3 2

Schneider Electric otvára novú éru nízkonapäťových ističov

S meniacou sa distribúciou elektrickej energie rastú očakávania a taktiež nutnosť nájsť riešenia, ktoré by zvýšili bezpečnosť, ponúkli by vyššiu kybernetickú bezpečnosť a boli by spoľahlivejšie, efektívnejšie a udržateľnejšie. V dnešnej ére internetu vecí budete potrebovať perspektívny istič, ktorý zvyšuje účinnosť, dokáže sa prispôsobiť vašim meniacim sa potrebám.

Ak by sme zmenili naše stravovacie návyky, využívali lokálne zdroje a míňali len energiu, ktorú skutočne potrebujeme míňať, potrebovali by sme približne len 5 % zdrojov, ktoré míňame dnes.

Kedy nám budú v domoch padať pečené holuby do úst?

Následky maximalizácie ziskov a neúmernej snahy o zvyšovanie životného komfortu ako kréda a zmyslu ľudskej existencie budú nevypočítateľné a náhle. Ak nedokážeme regulovať svoj počet, apetít a rozlohu, ktorú okupujeme, príroda to spraví za nás pomocou hladu, erózie, biedy a chorôb. Vďaka nám každý deň v prírode vymierajú rôzne druhy rastlín, hmyzu či zvierat. Ak nezačneme žiť a bývať vedome (udržateľne), bude len otázkou času, kedy príde rad na nás.

foto enef2016

13. ročník medzinárodnej konferencie enef 2018

Medzinárodná konferencia venovaná energetickej efektívnosti a znižovaniu energetickej náročnosti „enef 2018“ otvorí svoju už trinástu kapitolu v novembri 2018. Organizátori Asociácia energetických manažérov (ASENEM) a reklamná agentúra MEEN, v spolupráci s ďalšími organizáciami a odbornými partnermi pripravili pre tento ročník konferencie opäť zaujímavý program.

Ledvance

Nové portfólio osvetlenia od LEDVANCE

Nové rady produktov pre osvetlenie predajní od spoločnosti LEDVANCE, budú vo veľkoobchodoch v predaji ešte pred zahájením novej svetelnej sezóny. Rozsiahle portfólio najmodernejších LED svietidiel a svetelných zdrojov pokrýva prakticky všetky požiadavky na osvetlenie ako malých butikov, tak aj priestranných supermarketov – od akcentového osvetlenia pre zvýraznenie konkrétnych produktov až po rovnomerné osvetlenie uličiek a regálov.