BW01

Minidom ako hra rôznych úrovní: výšky a hĺbky, vonkajška a vnútra

Nemecký vidiek sa v mnohom podobá nášmu, ale okrem samostatných domov a anonymných dedín, ktoré vyzerajú jedna ako druhá, sa rozrastajú aj mestá. Na ich okraji je neraz architektonický chaos. Podobným prípadom je východný breh jazera Ammersee, ktorý leží neďaleko Mníchova. Nachádza sa tu dom, ktorý kontrastuje s nenápadným prostredím: Čierny dom z dielne ateliéru BUERO WAGNER. Čím je špecifický?

05 krtis

Bytový dom Kaskády

Záujem o bývanie je aj v menších mestách a obciach po celom Slovensku. Jedným z takýchto projektov, ktoré sledujú stály dopyt, je bytový dom Kaskády na Okružnej ulici neďaleko centra Veľkého Krtíša. Pozemok je zo západnej, južnej a východnej strany ohraničený bytovou výstavbou.

Bivak Lucu Pasqualettiho

Bivak Luca Pasqualettiho v Alpách

Hrebeň Morion v severozápadných talianskych Alpách je tvorený tuctami strmých vrcholov, ktoré siahajú až do výšky 3 500 m n. m. Má skvelú polohu v krajine, ponúka nádherné výhľady na Mont Vélan, Matterhorn a skupinu vrcholov Mont Blanc. Ostrý a krásny hrebeň je často ponorený do divokého počasia, čo robí z jeho nepreskúmaných trás veľké, ale veľmi nebezpečné lákadlo.

Projekt Klingerka prinesie okrem bývania v najvyššej obytnej budove na Slovensku 115 m aj administratívny objekt a verejný park.

Projekt Klingerka

Spoločnosť JTRE po získaní stavebného povolenia pre projekt KLINGERKA začala s výstavbou. Do územia bývalej priemyselnej oblasti v bratislavskom Ružinove prinesie KLINGERKA okrem bývania v najvyššej obytnej budove na Slovensku (115 m) aj administratívny objekt a verejný park s rozlohou 4 000 m2.