asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Aktuálne

Ďalšie články zo sekcie Aktuálne

Nové číslo časopisu ASB 08-09

27.09.2017
V tomto čísle potešíme vaše oči fasádami. Domácimi, zahraničnými i ojedinelými. Dokonca aj do rubriky Prehra architektúry sa nám jedna fasáda dostala. 

Stavebné úrady 2017 - Odborná konferencia pre stavebné úrady a projektantov

11.09.2017
Slovenská komora stavebných inžinierov tohto roku organizuje už tretí ročník odbornej konferencie Stavebné úrady 2017. Konferencia sa bude konať v hoteli Ski & Wellness Residence Družba Jasná v Demänovskej Doline.

Nové číslo časopisu Stavebné materiály 4/2017

08.09.2017
O výbere vhodných stavebných materiálov pri kladení dlažby rozhodujú vlastnosti podkladu, na ktorý sa bude klásť, tvar a veľkosť dlažby, a samozrejme umiestnenie dláždeného podkladu v interiéri alebo v exteriéri. V septembrovom čisle časopisu Stavebné materiály sme sa bližšie pozreli napr. na ...

Modulové stavby s doskami CETRIS

07.09.2017
Požiadavky na rýchlosť a presnosť výstavby sa neustále zvyšujú. Vhodný konštrukčný systém, ktorý dokáže uspokojiť tieto a všetky ďalšie požiadavky investorov, je modulárna výstavba. 

Panelové stropné debnenie

06.09.2017
Dokadek 30 je beznosníkové ručné debnenie z ľahkej oceľovej konštrukcie vytvorenej rámami s práškovým povlakom, na ktoré je upevnená drevená preglejka s poplastovanou hornou vrstvou. 

ACTIVCEM Z, R

05.09.2017
Pastovitá omietka pre povrchovú úpravu stien a zatepľovacích systémov. Omietka obsahuje vysokopevnostné alkalivzdorné vlkna, odolávajúce mechanickému zaťaženiu, ktoré dodávajú omietke vysokú pružnosť.

Nové hlavové sprchy KLUDI A-QA

04.09.2017
Ranná sprcha stimuluje  a naplní Vás energiou po celý deň. Sprcha KLUDI A-QA Vám pomôže  ráno sa  prebudiť a uvoľniť sa pred spaním. 

Jesenná akcia na strešnú krytinu!

31.08.2017
Do konca septembra možno získať zaujímavé zľavy na prémiovú keramickú strešnú krytinu CREATON.

Futbalový turnaj JAGA CUP 2017

25.08.2017
Skvelé individuálne výkony, tímový duch, enormné nasadenie, taktická vyzretosť – to všetko sprevádzalo prestížny futbalový turnaj JAGA CUP, ktorý sa konal 24. augusta 2017 na ihrisku v Pezinku.

Zdvíhací/posuvný systém na maximálnu priehľadnosť

24.08.2017
Zdvíhací/posuvný systém heroal S 77 SL spĺňa všetky požiadavky v jednom systéme: maximálna priehľadnosť, bezbariérovosť, jednoduché otváranie a zatváranie, veľké šírky a výšky a jasné línie. Nové architektonické konštrukčné prvky s vyváženým pomerom dizajnu, maximálneho pohodlia a funkčnosti.

Zasklenie v ráme alebo bez?

22.08.2017
Uvažujete o zasklení balkóna či lodžie a neviete, ktorý systém zvoliť? Oba varianty majú svoje prednosti.

SKYE® – inovatívna pergola s polohovatelnými a odsúvacími lamelami

21.07.2017
SKYE®  je nová a výnimočná pergola s hliníkovými polohovatelnými a odsúvacími lamelami. Je to nový koncept pergoly, ktorý bol vyvinutý fy Renson. Primárna funkcia pergoly je tieniť, ale SKYE®  poskytuje ochranu aj proti vetru a dažďu.

Radiátor Theia

29.06.2017
Radiátor Theia je veľmi obľúbený vďaka svojmu vzhľadu, ktorý vnesie dotyk elegancie a luxusu do každej kúpeľne.

Farby plné inšpirácie - basic55

28.06.2017
Tí, čo sami navrhujú svoj životný priestor, chcú ho čo najviac prispôsobiť vlastným predstavám. Mimoriadny význam majú farby a ich súlad s prostredím. Dizajnový rad vypínačov a zásuviek ABB spĺňa aj tieto požiadavky a ponúka dve rôzne farebné škály. Môžete vyberať z mnohopočetnej ponuky ...

Nezabudnite si pribaliť na dovolenku nové číslo časopisu ASB 6-7/2017

20.06.2017
„Mňa tie vaše ikonické krivky už trochu nudia,“ povedal Patrikovi Schumacherovi (šéfovi Zaha Hadid Architects) na konci prednášky jeden študent FA STU. Ani dvojité presso by vo švíkoch praskajúcu aulu Emila Belluša neprebralo k životu lepšie. TREND konferencia Reality a development bola tiež ...

Nový kráľ medzi pozinkovanými odkvapmi Lindab Magestic

07.06.2017
Lindab Magestic je vynovený pozinkovaný oceľový materiál s vylepšenou galvanickou úpravou v kombinácii zinku, horčíka a hliníka. Vďaka tejto prevratnej galvanickej úprave má až 3x dlhšiu životnosť ako štandardné pozinkované odkvapy na trhu.

Nový dizajn pevnej značky

31.05.2017
Paralelne s inováciami a novými produktmi z dielne cementárne CEMMAC prichádza tento výrobca s úpravou firemnej identity. Cementáreň je od roku 1995 vo väčšinovom vlastníctve rakúskej rodinnej firmy Asamer a do stavebnej sezóny 2017 vstupuje s upraveným a modernizovaným logom.

Vonkajšie tienenie – prirodzená ochrana interiéru pred teplom

25.05.2017
Práve s prichádzajúcim letom sa majitelia domov začínajú zamýšľať nad tým, ako teplu zamedziť vstup do interiéru. Moderným a zdravým spôsobom je inštalácia vonkajšieho tienenia. VELUX má riešenie pre miestnosti pod šikmou strechou – vo svojom sortimente má okrem priehľadnej vonkajšej markízy aj ...

Vchodové dvere pre bezpečný domov!

24.05.2017
Radi by sme Vám predstavili bezpečnostné kovanie, ktoré firma BRUVO Slovakia s.r.o. montuje do plastových vchodových dverí, ktoré vyrába. Je to automatický zámok s magnetom a hákmi, ktoré zabránia neželanému vniknutiu do domu!

Ďalšie z JAGA GROUP