovať alebo stačí aby privolaný odborník uzavrel prívodové rúry? (byt budeme v budúcnosti predávať, hľadáme riešenie, ktoré bude najmenej komplikované,ak budúci majiteľ bude chcieť radiátor opäť používať). Hovorí o tomto nejaký zákon, vyhláška? Totiž na merači vždy bola spotreba i keď sme nekúrili lebo sa odparoval, teraz majú montovať digitálne, ale načo za to platiť, keď radiátor nepoužívame. Ďakujem za radu a usmernenie. Kopernická
Odpovedať | 04.01.2017, 19:59
red.
Odmontovanie radiátora je zásah do vykurovacej sústavy. Zároveň je osadenie vykurovacích telies u konečného spotrebiteľa pomerovými rozdeľovačmi vykurovacích nákladov - PRVN, povinné zo zákona o tepelnej energetike č. 657/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, a to v zmysle § 18 ods. 4 nasledovne: "(4) Koncový odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi a fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa § 1 ods. 3 písm. c), sú povinní a) zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy 1. obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel,14c) 2. obstaranie zapojenie a udržiavanie pomerových rozdeľovačov tepla,14d) ak obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel14c) podľa prvého bodu nie je technicky možné alebo nákladovo efektívne, 3. alternatívny nákladovo efektívny spôsob merania spotreby tepla, ak obstaranie určených meradiel podľa prvého bodu alebo pomerových rozdeľovačov tepla podľa druhého bodu nie je nákladovo efektívne. b) oznámiť konečnému spotrebiteľovi najmenej 15 dní pred uskutočnením odčítania údajov na určenom meradle spotreby tepla alebo pomerovom rozdeľovači tepla termín odčítania spotreby, c) využívať na rozpočítavanie množstva dodaného tepla určené meradlá tepla alebo pomerové rozdeľovače tepla na vykurovanie u konečného spotrebiteľa, d) rozpočítavať množstvo dodaného tepla podľa pravidiel rozpočítavania. (5) Povinnosť podľa odseku 4 písm. a) až c) nevzniká, ak celková podlahová plocha budovy je menšia ako 500 m2." Pritom koncovým odberateľom je spoločenstvo vlastníkov bytov alebo správca domu, konečným spotrebiteľom je vlastník bytu. To znamená, že vlastník bytu musí mať osadené PRVN alebo určené meradlo a správca alebo spoločenstvo je povinné získané údaje použiť pri rozpočítavaní nákladov na teplo na vykurovanie. V prípade, že sa radiátor odstráni alebo sa odstráni meradlo, môže správca alebo spoločenstvo sankcionovať vlastníka v zmysle vyhlášky ÚRSO č. 630/2005 Z. z. v znení novely č. 358/2009 Z. z., ktorá je stále platná, a to podľa § 7 ods. 4 alebo do budúcnosti, od roku 2018 za rok 2017 v zmysle novej vyhlášky MH SR č. 240/2016 Z. z., a to podľa § § 7 ods. 4. Z uvedeného vyplýva, že odstránenie radiátora ani neosadenie PRVN zákon neumožňuje. Ing. Otília Leskovská
Odpovedať | 05.01.2017, 11:06
Joyce
Naším poslaním je objavovať víťazné riešenie pre všetky vaše finančné problémy. Dávame úvery pre ľudí so zlou úverovou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, investovať do podnikania. Chceme, aby tento prostriedok používať Vás informovať, že sme poskytujúca spoľahlivé úverovú pomoc, budeme radi, že vám ponúkajú pôžičky vo výške 2% pre všetkých zákazníkov. Zúčastnené osoby by mali kontaktovať pre viac informácií prostredníctvom e-mailu: wemacompany@gmail.com
Odpovedať | 09.09.2016, 14:07
Katarina Slobodova
Dobry den prajem, mam zaujem o projekt k preimyselenj budove- BA III. Hladam sikovneho architekta, ktoreho bavi prave tato cast architektury. dakujem
Odpovedať | 17.08.2016, 12:59
Ing. Jozef Havír
Dobrý deň, chcel som sa spýtať, či máte kontakt na p. Gera. Ak je to možné, mohli by ste mi ho poskytnúť? Ďakujem http://www.asb.sk/architektura/urbanizmus/peter-gero-architektura-ktora-nefunguje-nema-vmeste-pravo-na-prezitie
Odpovedať | 07.05.2016, 14:35
Klára Fottová
Dobrý deň prajem, zastupujem Spoločenstvo vlastníkov bytov na Panelovej ulici v Košiciach. Chcem požiadať o cenovú ponuku na odstránenie plesní zo zatepleného bytového domu /€/m2/. Potrebujem predložiť na zhromaždení vlastníkov bytov, ďakujem Fottová
Odpovedať | 04.05.2016, 10:25
Hedviga Ondrejková
Dobrý deň, môžete mi poskytnúť odborné ohodnotenie, doporučenie,spoločnosti Výškový servis s.r.o. Bratislava. Potrebujem doložiť na schôdzu vlastníkov bytov. Ďakujem
Odpovedať | 01.03.2016, 01:38
Tomáš Gajdoš
Dobrý deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu, resp. o pomoc. Potrebujem zistiť, aký softvér na oceňovanie stavebných prác sa používa vo Fínsku. Ak tu takáto otázka nepatrí, vopred sa ospravedlňujem. Za každú radu a pomoc budem vďačný.
Odpovedať | 05.12.2015, 15:48
Petr
Vážení přatelé.Mame zajem o vaše stránky.
Odpovedať | 08.10.2015, 10:13
Milan
Dobrý deň, Prosím Vás o vyjadrenie k nasledujúcim otázkam : - Môže si zobrať SVB bankový úver na výstavbu balkónov ? Predseda SVB argumentuje, že toto nie je možné, nakoľko byty sú v súkromnom vlastníctve, a úver je možné si zobrať iba jednotlivo – iba vlastník bytu. - Aký je postup na schválenie úveru v prípade nedostatočného počtu vlastníkov bytov na schôdzi ? Prosím o postup ako hlasovať cez hlasovacie lístky. Ďakujem za odpovede, prajem pekný deň
Odpovedať | 29.05.2015, 09:13
ZoltánTóth Bratislava,Klenová14 t.č:0915063768
Dobrý deň. Máme vážny problém so zatekaním dažďovej vody za tepelnú izoláciu domu. Voda spoza izolácie vyteká nad balkónovým oknom vyvýšeného prízemia domu.Je to 7 poschodová budova ,dve poschodia boli nadstavené pred 8 rokmi.V rámci zateplenia domu sa opravili aj balkóny.Vymenili sa obvodové plechy balkónov a na nový povrch betónu sa naniesol vodoizolačný náter. Prosím o radu ako postupovať v odstráneni tejto závady.resp.firmu ktorá má takúto činnosť. Za informácie vopred ďakujem.
Odpovedať | 13.05.2015, 19:03
No a hľadám rady, ako zatepliť bytový dom do pasívneho alebo aspoň nízkoenergetického štandartu. Poradí mi niekto múdrejší - prosím ? email : julo_uhlar@mail.telekom.sk
Odpovedať | 03.05.2015, 19:40
Jesse Peterson
žiadosť o úver za nízkou úrokovou sadzbou 3% použije v rámci kontaktujte nás na adrese: jessepeterson28@gmail.com s nižšie uvedenými detailmi.    Celé meno: Krajina: Telefónne číslo: Výška pôžičky: Trvanie:
Odpovedať | 05.05.2016, 19:23
Július Uhlár
pri registrácii som klikol " obchodný zástupca " a vypisuje mi to stále - ARCHITEKT . Nerád by som si u známych trhol ostudu, že si prisvojujem niečo, čo nemám. Správne by som tam vypísal = hospodár bytového domu , lebo to je to pravé orechové od 20.04.2015.
Odpovedať | 03.05.2015, 19:36
S. Gasparova
Dobry den, aktualne sa Vam nezobrazuju spravne fotografie k clankom na hlavnej stranke a aj na podstrankach.
Odpovedať | 13.03.2015, 15:36
Andrej Klein
Dobrý deň, náhodou som sa dostal na internetovú stránku, kde odpovedáte na otázky ohľadom spoločenstva vlastníkov bytov. Chcel by som Vás tiež poprosiť o informáciu. Som vlastníkom bytu v SVB v Košiciach. Na zateplenie sme brali pôžičku zo ŠFRB na komplexnú rekonštrukciu a k tomu aj úver z banky. Bývam nad nevykurovanou pivnicou a chodbou. Strop pod mojím bytom ostal nezateplený, hoci všetky ostatné byty sú riadne zateplené. Nepomohla ani reklamácia ani žiadosť. Na schôdzi som upozornil, že sa budem domáhať svojho práva súdnou cestou. Bol by som v tomto prípade oslobodený od súdnych poplatkov? Ak áno, v ktorom zákone či predpise nájdem oporu? Za odpoveď ďakujem. S pozdravom Andrej Klein
Odpovedať | 31.01.2015, 16:57
Gabriel Točka
Dobry den, zaujal ma prispevok http://www.asb.sk/architektura/stavby/nadcasova-architektura/polnohospodarska-univerzita-v-nitre-ikona-architektury-60.-rokov Viete mi prosim poskytnut kontakt na autora fotografii p. Dana Veselského? dakujem
Odpovedať | 16.01.2015, 14:21
Lukáš Poctavek
Zdravicko mam problem sa prihlasit na konto a druha vec je problem dostat sa k archivnym castiam casopisov cez floowie dakujem
Odpovedať | 08.10.2014, 13:34
Rudolf Kenešši
Ako to je s prihlásením sa na prezentáciu Moderná stavba 2014 10.9.2014 v Piešťanoch. Dakujem.
Odpovedať | 02.09.2014, 20:21
Petra
Dobrý den, je možné zadať otázku na tomto portáli a dostať teda odpoved? Dakujem
Odpovedať | 16.02.2014, 12:50
admin
Dobry den, pisete do diskusneho fora a odpovedat vam moze ktokolvek, kto sa chce zapojit do diskusie.
Odpovedať | 17.02.2014, 07:54
Kubica
Dobrý deň. Mal by som na Vás prosbu. Prevádzkové hodiny kotla na biomasu pre výpočet emisíí je údaj kde sa merajú, zaznamenávajú kompletné prev. hodiny kotla? Keďže kotol ide niekedy v režime napr. 30%, potom 60%,100% výkonu a pod. ako vypočítam prev hodiny kotla pre výpočet emisií? Ďakujem
Odpovedať | 11.02.2014, 19:20
matus burian
Dobry den, uz dlhsiu dobu sa snazim zaeregistrovat u Vas na ASB.sk, ale raz mi to po vyplneni potrebnych udajov a odkliknuti tlacitka registrovat nevykona registraciu a momentalne po vyplneni vsetkych potrebnych registracnych udajov a odkliknuti tlacitka registrovat, vyhadzuje, ze som nevyplnil heslo, pricom heslo vyplnam. Chcem sa opytat, ci mate registracny formular funkcny?, alebo je preblem u mna. Viete prosim poradit? Dakujem, Matus Burian, 0905 255 187
Odpovedať | 10.02.2014, 10:06
admin
Dobry den, vytvoril som novu registraciu a nevypisalo ziadny problem s heslom. Registracny formular je plne funkcny. Vyskusajte este jednu registraciu. ASB.sk
Odpovedať | 10.02.2014, 10:48