ASB Stavebníctvo Realizácia stavieb

Realizácia stavieb

Partneri sekcie:

Splniť čoraz náročnejšie environmentálne ciele stanovené stavebnými predpismi na budovy možno aj vďaka stavebným materiálom, ktoré svojimi vlastnosťami prispievajú k zníženiu prehrievania strešného plášťa.

Prázdniny sú príležitosťou precestovať Slovensko a navštíviť podnetné miesta spojené so staršími i novšími dejinami. Nielen múzeá, hrady, zámky a kaštiele si zasluhujú našu pozornosť, ale aj vojenské vyhliadkové veže, ktoré ponúkajú pohľad na okolitú krajinu.

Monika Voleková -

Spoločnosť Mapei je známa aj výrobou výrobkov, ktoré chránia konštrukcie pred vodou – a to nielen nad úrovňou terénu, ale aj pod ním. Jedným z praktických riešení, ktoré spoľahlivo chráni budovy pred vlhkosťou môže byť syntetická, plne lepená hydroizolačná fólia Mapeproof FBT a Mapeproof AL AP. V čom je praktická?

Spriahnutý nosník DELTABEAM® od spoločnosti Peikko našiel vynikajúce využitie v projekte bytového komplexu Rivapark v Dunajskej Strede. Konštrukčná výška suterénu bola znížená, čo umožnilo zvýšiť úroveň základovej škáry o celých 60 cm. Ide o stavbu, akých sa dnes stavia množstvo, preto ukážka efektívnej realizácie prechodového stropu pomocou transferového nosníka DELTABEAM® určite príde vhod nejednému architektovi či statikovi.

Kovové komínové systémy získali v poslednej dobe srdcia nielen staviteľov novostavieb ale tiež užívateľov, ktorí robia rekonštrukciu staršieho domu. Prečo? Lebo sa dá rýchlejšie postaviť, nepotrebuje základ a pod. Najčastejšie kladené otázky ku kovovým komínovým systémom od našich zákazníkov spolu s odpoveďami uvedieme v našom prvom článku s najčastejšie kladenými otázkami.

Lepidlo tvorí v celkovom rozpočte realizácie obkladu alebo dlažby len jednotky percent, napriek tomu sa občas objavuje snaha šetriť práve na nich. Nie je ich totiž vidno. Pritom práve tieto položky výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad i životnosť výsledného diela.