Bratislava downtown

Bratislava downtown: Pozrite sa do budúcnosti v 3D modeli

Downtown. Tak prezývajú novú štvrť, ktorá vzniká v okolí Mlynských nív a nábrežia Dunaja. Má industriálnu minulosť, výhodnú polohu a veľký potenciál. Prezrite si ju na interaktívnom 3D modeli s existujúcimi, rozostavanými aj pripravovanými budovami.

Už od minulého storočia sa bývalá industriálna zóna v územnej dokumentácii spomína ako územie, ktoré môže byť novým, moderným centrom Bratislavy. Magazín ASB sa rozhodol vytvoriť trojrozmerný interaktívny prehľad, kde môžete sledovať, ako bude downtown rásť, a dozviete sa kľúčové informácie o projektoch. Do 3D modelu sme už okrem iných zakreslili komplex budov Eurovea, Klingerku, Sky park aj Nivy.

V modeli sú preddefinované záložky, pomocou ktorých uvidíte, ako bude vyzerať štvrť v rokoch 2021, 2023 a 2025. Umožňujú tiež rýchle zobrazenie konkrétneho projektu. Pohľad si môžete otáčať, približovať či odďaľovať.

Bratislava downtown 3D model

Prosíme o trochu trpezlivosti pri načítavaní modelu. Odporúčame prepnúť sa do režimu celej obrazovky ikonou v pravom dolnom rohu:

Ďalšie tipy na používanie modelu:

  • Ovládacie prvky vpravo hore (len fullscreen na desktope) umožňujú pohyb v modeli, približovanie a odďaľovanie pohľadu. Alebo vyskúšajte tlačidlá a koliesko myši. Na mobile fungujú obvyklé gestá.
  • V dolnej časti nájdete rozbaľovacie menu s preddefinovanými pohľadmi a tiež ovládanie slideshow pohľadov.
  • Ak sa v modeli stratíte, na návrat do úvodného pohľadu použite prvú záložku menu s názvom Celá lokalita.

Bratislava downtown video prelet

Pre tých, ktorí majú na hranie sa s 3D modelom málo času, ponúkame prelet na videu:

Tak, ako bude štvrť rásť a projekty pribúdať, budeme softvér aktualizovať tak, aby ste mali vždy aktuálne informácie.

Autor: Gabriel Szűcs