Partner sekcie:
  • CAD Studio

Bývanie v satelite však nie je totožné s bývaním v meste. Prečítajte si zaujímavý pohľad architekta na bývanie v satelitnom sídlisku v článku Rodinný dom za každú cenu môže byť zlatou klietkou.

Návrh dopravy vo variante B pracuje so spriechodnením mesta a zmenou mestských rýchlostných komunikácií na vnútromestské bulvári.

Plán pre budúcnosť Košíc

Moderné formy zapájania verejnosti do územného plánovania prichádzajú opatrne aj na Slovensko. Do najveľkorysejšieho projektu sa zapojilo košické združenie mladých aktivistiek Spolka. Takmer neziskovo vytvorili výnimočný projekt participácie na územnom pláne Plán pre Košice.
Nádvorie Trnava

Nádvorie Trnava

Historickú Trnavu poznáme ako mesto kostolov, teda Malý Rím, ale aj ako univerzitné mesto s automobilovým priemyslom. Oveľa menej vnímame pozitívne zmeny v jadre mesta a oživujúcu pešiu zónu. Pomerne rýchlo sa novým majákom mesta …
image 96870 25 v1

Keď je urbanizmus sexi

Nie, toto nie je gendrovo jednostranné blahorečenie nejakej peknej architektky či urbanistky. „Sexi“ môže byť aj obyčajné mestské plánovanie – ako inak si vysvetliť neskutočných 5000 návštevníkov za prvý mesiac od otvorenia pražského Centra architektúry …