asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

O portáli ASB

22.03.2013

Odborný stavebný portál www.asb.sk poskytuje profesionálom z oblasti architektúry, stavebníctva a developmentu ucelený prehľad o aktuálnom dianí v oblasti architektúry a stavebného podnikania. Počas svojej existencie sa stal vyhľadávaným zdrojom odborných článkov a analýz, týždenný prehľad v podobe e-novín odoberá viac ako 8 000 odborníkov, projektantov, produktových manažérov.

CIEĽOVÉ SKUPINY

  • profesionáli v oblasti architektúry a stavebníctva
  • podnikatelia v rámci tohto segmentu, developeri
  • pedagógovia a študenti vysokých škôl
  • všetci záujemcovia o architektúru, dizajn, stavebníctvo, ako aj o aktuálne dianie v stavebníctve a architektúre na SlovenskuOBSAH WWW.ASB.SK
Denne aktualizovaný obsah tvoria:

  • odborné články
  • firemné aktuality, novinky
  • analýzy
  • ponuka pracovných miest, najnovšie stavby
  • kalendár udalostí – konferencie, výstavy, veľtrhy, prednášky
  • videá – videoprehliadky zaujímavých svetových a domácich stavieb, animované vizualizácie veľkých projektov, rozhovory a prednáškySúčasťou článkov je galéria obrázkov s popiskami a diskusia k článku.
Návštevníci majú možnosť dostávať raz týždenne e-mailom prehľad najdôležitejších článkov pridaných za uplynulý týždeň v podobe e-novín portálu www.asb.sk


Článková časť je rozdelená na tieto hlavné sekcie:


ARCHITEKTÚRA

V rámci sekcie Architektúra čitateľ (architekt, projektant) nájde informácie o projektoch, realizáciách a architektonických súťažiach. Jej súčasťou sú aj rozhovory s architektmi a dizajnérmi, profily architektonických a dizajnérskych ateliérov, predstavenie ich najznámejších diel, inšpiratívne riešenia interiérov, dizajn interiérov, nábytku, stavebné detaily.

V podsekcii Stavby a budovy sa návštevník dozvie dôležité informácie o kultúrnych, bytových, výškových, športových, administratívnych, nízkoenergetických a priemyselných budovách, hoteloch a nákupných centrách. Osobitné podsekcie sú venované nadčasovej architektúre na Slovensku, urbanizmu a architektonickým súťažiam.

STAVEBNÍCTVO

Táto sekcia je určená najmä výrobcom, dodávateľom a realizátorom. Obsahuje informácie o nových a zaujímavých stavebných materiáloch či výrobkoch prístupných na slovenskom trhu. Obsah tvoria články a informácie o materiáloch, technológiách, stavebnej technike, konštrukciách a prvkoch, softvéri.

INŽINIERSKE STAVBY

Sekcia Inžinierske stavby obsahuje prehľad technológií, materiálov a zaujímavých realizácii vo svete inžinierskych stavieb, informácie z oblasti geotechniky a zakladania stavieb, nové technológie a realizácie dopravných stavieb, informácie o navrhovaní, výstavbe a sanácii vodných stavieb, ako aj nové trendy vo výstavbe inžinierskych sietí.

TZB

V rámci sekcie TZB sa návštevník dozvie najaktuálnejšie informácie z oblasti technického zariadenia budov. Zahrnuté sú v nej aj informácie zo strategickej oblasti úspor energie, energetickej hospodárnosti a využitia obnoviteľných zdrojov energie, aktuálne trendy z oblasti vykurovania, vykurovacích systémov a zdrojov tepla. Ďalej sa v nej návštevník dočíta o súčasnom vývoji v oblasti prípravy teplej vody, úpravy pitnej vody a jej hygieny, nájde informácie z oblasti plynoinštalácií a, samozrejme, vzduchotechniky, chladenia a klimatizácií.

SPRÁVA BUDOV

Sekcia obsahuje kompletné informácie o prevádzke, spravovaní a údržbe budov. Vysvetľujú sa v nej aj základné pojmy týkajúce sa správcovstva budov, objasňujú problémy pri spravovaní budov z hľadiska legislatívy a uvádzajú konkrétne postupy pri opravách a rekonštrukciách technických zariadení. Osobitná sekcia je venovaná aktuálnej problematike facility managementu u nás i v európskom kontexte.

BIZNIS

Sekcia Biznis prináša informácie o rozhodujúcich firmách a ľuďoch z oblasti stavebného trhu a developmentu, ako aj údaje o súkromných zákazkách, verejných súťažiach a pripravovaných projektoch.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Jana Slaninkova
Dobrý deň K časti správa budov by som potrebovala odpoved k pár.14 ods.7 tak 182/1993Z.z .....či Nie je v rozpore so zákonom keď správca vyhlási písomne hlasovanie o úvere s termínom konania od 20.5.-31.7 ? Nemusí tam byt určený konkrétny dátum konania zberu podpisov? 1 prípadne 2 konkrétne dni? Dakujem
Odpovedať | 14.06.2018, 13:09