ASB Stavebníctvo Stavebná technika

Stavebná technika

Partneri sekcie:

Doka opäť rozširuje portfólio svojich produktov a tentokrát prináša na náš trh vysokoúnosnú vykladaciu plošinu. Plošina sa umiestňuje v rôznych výškach mimo pôdorys realizovanej budovy a slúži na bezpečné a dočasné uloženie stavebného materiálu, ktorý sa presúva pomocou žeriava.

Potrebujete naplánovať relatívne jednoduchú zostavu debnenia, ale chcete mať istotu, že bude naplánovaná správne? Nie je nič jednoduchšie, ako využiť aplikáciu pre plánovanie debnenia Doka Easy Formwork Planner, čiže jednoduchý plánovač debnenia.

Na vytvorenie účinnej bariéry proti vlhkosti, prenikajúcej cez podlahové konštrukcie cementových poterov alebo betónových podláh, cez staré existujúce podklady a liaty asfalt a ďalšie citlivé a veľmi nasiakavé podklady, možno použiť dvojzložkový epoxidový základný náter.

Spoločnost Doka uzavrela strategické partnerstvo so společnosťou AT-PAC, americkým výrobcem lešenárskych systémov. V budúcnosti tak bude Doka ponúkať nielen debnenie, ale aj lešenie.

Stavebníctvo už nejaký čas zaznamenáva rozmach v elektronickom obchodovaní B2B, ktoré sa nepochybne stáva dôležitou súčasťou priemyselného odvetvia. Spoločnosť Doka prostredníctvom vlastného internetového obchodu a zákazníckeho portálu myDoka vytvorila pôsobivú a úspešnú kombináciu predaja a zákazníckeho servisu.

Nemecká firma Uplifter sa so svojím širokým sortimentom zdvíhacej a vákuovej manipulačnej techniky v minulom roku vstúpila aj na slovenský trh. Už takmer 20 rokov sa venuje oblasti kompaktných žeriavov, zdvíhacích a montážnych zariadení a disponuje najširším sortimentom v segmente manipulačnej techniky. Pohľad na celý modelový rad dokazuje, že sa v ponuke zameriava na kompaktné stroje a najmä na vákuovú technológiu. Tá sa potom často kombinuje s malými žeriavmi.

„Staráme sa o vaše stroje, aby ste sa mohli venovať svojím zákazníkom.“ Vyťaženosť kapacít stavebných spoločností na Slovensku sa podľa údajov analytickej spoločnosti CEES Research pohybuje na úrovni 92%. Trh čelí nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily a stavebné firmy sú nútené zamerať sa na hľadanie ďalších spôsobov ako zvýšiť produktivitu a efektivitu práce. Jednou z možných oblastí je zlepšovanie procesov spojených s riadením strojového parku a elektrického náradia.

Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich ponúkajú firmám v priemysle aj v logistike vysoký výkon a úspornú prevádzku. Ak firma starostlivo plánuje vnútornú logistiku, manažéri musia zladiť investície do kvalitnej techniky s efektívnym pohybom tovaru, ako aj prevádzkové náklady samotnej techniky. Počiatočný cenový rozdiel sa zväčša vráti v životnom cykle vozíka formou úspory prevádzkových nákladov. Logistici stavebných firiem a dodávateľov stavebných látok vedia, aký význam majú dôsledné kalkulácie. Dokážu tiež oceniť radu odborníkov, ako vyberať vhodnú techniku, a to aj pre intralogistiku v prípade objemného, ťažkého nákladu typu stavebného materiálu.

Rozhovor

Od roku 1964 je Hilti vŕtačka, tzv. hiltka (prvé elektropneumatické vŕtacie kladivo) – synonymom vŕtania do betónu. Dnes predaj vŕtačiek tvorí len tretinu z celkových tržieb. Zvyšné dve tretiny prichádzajú z predaja nadväzujúcich produktov a zo služieb, ktoré poskytujeme. Marek vysvetľuje ako Hilti pomáha svojim zákazníkom v celom procese: stavba sa štartuje zameriavaním laserovou technikou a končí sa protipožiarnymi upchávkami. Medzitým je vŕtanie, kotvenie, brúsenie, rezanie, skrutkovanie... To však zďaleka nie je všetko, čím Hilti žije.

Spoločnosť DOKA predstavila začiatkom roka nové produkty z oblasti debnenia a bezpečnosti. Nové debniace systémy pomáhajú zvyšovať efektivitu a produktivitu práce na stavbách a zároveň novinky z oblasti bezpečnosti zlepšujú úroveň ochrany v rámci BOZP.

Spoločnosť DOKA predstaví na najväčšom svetovom veľtrhu bauma 2019 v Mníchove viac ako 30 nových produktov a digitálnych služieb z oblasti debnenia. Niektoré z nich sú zamerané na bezpečnosť pri práci, na ktorú kladieme veľký dôraz.

Rozbitý displej dokáže pokaziť deň. Ako majiteľ smartfónu nielenže znášate náklady na jeho opravu, ale tiež ostanete nejakú chvíľu bez svojho obľúbeného telefónu. Práve preto prichádza výrobca odolných telefónov CAT s novým riešením, ktoré poteší všetkých súčasných i budúcich majiteľov týchto obľúbených pracovných telefónov.