asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Aktuálne

Ďalšie články zo sekcie Aktuálne

Sanácia betónu rýchlo a jednoducho

26.06.2018
Spoločnosť Mapei ponúka jednoduché riešenia sanácie betónových povrchov. Sanačné malty Planitop Rasa & Ripara R2 alebo R4 sú vhodné na rýchle opravy, ako aj na vyhladenie vzniknutých nerovností.

Do našich hôr i do sveta, a nielen v lete

25.06.2018
Aktívny oddych spojený s turistikou či cestovaním patrí k letnému obdobiu. Ani vo chvíľach „ničnerobenia“ sa občas nedá vyhnúť nečakaným udalostiam a rizikám. Kvôli takým situáciách je dobré mať cestovné poistenie s nonstop asistenčnými službami. Pomôže vyriešiť situáciu a ušetriť financie s ...

Busch-VoiceControl®

25.06.2018
ABB uvádza na trh Busch-VoiceControl® KNX, nový hlasom aktivovaný riadiaci systém KNX a prvý kompatibilný s tromi najväčšími lídrami na trhu v zariadeniach na ovládanie hlasu - Amazon, Google a Apple.

Akustika, dizajn a čistý vzduch

21.06.2018
Potrebujete vyriešiť priestorovú akustiku, dizajn a vnútorné ovzdušie? Všetky tieto tri požiadavky je možné vyriešiť sadrokartónovými akustickými doskami Rigiton alebo Gyptone. Spájajú v sebe vlastnosti, ktoré napomáhajú  zlepšeniu akustického komfortu daného priestoru. 

Ako zdravo vetrať v jednotlivých izbách?

20.06.2018
Účinne vyvetrá, uľavuje alergikom, ľahko sa montuje a výsledkom je zdravá domácnosť bez plesní. Reč je o lokálnej vetracej jednotke s rekuperáciou s názvom recoVAIR VAR 60 značky Vaillant. Toto „malé riešenie s veľkým efektom“ je určené na vetranie jednotlivých ...

Systemair Access - urobí z Vás experta na vetracie jednotky

15.06.2018
V Systemair sa snažíme našim zákazníkom veci uľahčiť a veríme, že moderné technológie by mali byť dostupné pre každého. Preto sme vyvinuli nový regulačný systém Systemair Access.

Theia – praktický pomocník s dotykom elegancie

11.06.2018
Radiátor Theia je veľmi obľúbený vďaka svojmu vzhľadu, ktorý vnesie dotyk elegancie a luxusu do každej kúpeľne. 

Tvoríte projekty doteraz v 2D alebo v starších verziách CADu?

05.06.2018
Obor projektovania a stavebníctva sa u nás aj v ďalších krajinách posúva k BIM technológiám - informačnému modelu budov. Ten preukázateľne šetrí náklady a prináša zefektívnenie všetkým účastníkom fázy výstavby aj prevádzky stavby. BIM bude navyše čoskoro povinný pre verejné obstarávanie.

Flexi štuk 043 bv

05.06.2018
Polymérom modifikovaný vápennocementový štuk so zníženou nasiakavosťou s prídavkom výstužných vlákien. Na realizáciu vonkajších aj vnútorných štukových omietok na jadrové podkladové omietky.

Vetranie s rekuperáciou tepla do bytov i zrekonštruovaných priestorov

04.06.2018
Či už pri rekonštrukcii jednotlivých miestností, výstavbe nových bytov, alebo v priebehu dodatočných stavebných úprav v domoch, decentralizované vetracie jednotky Zehnder sú perfektné riešenie. Zaisťujú nepretržitú výmenu vzduchu v miestnosti bez potrubných rozvodov a stavebných úprav. Sú ...

Nový technický katalóg CETRIS

04.06.2018
Výrobca cementotrieskových dosiek CETRIS®, spoločnosť CIDEM Hranice, a. s., pripravil pre odbornú verejnosť úplne nové, aktualizované vydanie publikácie Podklady na projektovanie a realizáciu stavieb. V publikácii nájdete ucelené informácie o produktoch a používaní ...

SKSI má staronového predsedu

28.05.2018
V sobotu 26. mája 2018 sa v Bratislave konalo Valné zhromaždenie Slovenskej komory stavebných inžinierov (ďalej SKSI). Podľa údajov SKSI sa ho priamo zúčastnilo 135 členov a prostredníctvom splnomocnenia1 151 členov.

Novodobé Božie muky z čierneho samozhutniteľného betónu

28.05.2018
Božie muky, drobná sakrálna stavba v tvare stĺpa, dávajú miestu charakter a pozývajú na návštevu, motivujú zastaviť sa. Nešetrným sceľovaním družstevných pozemkov a proticirkevným postojom komunistického režimu boli mnohé tieto pamiatky zničené. Vážme si, že sa stavajú nové Božie ...

SKSI dementovala informácie o zlom hospodárení

25.05.2018
Slovenská komora stavebných inžinierov (ďalej SKSI) vydala 24. mája 2018 tlačovú správu, v ktorej dementovala informácie uverejnené v denníku Pravda z 23. mája 2018, poukazujúce na zlé hospodárenie s financiami SKSI a eurofondami prostredníctvom grantu ingREeS.

mageba Novinky

22.05.2018
mageba ako jeden z popredných svetových dodávateľov mostných záverov pre viac ako 20 000 mostných konštrukcií po celom svete, by Vám chcela predstaviť ďalšie zo svojich produktov.

Inovatívna aplikácia vás zavedie do virtuálnych kúpeľní

15.05.2018
Návrh kúpeľne si vyžaduje dôkladnú prípravu. Chceme si byť istí, že zvolené riešenia budú vyhovovať nášmu vkusu. Je možné vidieť všetko a overiť si  správnosť svojich rozhodnutí predtým, než začnete stavať?

Internorm opäť ocenený ZLATOU PLAKETOU na výstave CONECO 2018

15.05.2018
Po úspešných prezentáciách spoločnosti Internorm na výstave Coneco v minulosti, aj tento rok svojimi inováciami presvedčil odbornú porotu a získal ďalšiu  ZLATÚ PLAKETU. Je to v  poradí  už siedmy výrobok v krátkom čase, ocenený ZLATOU PLAKETOU, čo dokazuje 87 ...

LED premenné dopravné značenie ako účinný nástroj na riešenie mimoriadnych udalostí v cestných tuneloch a diaľniciach

11.05.2018
Premenné dopravné značenie na báze LED (LED PDZ) je základným nástrojom pre riadenie a usmerňovanie dopravy v cestných tuneloch a na diaľniciach. Pomáha udržiavať plynulosť a bezpečnosť cestnej dopravy. 

Spoľahlivá hydroizolácia spodnej stavby

11.05.2018
Predpokladom dlhej a bezproblémovej životnosti budovy je dokonalá ochrana spodnej stavby pred vodou. Odborníci Mapei odporúčajú na tento účel stierkové hydroizolácie z Plastimul Line na báze bitúmenu.

AQUA 2018

09.05.2018
22. ročník medzinárodnej výstavy vodného hospodárstva, hydroenergetiky, ochrany životného prostredia, odpadového hospodárstva a rozvoja miest a obcí

Ďalšie z JAGA GROUP