ASB Stavebníctvo Technické zariadenia budov

Technické zariadenia budov

Partneri sekcie:

Začiatkom septembra bol predstavený elegantný bezdrôtový reproduktor Beolab 8 od dánskej ikonickej značky Bang & Olufsen (B&O). Jednou z jeho zaujímavých vlastností je aj využitie ultra-širokopásmového prenosu (UWB).

TC5 je 5“ dotykový panel s novým, elegantným a moderným dizajnom, ktorý zaujme intuitívnym konceptom ovládania a rozsiahlymi možnosťami prispôsobenia. Vďaka TC5 je možné vytvárať dokonalé podmienky v každej miestnosti vďaka funkciám riadenia osvetlenia, tienenia a vnútornej teploty.

S nimi môžete objaviť dokonalosť v oblasti účinnosti, komfortu i ohľaduplnosti voči klíme. Zoznámte sa s tepelnými čerpadlami. Hovorí sa o nich ako o najmodernejších zelených technológiách a sú považované za riešenia budúcnosti.

Systém fixácie je určený na montáž solárnych fotovoltických panelov na všetky typy striech s celkovým výkonom do 250 kW. Je vhodný na montáž fotovoltických modulov na strechy rodinných domov ako aj plochých striech priemyselných alebo administratívnych budov.

Optimálnu klímu v interiéri zaistí centrálny systém riadeného vetrania s rekuperáciou tepla s nadstavbou v podobe klimatického modulu Zehnder ComfoClime. Ten vďaka schopnosti dodatočne upravovať privádzaný vzduch umožňuje kontrolu nad jeho teplotou aj vlhkosťou a navyše sa energeticky úsporne postará o vytvorenie zdravého prostredia.

Čerpadlá pre tlakovú kanalizáciu sa používajú tam, kde je nutné prekonať výškové rozdiely a nemožno vybudovať bežnú gravitačnú kanalizáciu. Ide o tlakové kalové čerpadlá so zodpovedajúcou dopravnou výškou, ideálne sú do nižších nádrží.

Mali by zvládnuť stovky prísnych testov, extrémne podmienky a splniť maximálne nároky na efektivitu i ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Reč je o najmodernejších tepelných čerpadlách.

Otvorené kanalizačné potrubie ústiace nad strechu bráni vzniku podtlaku v potrubí. Tento otvor je však aj zdrojom úniku tepla z budovy. Geberit vytvoril riešenie, ktoré udržuje potrubie zatvorené a odvetráva ho iba pri kompenzácii tlaku. Uzavretie zabraňuje tiež šíreniu nepríjemných pachov a je ideálnym riešením pre zelené strechy a strešné terasy.

Historicky sa bezpečnostné systémy zameriavali na mieru ich zabezpečenia. Primárny dôraz sa kládol na to, aby boli čo najviac uzatvorené a maximálne bezpečné. Dnes je táto požiadavka vyvažovaná nárokmi na integráciu a na vzdialenú správu. Toto je najzásadnejšia zmena, ktorú berieme v LAST MILE veľmi vážne.