Stavebníctvo

Partneri sekcie:

Rozvoj pokračuje aj po odpredaji pozemku pre automobilku. V strategickom priemyselnom parku Valaliky pri Košiciach v najbližších rokoch nájde prácu takmer 7 200 zamestnancov. Spolu so subdodávateľskými spoločnosťami sa tento počet môže zvýšiť na takmer 16 000. Postupný nábeh výroby automobilového závodu je naplánovaný do roka 2026.

redakcia ASB -

Všetky naše stavebné systémy vyrábame s dôrazom na kvalitu, variabilitu, jednoduchú manipuláciu, zdravotnú nezávadnosť a trvalú udržateľnosť. Naša novinka, ktorú vám teraz prinášame, však ponúka ešte oveľa viac. Prečítajte si, na čo sa môžete tešiť.

Znižovanie spotreby energie je jasným trendom v oblasti centrálnej bytovej ventilácie a klimatizácie tepelných čerpadiel, čističiek vzduchu aj chladenia rozvádzačov. Spoločnosť ebm-papst preto predstavuje nový ventilátor RadiCal.

Súčasný stav Vajnorskej radiály je desivý. Na niektorých miestach je stará presne polstoročie a posledná oprava sa tu realizovala ešte na začiatku tohto milénia. Koľaje sú dnes v katastrofálnom stave, opotrebované sú podvaly aj výhybky a trať je rozbitá. Toto všetko sa ale o pár dní začne meniť – Magistrát hlavného mesta konečne oznámil rekonštrukciu časti električkovej trate.

Andrej Sárközi -