Starú chalupu pod Krkonošami z prvej polovice 19. storočia kúpil investor so zámerom postupne ju zrekonštruovať na rodinnú rekreáciu.

Znovuzrodenie chalupy pod Krkonošami

Rekonštruovať alebo postaviť nový? Táto otázka je často kľúčová v príbehu mnohých ľudí, ktorí plánujú dom na bývanie alebo rekreáciu. Pri konečnom rozhodnutí hrá vždy úlohu mnoho faktorov a treba povedať, že v prípade kúpy staršieho domu peniaze nebývajú tým hlavným. Pri citlivom prístupe získa majiteľ nielen kvalitné bývanie, ale aj stavbu s pridanou estetickou a architektonickou hodnotou.

Galéria vytvorila doteraz neexistujúci hlavný vstup na Múzejný ostrov.

Galéria Jamesa Simona

Berlínsky Múzejný ostrov (Museumsinsel) je od roku 1999 súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Päť budov, postavených medzi rokmi 1830 a 1930, predstavuje jedinečný urbánny súbor, mapujúci vývoj múzejnej architektúry za viac ako storočie.

Nočný pohľad na celý areál. Tri chrámy spája spoločný sokel.

Dom Abrahámovej rodiny

Na ostrove Saadiyat v metropole Spojených arabských emirátov by mohol onedlho vyrásť komplex, aký na svete nemá obdobu. Pod oficiálnym názvom Dom Abrahámovej rodiny sa skrýva jeden projekt, ktorý súčasne zahŕňa kresťanský kostol, mešitu a synagógu v jednom. Autorom víťazného projektu je britský architekt pôvodom z Tanzánie, sir David Adjaye.

Posuvný systém dverí

Japonský dom s polykarbonátovou stenou

Určite ste už videli domy rôznych tvarov. Ale zrejme nie dom v tvare písmena N navrhnutý s typickým japonským minimalistickým prístupom. Vďaka špeciálnemu tvaru vznikli zaujímavé zákutia, miesta medzi interiérom a exteriérom. Netypické je aj použitie niektorých materiálov. Všimnite si, ako architekti zo štúdia Tato Architects použili polykarbonátové dosky.