Ako zaistiť v lete správne vetranie?

Správne vetranie je rovnako dôležité v lete ako v zime. V zime nechceme strácať príliš veľa tepla vetraním. V lete zase nechceme do interiéru púšťať príliš veľa tepla. Vlhkosť vzduchu v interiéri by mala byť vždy na príjemnej úrovni, bez ohľadu na ročné obdobie. Okrem toho je potrebné do domácnosti privádzať čerstvý vonkajší vzduch, aby sa znížil obsah oxidu uhličitého.

BLoKK

Atelier 3M Projekt BLoKK cez ulicu susedí s Prezidentským palácom, v pešej dostupnosti sa nachádza historické centrum mesta s kompletnou občianskou vybavenosťou, ako aj množstvo obchodov, barov či reštaurácií. Lákadlom je aj komunitný priestor v podobe tradičného staromestského dvora.

Dokončili rekonštrukciu oddelenia v martinskej nemocnici

Divízia 3 spoločnosti Metrostav v máji úspešne dokončila rekonštrukciu operačných sál Univerzitnej nemocnice v Martine. Rekonštrukcie nemocníc patria k tým bezpochyby náročnejším a komplexnejším výzvam, s ktorými sa stavebné spoločnosti stretávajú.

Na čo si dať pozor pri rekonštrukcii priestorov so zvýšenou vlhkosťou?

Zvýšená vlhkosť je jedným z faktorov, ktoré treba brať do úvahy pri rekonštrukcii priestorov, kde môžete rátať s veľkým množstvom vody, ktorá zvyšuje riziko tvorby plesní. Samostatnú pozornosť si to vyžaduje pri špecifických stavbách ako sú bazény či wellness, ale aj pokiaľ sa chystáte prerábať domácu kúpeľňu či kuchyňu.