Ukážka podlahy Fatra Thermofix v interiéri.

LVT dielce na podlahové vykurovanie

Parametre prechodu tepla cez podlahové krytiny sú v prípade podlahového vykurovania dôležitým faktorom, ktorý vás často obmedzí na zopár druhov podlahovín. Vďaka moderným technológiám a pokroku spĺňajú dnešné vinylové dielce nielen požiadavky súvisiace s prechodom tepla, ktorý je porovnateľný s dlažbou, ale dokážu aj verne imitovať prírodné materiály, ktoré by vo svojej originálnej podobe prechodu tepla zabraňovali. Teplo z podlahového vykurovania sa dostane do všetkých kútov miestnosti, pretože z podlahy stúpa rovnomerne.

Modernizácia železničnej trate Považská Teplá – Žilina

Aká je aktuálna situácia v oblasti dopravnej a koľajovej infraštruktúry a čo prinesie rok 2020?

„Stavebná produkcia ostáva v plusových číslach a tento trend by mal pokračovať aj v roku 2020,“ uviedla štátna tajomníčka MDV SR Ladislava Cangelová na Stretnutí lídrov slovenského stavebníctva, ktoré sa aktuálne konalo 4. 11. 2019. Cieľom ministerstva je, aby bol v zásobníku dostatok zákaziek, pretože nespojitosť spôsobuje problémy nielen ministerstvu, ale v konečnom dôsledku aj občanom SR.

Kancelárska budova Sonnesgade 11. Transparentná fasáda poskytuje dokonalý prehľad o živote vo vnútri kancelárií.

Ľahko a ťažko riaditeľné budovy

V praxi sa najčastejšie stretávame s líniovým životným cyklom návrhu domov či budov, keď budúci vlastník domu alebo developer zadáva zákazku architektovi, ten vytvorí návrh budovy, ktorý posúva statikom a stavbárom. Ďalej sa pokračuje v línii, prídu na rad projektanti TZB a až nakoniec sa dostane k slovu aj špecialista merania a regulácie.

Mozaika

Ceresit ULTRAEPOXY: revolúcia v škárovacích hmotách

Nové epoxidové malty Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM a Ceresit CE 79 ULTRAEPOXY INDUSTRIAL sú epoxidové škárovacie malty najnovšej generácie. V porovnaní s konvenčnými epoxidovými maltami sú aplikácia a čistenie týchto nových mált podstatne jednoduchšie. Nástroje potrebné na škárovanie sú rovnaké ako tie bežne používané pre cementové škárovacie hmoty. Špeciálne nástroje ako tvrdá hubka a špeciálna stierka nie sú potrebné*. Obklady sa ľahko čistia bez zanechania zvyškového materiálu.

Úspora tepla – kto koho klame? (2. časť)

V prvej časti (Úspory tepla v bytovom dome – predpoklad a realita) som uviedol základné informácie o spotrebe tepla na vykurovanie bytového domu pred jeho obnovou a po nej. V pokračovaní sa chcem zamerať na problematiku úspory tepla a na rozdiely medzi predpokladanou potrebou a skutočne dosahovanou spotrebou tepla. Zateplené bytové domy, ktorých skutočná spotreba tepla na vykurovanie výrazne prevyšuje predpokladané hodnoty deklarované v energetickom certifikáte, sú na Slovensku skôr pravidlom ako výnimkou. Ako je to možné? Čo je príčinou nadmernej spotreby tepla? Oklamal niekto niekoho?