Development

Po otvorení rozšírenia nákupného centra a priľahlých verejných priestorov a dokončení administratívnych a bytových budov, vrátane prvého slovenského mrakodrapu, je sprístupnená aj zostávajúca časť predĺženia obľúbenej dunajskej promenády. Pri tejto príležitosti bola na novom námestí na nábreží odhalená aj socha Octahedral Body.

redakcia ASB -

Slovenský živnostenský zväz, Cech strechárov Slovenska a Zväz stavebných podnikateľov Slovenska preto v spolupráci so zástupcami odborných škôl a odborníkmi z praxe prijali Spoločnú deklaráciu na podporu stavebných remesiel, ktorú predložili Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstvu hospodárstva SR a Ministerstvu dopravy SR.

Začal sa budovať v roku 2017, dnes transformuje celú Bratislavu. Reč je o projekte Sky Park od legendárnej architektky Zahy Hadid. Najväčšia časť tohto komplexu bola dokončená v roku 2020 a v súčasnosti sa dokončuje štvrtá veža – Sky Park Residence 4. Development ale svoju dominantu ešte len získa. Sky Park Tower bude vyčnievať nad všetkými štyrmi vežami a ako sa ukazuje, v mierne upravenej a atraktívnejšej podobe.

Andrej Sárközi -

Megalomanský projekt od developera Penta Real Estate, Bory, kompletne zmenil lokalitu medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves. Rezidenčná štvrť sa neustále rozrastá a vypĺňa pred desaťročím len prázdne parcely, pričom dnes je už v tejto časti postavená aj nová koncová nemocnica. Ešte v minulom roku zverejnila Penta ambíciu vybudovať v oblasti ďalšiu etapu Borov, dnes projekt získava prvú zelenú.

Andrej Sárközi -

Radová zástavba nových rodinných domov v obci Bernolákovo v okrese Senec sa v posledných rokoch stala bydliskom pre mnohé rodiny, ktoré dochádzajú za prácou do Bratislavy. Zvýšený počet obyvateľov vytvoril prirodzený tlak na školstvo, zdravotníctvo, dopravu, verejné priestory atď. Tento stav je príklad ako z učebnice, v ktorom výstavba predbehla občiansku vybavenosť.

Monika Voleková -

Prvé domy tu postavili už v roku 1593, prvé záhrady o 30 rokov neskôr a v 19. storočí bolo na ulici už 88 domov. Reč je o frekventovanej Krížnej ulici v Starom Meste, ktorá má prejsť premenou od fasády k fasáde a naplánovaná je aj rekonštrukcia električkovej radiály. Dnes môže byť frekventovaný bulvár opäť o niečo kompletnejší. Rekonštrukciou totiž nemá prejsť len jeden, ale hneď tri bytové domy.

Andrej Sárközi -

V malebnej obci Klokočov štátna tajomníčka Ministerstva dopravy SR Katarína Bruncková, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Miloš Svrček, generálny riaditeľ Štátneho fondu rozvoja bývania Tomáš Lamprecht slávnostne odovzdali 18 rodinám nové nájomne byty s krásnym výhľadom na slovenské more.