Klimatický modul – komfortne temperovaný čerstvý vzduch po celý rok

Premyslená kombinácia vetracej jednotky Zehnder ComfoAir Q a nového Zehnder ComfoClime zaisťuje vysokú úroveň zdravého bývania a pohodlia v celom dome či byte. Klimatický modul Zehnder ComfoClime v lete ochladzuje a v zime ohrieva vzduch privádzaný do obytných priestorov energeticky účinným spôsobom.

II. časť Ako svietiť v roku 2023?

Modernej architektúre sa svojim minimalistickým dizajnom prispôsobujú aj svietidlá. Okrem dotvárania charakteru priestorov tu však dôležitú úlohu zohráva ich funkcionalita. Ľudia pre svoj životný a pracovný priestor potrebujú kvalitné svetlo, v správnom množstve, na správnom mieste a v správnom čase. Prednosťou súčasnej generácie svietidiel je preto najmä flexibilita riešení a doplnkové funkcie, ako napríklad integrované senzory či dodatočná akustická vlastnosť.

Nový rad nabíjacích staníc EVlink Pro AC a Pro AC Metal

Spoločnosť Schneider Electric uvádza na trh nový EVlink Pro AC, novú generáciu striedavých nabíjacích staníc pre elektromobily, pre bytové domy a budovy budúcnosti, ktoré optimalizujú spotrebu elektrickej energie, maximalizujú čas prevádzky i efektivitu a zaisťujú bezproblémové užívateľské prostredie pre inštalačných technikov, prevádzkovateľov a vodičov.

Regulátory teploty RT122

Koncom roka 2021 firma LDM, s. r. o., Česká Třebová, rozšírila svoj výrobný program o ďalší typ armatúry, ktorý dopĺňa sortiment armatúr pre vykurovacie aplikácie – je ním regulátor teploty.

Osvetlenie ako kľúčový prvok priestorov – časť I.

Svetlo je hlavným časovačom, ktorý synchronizuje vnútorné biologické hodiny a podporuje rovnováhu človeka. Ovplyvňuje bdelosť, kvalitu spánku, náladu, zdravie a produkciu rôznych hormónov, ako sú kortizol, melatonín alebo serotonín. Naopak nedostatok svetla spôsobuje ľudskému organizmu stres, ktorý sa z dlhodobého hľadiska môže negatívne podpísať na celkovom zdraví. Platí to aj o nesprávnom osvetlení.