Logamatic 023 QF

Regulácia Buderus Logamatic 5000. Riadime budúcnosť.

Značka Buderus vyvíja svoje vlastné regulačné systémy už bezmála 40 rokov. Výhodou je napríklad možnosť výberu konkrétneho druhu kotla tak, aby boli počas prevádzky zabezpečené jeho prevádzkové podmienky, minimalizovali sa počty štartov kotlov, ktoré vďaka kvalitnej regulácii vydržia čo najdlhšie. Predchodca regulačného systému Logamatic 4000 rovnako spĺňal všetky požiadavky na optimalizovaný chod jedného či viacerých kotlov i celého systému. Prečo potom vyvíjať systém regulácie 5000?

ISS 1703

Kvapalný propán (LPG) efektívnym zdrojom tepelnej energie. Strážte si dodávateľa a kvalitu!

Ceny energií sa od roku nula, ak za neho budeme považovať prelomový koniec roka 1989, menili mnohokrát, podobne ako sa menil názor štátu na to, čo je v danom období výhodné alebo nevýhodné, a s tým súvisela aj regulácia cien. Je zaujímavé, že kvapalný plyn – propán – si v podstate stále vedie rovnako a jeho cena sa odvíja primárne od ceny ropy a vyťaženého množstva.

energie, historicka stavba, vykurovanie

Pútnický dom na Skalke využíva nevyčerpateľné alternatívne zdroje energie

Mnohé kostoly, fary či pútnické domy čelia v 21. storočí výzve, ako poskytnúť veriacim čo najvyšší možný komfort a to v nových aj starobylých priestoroch. Najmä v oblastiach bez plynofikácie musia správcovia objektov zvážiť použitie sofistikovanejších a environmentálne prijateľnejších riešení. Dva takéto príklady nájdeme na najstaršom pútnickom mieste na Slovensku. Komfort prichádzajúcich pútnikov tu zabezpečuje splitová technológia.