Parčík pri synagóge v Trnave

Parčík pri synagóge v Trnave

Cieľom súťaže, ktorú vyhlásilo mesto Trnava, bolo nájsť najvhodnejšie riešenie revitalizácie priestoru v centre mesta. Vlastníkmi pozemkov v území sú mesto, Trnavský samosprávny kraj a Trnavská arcidiecéza. Prepojením pozemkov pri synagóge, Dome hudby Mikuláša Schneidera-Trnavského a pri Stephaneu – bývalom detskom domove – má vzniknúť verejný priestor, prístupný vo vyhradenom čase, s parkovou úpravou s vysokou pobytovou, estetickou a mikroklimatickou hodnotou územia.

Architekti Crystalu Libor Hrdoušek a Radek Lampa rešpektovali okolitú zástavbu čomu prispôsobili aj zalomenie atiky.

Crystal. Stavba, ktorá provokuje

Administratívna budova Crystal vizuálne a tak trocha „natruc“ dominuje pražským Vinohradom. O nájomcov núdzu nemá. Jedinečnosť dáva budove tvar kryštálu a šachovnicová fasáda, na ktorej sa striedajú presklené plochy s predsadeným panelom z hliníkového plechu. Na zasklenie boli zvolené sklá SunGuard od spoločnosti Guardian Glass.

Mestská zóna Rínok Rača

Mestská zóna Rínok Rača

Developer Bencont Group už tento mesiac začne výstavbu budúcej bratislavskej zóny Rínok Rača. Ako prvé budú stáť budovy B1 (39 bytov – päť poschodí), C1 (56 bytov – sedem poschodí) a C2 (55 bytov – sedem poschodí). Rínok Rača má právoplatné všetky stavebné povolenia na výstavbu šiestich obytných domov a troch polyfunkčných domov s bývaním a občianskou vybavenosťou.

Veľké francúzske okná vťahujú do interiéru prírodné scenérie

Kamenný dom: Rekonštrukcia v štýle hygge

Stará, do značnej miery poškodená kamenná stavba uprostred toskánskej prírody patrila niekdajšiemu statku. Architektom zo štúdia ORA ARCHITETTI sa podarilo citlivou rekonštrukciou vytvoriť novú podobu domu tak, aby génius loci tohto miesta zostal nepoškvrnený a citeľný. Na rekonštrukciu použili prírodné materiály a udržateľné ekologické postupy.

Najlepšia reštaurácia na svete očarí filozofiou kuchyne aj architektúrou

Noma 2.0 – najlepšia reštaurácia na svete očarí filozofiou kuchyne aj architektúrou

Medzi dvoma jazerami v najslobodnejšej časti Kodane – v Christianii – sa nachádza rozsiahla stavba. Na prvý pohľad by ste neverili, že sa v týchto priestoroch na mieste bývalého vojenského skladu nachádza slávny raj chutí, priam chuťové laboratórium. Noma, ako sa dlhodobo najlepšia reštaurácia na svete volá, je postavená ako intímna kulinárska dedina.