ASB Stavebníctvo Realizácia stavieb

Realizácia stavieb

Partneri sekcie:

Viacero profesií na trhu pociťuje nedostatok pracovníkov a také stavebníctvo rozhodne nepatrí k výnimkám. Situácia je vážna až do takej miery, že by niektoré remeslá mohli na odborných školách v dohľadnej dobe zaniknúť. Aj keď robotizácia nemá poskytnúť stavebníctvu ucelené riešenie a kompletne nahradiť ľudskú silu, prichádza s cieľom zefektívnenia výkonu na stavbe i šetrenia času.

Samuel Ďuriš -
Podcast NA BETÓN

Námestníčka primátora Bratislavy Tatiana Kratochvílová zastupuje primátora v  doprave a mestskej mobilite, rozvoji električkových radiál a v projekte nosného systému mestskej hromadnej dopravy Bosákova- Janíkov dvor v mestskej časti Petržalka. Rozprávali sme sa o dopravných stavbách na území hlavného mesta, prúdení dopravy do a z mesta, ekologickosti mestskej hromadnej dopravy a ďalších témach.

Monika Voleková -

Od demontáže, prípravy otvoru až po finálne začistenie a aplikáciu omietky. Zistite, ako efektívne a správne osadiť okno pri rekonštrukcii vášho domov tak, aby ste zabezpečili jeho dlhodobú funkčnosť i estetický vzhľad.

Časopis Stavebné materiály -

Pri podkladoch, ktoré si vyžadujú renováciu, ako sú staré drevené podklady alebo hutné a hladké podklady (napr. dlažba), vzniká otázka, ako vytvoriť rovnú plochu na kladenie podlahovej krytiny? Jedným z vhodných riešení na nerovné podklady s početným ­výskytom škár je dvojzložková stierkovacia veľmi rýchlo schnúca penetrácia na cementovej báze.

Časopis Stavebné materiály -

Na vzduchotesné napojenie odvetrávacieho systému na hydroizolačnú fóliu slúži manžeta. Každý prestup cez strešnú krytinu predstavuje zvýšené riziko zatečenia do strešnej konštrukcie. Preto je potrebné používať systémové riešenia, ktoré sú navrhnuté na mieru danej krytiny.

Časopis Stavebné materiály -