Aktuálne

Cesta cez horský priesmyk na Pezinskej babe je mimoriadne obľúbenou tak medzi motoristami, ako aj motorkármi. Na vzdialenosti približne 10 kilometrov prekonáva výškový rozdiel 300 metrov. Vedie cez masív Malých Karpát, ostrými zákrutami a krásnou prírodou. Žiaľ, vozovka už nebola taká krásna, nachádzali sa tu výtlky a trhliny. Župa ju dala v tomto roku konečne opraviť a dnes je ako nová.

Andrej Sárközi -

Bratislava sa nerozvíja len budovaním nových projektov a rekonštrukciami historických pamiatok či verejných priestorov. Dôležité je tiež konať v prípade neobývaných a zväčša schátraných budov, ktoré ohrozujú obyvateľov mesta – a to zbúraním objektu. Presne takýto osud čaká býval hotel Flóra na Zlatých pieskoch, ktorý má už takmer 50 rokov. Posledné roky výrazne chátra a Bratislava sa ho chce zbaviť.

Andrej Sárközi -

INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz – sleduje uplatňovanie princípov a nástrojov voľného trhu a ich dôsledky v podmienkach slovenskej ekonomiky. S jedným z jeho analytikov, Robertom Chovanculiakom, sme sa rozprávali o situácii v slovenskom školstve.

Monika Voleková -

V budúcom roku sa chce mesto Trnava pustiť do obnovy školských dvorov na dvoch svojich základných školách (ZŠ). Má záujem získať na tento účel prostriedky z európskych fondov, poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na septembrovej schôdzi spolufinancovanie obnovy v celkovej výške viac ako 500-tisíc eur.

Zvraty, odvolania a nakoniec potvrdenie víťaza. Architektonická súťaž na dostavbu areálu Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave nabrala pred niekoľkými rokmi veľa zvratov. Dnes sú už minulosťou a jedna z najprestížnejších umeleckých škôl na Slovensku začína povoľovací proces na výstavbu ďalších budov, ktoré môžu skokovo zlepšiť úroveň celej vysokej školy.

Andrej Sárközi -