ASB Segment

Obchod a služby

Zámer s 53 bytmi a vnútroblokom na rušnom nároží Račianskej a Pionierskej ulice v Bratislave nahradí pôvodné technické haly, ktoré však boli zastarané a neboli využiteľné pre súkromný sektor. Predaj bytov má začať v prvom štvrťroku 2024.

Monika Voleková -

AOCR – Vladimír Vršanský,Michal Vršanský,Branislav Kružel, CARLTON PROPERTY, Bratislava,Bratislava - Staré Mesto

A-DOM, Katarína Viskupičová, Matej Horváth, OOZI, Dokončené, Obchod a služby, Občianske stavby, Trnava

Bratislava získava nové projekty nielen vo svojom srdci či v širšom centre, ale aj na periférii. Okraj hlavného mesta postupne vypĺňajú administratívne či bytové projekty, ktoré menia nezastavané oblasti na perspektívne územia. Najnovší projekt od developera VI Group patrí medzi podobné zámery. Polyfunkčný súbor Rybničná transformuje lokalitu vo Vajnoroch – pri novom obchvate D4 vyrastie garni hotel, bývanie aj obchodné priestory v parteri.

Monika Voleková Andrej Sárközi -

Corwin predložil v októbri do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie zámer Polyfunkčný súbor R66 v bratislavskom Novom Meste. Na mieste uzavretého areálu s administratívou, halovými, skladovacími a prevádzkovými objektmi a bytovým domom postaví polouzatvorený mestský blok. Časť objektov zbúra a na pozemku zachová administratívnu budovu. Na realizáciu tohto investičného zámeru netreba meniť územný plán.

Monika Voleková -

KOSI architekti, Slovkarpatia, V príprave, Administratíva, Obchod a služby, Bratislava - Ružinov

Compass architekti, JTRE, V príprave, Bývanie, Obchod a služby, Bratislava