ASB Development Realitný trh

Realitný trh

Architektonicko-urbanistickú súťaž na pozemok s rozlohou takmer 4,5 hektára vyhral slovinský ateliér s projektom, ktorého dominantou je lineárny park. Nadviažu na neho verejné a polosúkromné priestory s predzáhradkami.

Monika Voleková -

V druhom štvrťroku 2023 poklesli ceny nehnuteľností na bývanie o 2,3 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom. Medziročné tempo rastu sa dostalo do záporných čísel, dosahuje hodnotu -6,5 %. Priemerná cena sa medzi štvrťrokmi znížila o 58 eur na 2498 eur za štvorcový meter (m2). V utorok o tom informovala Národná banka Slovenska (NBS).

TASR -

Najaktívnejší sú v čerpaní štátnych financií na tieto byty v prešovskom regióne. Krajské mestá by potrebovali viac peňazí na štvorcový meter bytovej plochy.

Vlastniť nehnuteľnosť v zahraničí znamená okrem vysnívaného miesta na dovolenku už aj útočisko pred vojnovým konfliktom a sankciami. Rusi a Ukrajinci, ktorí spolu vyše roka bojujú, by o tom vedeli rozprávať. Postoj predávajúcich a prenajímateľov k nim však môže byť rozdielny.

Monika Voleková TASR -

Bratislavský magistrát čaká na finálne stanovisko Okresného úradu Bratislava k dôležitému návrhu zmien a doplnkov územného plánu č. 8. Dlhoočakávané zmeny a doplnky súvisia s výstavbou veľmi potrebného dostupného nájomného bývania pre potreby mesta v mestských častiach Ružinov, Rača, Dúbravka a Petržalka.

Monika Voleková -