Aktuálne

Smernice EÚ nenariaďujú občanom povinne zatepľovať. Tento mýtus spomínaný v nedávnej politickej kampani vyvrátili experti, ktorí sa zúčastnili na podujatí organizovanom platformou Budovy pre budúcnosť. Záväzok zvýšenia tempa obnovy vyplývajúci zo smernice treba podľa nich vnímať nie ako prekážku, ale ako ekonomickú príležitosť.

redakcia ASB -

Príčin je viacero. Je to národná kultúrna pamiatka, ktorá je dlhodobo v zlom technickom stave. Práce treba zrealizovať do konca roka 2029. O rok neskôr totiž čaká na Slovensko predsedníctvo v EÚ a kaštieľ po obnove by mal by miestom pre takéto vysoko reprezentačné a zároveň medzinárodné pracovné podujatie. V neposlednom rade štát nepokryje na 100 % náklady vyše 100 mil. eur.

Monika Voleková -

Prezidentka Zuzana Čaputová vrátila do parlamentu na opätovné prerokovanie zákon o ochrane prírody a krajiny. Podľa nej schválený zákon predstavuje podstatný zásah do ochrany prírody a krajiny, teda aj zásah do ústavou chráneného práva na priaznivé životné prostredie.

SITA -

21. a 22. júna 2024 sa v AquaCity v Poprade po 17-ty krát stretne komunita IT profesionálov, tento raz doplnená o špičkových odborníkov z real-estate. Spolu s odborným partnerom Slovenskou Komorou Architektov nám prinesie generálny partner Slovanet a Phillip nový pohľad na budovanie bytových domov a celých rezidenčných štvrtí.

V roku 2013 Slovensky futbalový zväz vylúčil združenie, ktorého členom bola spoločnosť INGSTEEL, z verejného obstarávania na stavebné práce na rekonštrukciu, modernizáciu a výstavbu 16 futbalových štadiónov.

redakcia ASB -