asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Aktuálne

Ďalšie články zo sekcie Aktuálne

Spoločnosť D4R7 sa stala hlavným partnerom 2.ročníka Stavbárskej olympiády

14.02.2018
2.ročník  internetovej súťaže súťaže Stavbárska olympiáda, ktorá je otvorená  pre stredoškolákov z celého Slovenska, bol aj tento rok vyhlásený Stavebnou fakultou Slovenskej univerzity (STU). Zámerom súťaže je propagovať technické vzdelanie stavbárskeho zamerania, ...

Sadzobník Unika 2018 už v predaji!

12.02.2018
Do predaja sa už dostala všetkými stavebnými inžiniermi a architektmi dlhoočakávaná knižná novinka – Sadzobník pre navrhovanie ponukových cien projektových prác a inžinierskych činností.

AQUA 2018

09.02.2018
Výstavisko Expo Center Trenčín organizuje v spolupráci s odbornými garantmi 22. ročník medzinárodnej výstavy vodného hospodárstva, hydroenergetiky, ochrany životného prostredia, odpadového hospodárstva a rozvoja miest a obcí AQUA, ktorý sa bude konať v termíne 12. až 14. júna 2018.

Oslávili sme 7 výročie SKGBC

05.02.2018
Slovenská rada pre zelené budovy oslávila posledný januárový večer v kruhu svojich členov, podporovateľov a záujemcov o udržateľnú výstavbu svoje siedme narodeniny na tradičnom Green Business Clube.

Krištáľové krídlo ocenilo 11 osobností, je medzi nimi aj výtvarník Juraj Čutek

30.01.2018
Laureáti ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2017 sú známi. Ich mená vyhlásili počas slávnostného galavečera v novej budove SND. Krištáľové krídla si prevzalo 9 osobností, ktoré v roku 2017 dosiahli výnimočný počin. Mimoriadnu cenu získali neurochirurg Juraj Šteňo a spevák, ...

Odborná konferencia TECHFORUM sa uskutoční už 7. februára 2018

24.01.2018
KLIMAK, s.r.o. a jej partneri Vás pozývajú na IV. ročník celodennej odbornej konferencie TECHFORUM 2018. Táto kvalitná odborná konferencia je prioritne určená pre projektantov, architektov, zástupcov developerov a ďalších stavebných odborníkov.

JAGA CUP 2018

12.01.2018
Vydavateľstvo JAGA organizuje už 18. ročník futbalového turnaja JAGA CUP 2018. Ide o akciu, ktorá sľubuje predovšetkým dobrý športový zážitok a zároveň príjemné stretnutie spoločností pôsobiacich v oblasti stavebníctva či developingu.

Vianoce na modrých husliach

09.01.2018
V adventnom období sa v Mestskom divadle v Bratislave uskutočnil výnimočný koncert husľového virtuóza Pavla Šporcla, ktorý spoločne pripravili stavebné firmy Austrotherm, Baumit a Murexin. 

Nosný žalúziový a roletový preklad

18.12.2017
Nosné žalúziové a roletové preklady sa používajú ako preklady nad okennými otvormi v obvodových stenách.

Krištáľové krídlo dlhodobo oceňuje umelcov a výtvarníkov

08.12.2017
Traja výnimoční slovenskí výtvarníci Ivan Csudai, Jana Želibská a Juraj Čutek sú nominovaní na Krištáľové krídlo za rok 2017 v kategórii Výtvarné umenie.  Okrem nich sú v ďalších kategóriách nominovaní aj Tomáš Maštalír, speváčky Celeste Buckingham a Mária Čírová, ...

Ukážkové riešenie problémov s plesňami a riasami

30.11.2017
Systém Mapei Silancolor® Plus nadobro vyriešil problém s neestetickými riasami a plesňami na fasáde bytového domu na Laboreckej ulici v Košiciach.

Protihlukové platne upravené vysokoteplotnou galvanizáciou od mageby

29.11.2017
Spoločnosť mageba ponúka svojim zákazníkom lamelové mostné závery už viac ako 40 rokov.  Prevádzkou získané skúsenosti napomáhajú ich  nepretržitému vývoju a zdokonaľovaniu.  Práve kvôli neustále sa zvyšujúcim požiadavkám na zníženie hluku má mageba v ponuke systém ...

Nová predajňa s tieniacou technikou K-system v Bardejove

16.11.2017
6. novembra 2017 bola slávnostne otvorená nová predajňa tieniacej techniky K-system na východe Slovenska. Okrem vlastných Štúdií tieniacej techniky v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach, Žiari nad Hronom sú výrobky tohto slovenského výrobcu dostupné aj u predajcov značky ...

Tehla HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená zvukovo izoluje a redukuje konštrukčný hluk

10.11.2017
Nová tehla HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená je určená do bytových domov, je vhodná do rodinných domov, ale i administratívnych budov. Ide o tehlový blok, ktorý je zložený z dvoch tehlových tvaroviek spojených minerálnou vlnou. Je určený na murovanie nenosných stien. 

Facility management – poznatky z aplikácie metódy v praxi

10.11.2017
V dňoch 24. – 25. októbra 2017 sa konal už 15. jubilejný ročník vedecko-odbornej konferencie. Konferencia sa konala v hoteli Patria na Štrbskom Plese a jej cieľom bolo umožniť stretnutie odborníkov, vytvoriť priestor na získanie nových informácií a výmenu skúseností v tejto oblasti.

Čerstvý vzduch aj bez tepelných strát

09.11.2017
Jednoduché riešenie ako zabezpečiť zdravú vnútornú klímu a vysokú kvalitu bývania aj za zatvorenými oknami ponúka systém ventilácie s rekuperáciou tepla – Logavent HRV2 značky Buderus.

Smartfón, ktorý sa prispôsobí vášmu dňu

08.11.2017
Práca v sťažených podmienkach si občas vyžiada nejakú tú obeť v podobe rozbitého displeja. Vieme, že dnešné krehké zariadenia nevydržia to, čo poctivé staré telefóny. Teda, väčšina z nich. Ale našťastie sú tu aj také smartfóny ako je napríklad nový CAT S41 – odolný smartfón ...

Rosendal – radiátor so zaujímavým vzhľadom

08.11.2017
Neobvyklý a priestorovo nenáročný radiátor Rosendal si nájde svoje miesto nielen v kúpeľni, ale uplatní sa aj v kuchyni, predsieni či v hale. Klasické alebo masívne zhotovenie rúrok dodáva radiátoru zaujímavý vzhľad. Zároveň je praktický. 

Nábytok vo Vašom STYLE

07.11.2017
Galéria Bývania STYLA na Zlatých Pieskoch je nové nábytkové centrum a je otvorená od marca tohto roka. Odvtedy pod jej strechou pribudlo už niekoľko prevádzok a nové stále pribúdajú. Aké to je, nájsť inšpiráciu na jednom mieste, pod jednou strechou? No predsa jednoduché!

Špeciálne narodeninové ceny Tondach – kvalita bez kompromisov

06.11.2017
Napriek silnému trendu rovných striech, sú šikmé strechy naďalej neochvejnou klasikou a to nie len pri rodinných domoch.  S kvalitou ale rastie aj cena, a preto často musíme aj pri výbere strešnej krytiny robiť kompromisy. Nie však vždy.

Ďalšie z JAGA GROUP