asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Architektúra

Partneri sekcie

Ďalšie články zo sekcie Architektúra

Luxusný Warehouse hotel odkazuje na kurióznu minulosť budovy

10.07.2017
V zátoke Robertson Quay stojí zlatá baňa napínavých historiek. Luxusný hotel ukrýva minulosť plnú tajných obchodov s ópiom a alkoholom, interpretovanú prostredníctvom prémiového interiérového dizajnu.

Centrála ČSOB

03.07.2017
Sledovaný projekt Zuckermandel v širšom centre Bratislavy na nábreží Dunaja sa začína postupne kompletizovať. Ako prvá bola skolaudovaná Centrála ČSOB, ktorá má za sebou prvé mesiace prevádzky. Aká je a čo priniesla?

Archeologický projekt v bielom

28.06.2017
Spoločnosť CRH (Slovensko) a.s. resp. jej produkty sa nedávno stali súčasťou veľmi pekného a zaujímavého projektu v Českej republike. CRH biely cement CEM I 52,5 N bol použitý pri výstavbe Archeoparku Pavlov, na južnej Morave neďaleko Brna.

Cesta za výnimočným dizajnom vedie do Lightparku

27.06.2017
Priestory v obchodnom dome Lightpark sú určené pre všetkých, ktorí obľubujú nevšedný nábytok a originálne bytové doplnky. Či už ide o zákazníkov hľadajúcich najnovšie trendy svetového interiérového dizajnu, predajcov ponúkajúcich nábytok vo svojich „showroomoch“ alebo architektov, ktorí sa na ...

Rekonštrukcia vidieckeho domu v Jabloňovciach

27.06.2017
Autori z Atelieru 11 (Martin Mihály a Matej Mihalič) mali jasnú víziu – cieľom rekonštrukcie bolo priniesť novým majiteľom komfortné bývanie a zároveň zachovať pôvodné vidiecke rysy objektu s ohľadom na prostredie, v ktorom sa nachádza.

Dom ako oáza pre dušu – na prácu aj oddych

22.06.2017
Netreba veľa priestoru na to, aby ste mali dom, ktorý bude podporovať vašu náladu, tvorivosť, inšpirovať vás a v ktorom sa bude nielen príjemne relaxovať, ale hoci aj pracovať. Takýmto domom je austrálsky projekt s názvom My House (Mental Health House) architektov zo štúdia Austin Maynard ...

Dom, ktorý vytvára atmosféru pokoja

19.06.2017
Luxusné rodinné sídlo nemusí svoj rozpočet minutý na zariadenie interiéru komunikovať ako svoj prvý a hlavný plán. To, že menej je niekedy najviac, platí aj v tomto prípade.

Olivový dom: experiment, ktorý zotrel hranice medzi interiérom a exteriérom

15.06.2017
Malý príjemný letný domček od architektky Evy Sopeoglou, ktorý stojí uprostred olivového hája v Chalkidiki v Grécku, napriek tomu, že možno na prvý pohľad až tak neočarí, fascinuje svojou ľahkosťou a vzdušnosťou. Ide však o vysokoexperimentálny projekt, využívajúci špičkovú digitálnu ...

Architektúra ako útočisko

11.06.2017
Stavba s charakterom ústrania vzniká väčšinou na základe špecifickej zákazky, no môže sa vytvoriť aj spontánne. Od svojho okolia sa výrazne izoluje alebo, naopak, nenápadne s ním splýva.

Dobrý dizajn berie do úvahy všetko

09.06.2017
Jedenásty ročník cien Czech Grand Design ovládlo v Londýne pôsobiace štúdio deFORM. Sú za ním Slovák Jakub Pollág a Čech Václav Mlynář, ktorí na seba v uplynulom roku upozornili predovšetkým interaktívnou hrou Koski. Tá spája virtuálny a reálny svet v doskovej hre.

Tepelná pohoda bez zateplenia: Výrobky HELUZ na stavbu nízkoenergetických domov

08.06.2017
Vonku je už jar - najpríhodnejší čas premýšľať, čo nás čaká pri stavebných úpravách bytov, domov alebo chalúp, aké stavebné materiály použiť na stavbu nových domov, ktoré materiály budú najvhodnejšie na rekonštrukcie existujúcich objektov.

Vila pod Zoborom

05.06.2017
Tento typ rodinného domu sa v Nitre dá naozaj očakávať presne tam, kde stojí – pod Zoborom. Viac ako exkluzívna poloha či vonkajší výraz nás tentokrát zaujímalo, čo sa skrýva dnu.

Bytový dom Miletičova 60

02.06.2017
Do rekonštrukcie bývalej podnikovej ubytovne sa v centre Bratislavy pustil developer z Banskej Bystrice. Zrealizovaná stavba ukazuje, že ak chceme skutočne využiť potenciál mesta, toto je udržateľný spôsob.

Rekonštrukciou premenili starší dom na ekologický v nízkoenergetickom štandarde

30.05.2017
Verili by ste, že tento dom nie je novostavbou, ale rekonštrukciou staršieho domu zo 60. rokov?

Centre Georges Pompidou má 40 rokov

29.05.2017
Časopis National Geographic tento objekt kedysi nazval „láskou na druhý pohľad“, pretože jeho industrializovaná fasáda nevyvoláva(la) u každého okamžité nadšenie.

V ekodome plnom svetla stačí kúriť len v zime

29.05.2017
Pohodlný ekologický dom plný východnej kultúry a pozitívnej energie vyrástol v roku 2009 v škótskom Edinburghu. Napriek tomu, že stojí už prakticky osem rokov, stále v mnohom púta svetovú pozornosť a presviedča mnohých o svojich pozitívach. Ako môže dom plný japonských motívov fungovať v Európe?

Bulvár Mickiewiczova

29.05.2017
Myšlienku prepojenia Obchodnej ulice smerom ku Krížnej ulici a ďalej na Nové Mesto až ku Kuchajde ako atraktívneho mestského promenádneho ťahu práve cez Mickiewiczovu ulicu komunikujú architekti Tomáš Šebo a Igor Lichý z ITB Development už dlhšie.

Čerpacia stanica Slovnaft

26.05.2017
Čím už len môže byť zaujímavá čerpacia stanica pohonných hmôt? Vo výnimočných prípadoch takmer všetkým. Musí však aspoň čiastočne zabudnúť na korporátny manuál a nechať sa viesť individuálnym dizajnom s netradičnými riešeniami.

Okná a dvere do súčasných interiérov aj nízkoenergetických a pasívnych domov

25.05.2017
Okná a dvere sú tie prvky architektúry, ktoré jej dávajú základnú funkčnosť, čiže zmysel komfortnej prevádzky. Zároveň prispievajú k tvarovej rozmanitosti objektu zdôrazňujúcej jeho estetické pôsobenie navonok.

Slamený dom – lacný a ekologický experiment

23.05.2017
Slama je ekologický materiál, ktorý je možné použiť nielen na izoláciu, ale aj na nosnú konštrukciu. Dokázali to rakúski architekti zo štúdia Georg Bechter Architektur + Design vo svojom projekte, ktorý nazvali jednoducho – Slamený dom. Charakterizujú ho ekologické stavebné materiály, ...

Ďalšie z JAGA GROUP