6 rokov hľadali pozemok, architekta a materiál našli hneď

Mladá rodina si hľadala vyhovujúci pozemok 6 rokov. Architektka im navrhla domov, ktorý sa rozhodli postaviť z tehly (HELUZ). O spolupráci investora a architekta, o tom, prečo im odporúčali tehlu a či splnila ich očakávania nám ochotne porozprávali. Popri tom sme si pozreli ich zaujímavý dom.

Mestské nájomné bývanie v Bratislave-Záhorskej Bystrici

Z bývalého internátu bude nájomné bývanie

Areál Elektrovodu na Holom vrchu na západe hlavného mesta získa v budúcnosti novú tvár vďaka spolupráci mesta Bratislava, Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a mestskej časti Záhorská Bystrica. Bude slúžiť jednotlivcom, rodinám aj seniorom.

Dom športu

Dom športu prešiel masívnou rekonštrukciou

Vytvoriť z objektu, ktorý bol pôvodne navrhnutý na iné účely a v iných podmienkach, objekt, ktorý bude spĺňať požiadavky športových zväzov, ako aj funkciu bývania, nebolo jednoduché. Za transformáciou pôvodného na súčasné stojí tím architektov z architektonického ateliéru FVA.  

Worship Square

Londýnska pýcha slovenského developera

V poradí už šiesty londýnsky projekt slovenského developera bude oproti tým predošlým veľmi špeciálny. Nový administratívny objekt s názvom Worship Square bude vynikať aj tým, že je uhlíkovo neutrálny. Zaujímavé je, že podobné budovy v rozostavanom stave spočítate v Londýne na prstoch jednej ruky.

Účastníci Green Building Summitu 2022.

Svetoví architekti hovorili v Bratislave o udržateľnosti

Udržateľnosť v tom najširšom význame je spôsob existencie, ktorý čerpaním zdrojov na uspokojovanie vlastných potrieb nezaťažuje budúce generácie. V súčasnosti biokapacitu planéty, čiže prirodzenú schopnosť regenerácie zdrojov a absorpcie znečistenia v globále využívame na 170 %.