obr članku 06 2020

Vyberte si osvedčenú kvalitu na vašu strechu!

Strecha je neoddeliteľnou súčasťou domu. Niekedy sa o nej hovorí ako o piatej stene domu, ktorá ovplyvňuje jeho celkový vzhľad. Zároveň má tiež zásadný vplyv na jeho funkčnosť, pretože patrí medzi najviac namáhané časti domu. Ak plánujete pokládku novej strechy alebo rekonštrukciu starej, využite kvalitnú krytinu od spoločnosti KM Beta.

solarny panel

Normy na energetickú hospodárnosť budov budú prísnejšie

Energetická náročnosť pokrytá z obnoviteľných zdrojov, nižšie emisie, ekologickejšie stavby, vyššia hodnota nehnuteľnosti, úspora nákladov na prevádzku – to je len niekoľko celospoločenských prínosov zelených budov. Od 1. 1. 2021 začnú platiť prísnejšie normy na energetickú hospodárnosť budov. Sme pripravení akceptovať a plniť nové normy?

Trochu iný pohľad na predpínanie

Spoločnosť FREYSSINET CS, a. s., sa okrem iných stavieb podieľa aj na diaľničnej stavbe D1 Prešov, západ – Prešov, juh, kde realizuje kompletnú dodávku predpínacích technológií ako PT špecializovaná spoločnosť v zmysle ETAG 013. Konkrétne ide o mosty 203-00, 205-00, 208-00, 211-00, 213-00, na ktorých je celkový objem zabudovanej predpínacej výstuže približne 900 t.

VELUX STUDIO 1 Výměna dětský pokoj 8

Tri strešné okná v jednom ráme vpustia až o 23 % viac svetla než tri samostatné okná

Presvetlené a vzdušné bývanie, taký je ideál dnešného domova. K jeho dosiahnutiu prispievajú okenné plochy, ktoré dostávajú čím ďalej väčší priestor v obvodových múroch, ale aj v rámci striech. Práve strešné okno totiž vďaka svojej polohe voči zdroju prirodzeného denného svetla vpustí do interiéru zhruba dvakrát viac denného svetla než rovnaká plocha zvislého fasádneho okna. Nová zostava VELUX STUDIO, kombinácia troch strešných okien integrovaných v jednom ráme, presvetlí ešte viac interiér a zvýši tak svetelný komfort v domácnosti.