Obnoviteľné zdroje energie

Kvíz: Vyznáte sa v obnoviteľných zdrojoch energie? Otestujte si svoje vedomosti

Obnoviteľné zdroje energie sú v poslednej dobe veľkou témou. Ráta sa s nimi aj v rámci obnovy 30-tisíc rodinných domov, majú dôležitú úlohu pri znižovaní energetickej náročnosti budov, očakáva sa ich vyšší podiel v energetickom mixe v najbližších rokoch a sú kľúčové aj pri prechode na nízkouhlíkové hospodárstvo. Otestujte si svoje vedomosti o nich.

Príklad, ako ušetriť na streche vďaka odvetrávacím škridlám

Novinkou spoločnosti Mediterran Slovakia sú nové odvetrávacie škridly, ktoré splynú s rovinou strechy, aby sa strecha stala korunou vášho domu v každom ohľade. Pozrite si príklad, ako nové odvetrávacie škridly inštalované v dostatočnom počte zvýšia životnosť strešnej konštrukcie a komfort podkrovia, ako aj estetický vzhľad strechy, a to bez výrazných dodatočných nákladov.

Hrad Uhrovec je pamiatkou roka

Hrad Uhrovec je situovaný v odľahlej polohe Strážovských vrchov, cca 10 km od Bánoviec nad Bebravou. Ruina neskorománskeho hradu (vznikol okolo 2. polovice 13. storočia) patrí charakterom, významom a celistvosťou zachovaných pamiatkových hodnôt k najhodnotnejším hradom na území Slovenska.

Odborné rady, ako sa vyhnúť chybám pri opláštení z dosiek CETRIS®

Cementotrieskové dosky vyrábané už od roku 1991 pod obchodným názvom CETRIS® sú vhodné nielen do vnútorného prostredia, ale aj do exteriéru.
Medzi najčastejšie aplikácie patria suché montované podlahy, steny, podhľady, opláštenie budov a protipožiarne aplikácie. Na správne zabudovanie dosiek na stavbe a ich dokonalé fungovanie je však nutné zohľadniť ich špecifické vlastnosti a predovšetkým dodržať odporúčané technologické predpisy.