plast, budova, modny dom, komercna stavba

Kórejská mekka módy. Obchod Givenchy dominuje nákupnému bulváru svojou fasádou

Kvalitná móda a architektúra majú niekoľko spoločných čŕt – ideálne je, keď sú šité na mieru, obklopujú nás na každom kroku a za exkluzívne návrhy si priplatíme. Seriál módne domy približuje spojenie týchto dvoch fenoménov v kontexte jedinečnosti a prestíže stelesnenej vo vlajkových obchodoch svetoznámych návrhárov.

vitazny navrh, zvolen, obcianska stavba

Z bývalého gymnázia vo Zvolene bude spoločenské centrum. Vyhral návrh ateliéru N/A

Banskobystrický samosprávny kraj vyhlásil v polovici apríla tohto roka verejnú urbanisticko- architektonickú súťaž na revitalizáciu budovy a areálu bývalého gymnázia Mateja Bela vo Zvolene. Cieľom súťaže bolo nájsť najvhodnejšie riešenie využitia objektu na účely jeho novej náplne – multifunkčného centra. Odbornú porotu z Česka a Slovenska najviac zaujal návrh bratislavského ateliéru N/A, ktorému prisúdila 1. miesto.

vinarska architektura, europa

Víno a architektúra sú si súdené. Európske krajiny majú rôzne tradície

Víno a architektúra sú dva fenomény, ktoré sú existenčne previazané od svojho vzniku pri zrode civilizácie. Vo víne je zakódovaná tradícia, ale aj novostavby objektov, nové technológie i súvisiaca gastronómia. Súčasná technológia smeruje k prírode. Do vínneho moku sa snaží priniesť čo najviac prírodného, ovocného či minerálneho odkazu z oblasti.