Aktuálne

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zverejnila v júni presné znenie výzvy na čiastkovú obnovu starších rodinných domov. Prijímanie žiadostí spustila v piatok 19. júla. Ako ju podať a na čo nezabudnúť? Prevedieme vás celým procesom krok za krokom.

Sláva Štefancová -

Obnova nemocníc na východnom Slovensku pokračuje a vláda do nej vstupuje v rôznom štádiu rozpracovanosti. V júli odsúhlasila modernizáciu Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove ako strategickú investíciu rezortu obrany za 550 mil. eur a 10. júla 2024 schválila nadstavbu a stavebné úpravy bloku 47/1 – jedného z objektov Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice za takmer 36 mil. eur. S myšlienkou nadstavby a opravy prišla nemocnica už začiatkom roka 2021.

Monika Voleková -

Už v poradí tretí ročník súťaže zelená strecha roku organizuje Medzinárodný inštitút výskumu adaptácie na klimatickú zmenu (predtým známy ako Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru). Týmto projektom chce inštitút podporiť zelené témy a potrebu adaptácie na klimatickú zmenu. Tento rok sa do súťaže zapojilo 13 vegetačných striech.

redakcia ASB -

Niektoré slovenské domácnosti musia do energií investovať až pätinu svojich disponibilných príjmov a sú ohrozené energetickou chudobou. Na Slovensku si každá štvrtá domácnosť pod hranicou chudoby nemôže udržať vo svojom obydlí dostatočné teplo. Na aké dotácie majú v súčasnosti nárok?

SITA redakcia ASB -

Na konci júna uplynula predĺžená lehota na prenesenie európskej smernice RED II o obnoviteľných zdrojoch energie (OZE) do slovenskej legislatívy. Slovensko si túto povinnosť opakovane nesplnilo. Hrozí, že príde o finančné prostriedky Európskej únie, ktoré doteraz poskytla vo výške približne 286 miliónov eur.

TASR redakcia ASB -