asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Stavebníctvo

Partneri sekcie

Ďalšie články zo sekcie Stavebníctvo

Vykurovanie veľkoplošnými systémami

17.07.2018
Z  architektonického hľadiska je rodinný dom v Plzni štandardne riešený, ale investor nezvolil bežne používaný teplovodný systém vykurovania. Rozhodol sa pre elektrickú energiu a veľkoplošné systémy. Dôvody tejto voľby sa dajú zhrnúť do „5M“: minimalizovať investičné náklady, minimalizovať ...

Hydroizolovanie balkónov a terás v časovej tiesni

16.07.2018
Na izolovanie podkladu pod dlažbu na balkóne alebo terase sú vhodné rozličné hydroizolačné systémy. Ak sa požaduje rýchla realizácia, je možné použiť napr. samolepiace bitúmenovo-kaučukové hydroizolačné pásy, na ktoré možno hneď po nalepení ukladať dlažbu.

Obnova náteru drevenej terasy

13.07.2018
Neošetrené drevo vystavené poveternostným vplyvom a slnečnému žiareniu rýchlo stráca lignín a degraduje. Na miestach so zvýšenou vlhkosťou navyše hrozí napadnutie dreva hnilobou alebo rast rias. Na obnovu jeho vzhľadu a funkcie je potrebné použiť vhodné nátery určené do exteriéru.

Tradícia pokračuje. PORFIX dáva domov Čechom aj Slovákom

03.07.2018
Bez dôvery nie je  priateľstvo. A storočné priateľstvo musí mať pevné základy aj  odolné obvodové múry.  V prípade PORFIXu je na (póro)betón, že tradícia, podpora, úcta a partnerstvo  prežijú historické zmeny. Práve vďaka  poctivej  práci, v ktorú ...

Zateplenie strechy polystyrénom

27.06.2018
Austrotherm ponúka spoľahlivé riešenia pre zateplenie plochej i šikmej strechy. Expandovaný (penový) polystyrén pomôže rýchlo dosiahnuť úspory energií i komfortné bývanie pod strechou.

Múriky a schody DUO STONE v súlade s prírodou

25.06.2018
Ako sa hovorí, v prirodzenosti je krása. Tak prečo sa tým neriadiť aj v prípade stavebných kameňov? Vyberte si také, ktoré svojím vzhľadom imitujú prírodné kamenné bloky a skvele zapadnú do vašej záhrady.

Stavebný postup: vencové tvárnice

25.06.2018
Vencové tvárnice sú určené na vytvorenie strateného debnenia stužujúceho obvodového venca alebo na dodatočné zateplenie vonkajších stien. Kladú sa tak, že pórobetónová dvojvrstvová doska tvorí vonkajšiu vrstvu. 

Ako a prečo vybrať kvalitnú podstrešnú difúznu fóliu

22.06.2018
Podstrešná difúzna fólia je veľmi dôležitou súčasťou skladby strechy. Zaisťuje funkciu sekundárneho odvádzania vody = poistná hydroizolácia (PHI). Bohužiaľ, táto najľahšia a najlacnejšia súčasť strešného systému sa veľmi často a neprávom podceňuje. Práve táto časť strešného súvrstvia ...

1. Časť seriálu o strechách: Moderná nízkoenergetická strecha

21.06.2018
„Som architekt a zároveň sa zaoberám stavebnou činnosťou. Celý svoj profesijný život sa venujem najmä strechám. Zákazníci sa ma často pýtajú, či aj pri nich existujú nejaké trendy a novinky. V tomto seriáli sa preto s vami rád podelím o svoje poznatky.“ Ing. arch. Ján Briežnik

PERFEKTNÉ SPOJENIE RÔZNYCH MATERIÁLOV PRE IDEÁLNE OKNO

19.06.2018
Pevnosť dreva je neprekonateľná. Preto spoločnosť Internorm vyvinula z tohto osvedčeného a prírodného materiálu - dreva,  novú technológiu na výrobu okien a zdvižno-posuvných dvier. Cieľom je vytvoriť ešte stabilnejšie, ešte trvácnejšie a ešte individuálnejšie okná. Zvnútra ušľachtilé ...

Oprava mechanicky poškodeného zateplenia

18.06.2018
Opravu mechanického lokálneho poškodenia vonkajšieho tepelnoizolačného kontaktného systému (ETICS) je potrebné vykonať čo najskôr po poškodení, aby nevzniklo druhotné poškodenie vlhkosťou, ktorá môže prenikať narušenou povrchovou úpravu do tepelnoizolačného systému.

Montáž hliníkového fasádneho obkladu bez zateplenia

14.06.2018
Jednou z najväčších hrozieb pre akúkoľvek stavbu je vlhkosť. Vhodným systémom na ochranu proti vlhkosti sú odvetrávané fasády, ktoré chránia budovu proti prenikaniu vlhkosti a uľahčujú jej vyparovanie z nosnej steny. Vlhkosť sa znižuje vďaka tzv. komínovému efektu, ktorý ...

Systémové riešenie z expandovaného polystyrénu

13.06.2018
Kontaktný tepelnoizolačný systém na báze sivého polystyrénu v kombinácii s požiarnymi zábranami z minerálnej vlny je riešenie, ktoré ponúka ekonomicky úsporné a požiarne bezpečné dodatočné zateplenie budov.

Vplyv konštrukčného systému HELUZ na vnútorné prostredie budov

12.06.2018
Dosiahnutie dobrých parametrov vnútorného prostredia budovy je úplne zásadné pre pohodu užívania budovy, pretože približne 80 % času života strávime vnútri budov. Vnútorné prostredie budovy ovplyvňuje zdravotný stav človeka – jeho fyzickú aj psychickú stránku.

Keď strecha neunesie ťažkú krytinu!

12.06.2018
Častým problémom pri voľbe strešnej krytiny je nosnosť strechy. Nie každá konštrukcia unesie záťaž škridiel alebo inú krytinu s vyššou hmotnosťou. Ideálnym riešením sa javí šindeľ Cambridge Xtreme 9,5 °, ktorý sa radí medzi ľahké strešné krytiny.

SUPERHRDINKA V SLNEČNEJ OCHRANE

12.06.2018
Internorm zdvojené okná sú svojho druhu jedinečné na trhu okien. Pretože pri týchto oknách je slnečná a pohľadová ochrana integrovaná medzi tabuľami skla. To je nielen veľkou výhodou pri čistení, ale vďaka tabuli skla je žalúzia chránená pred vetrom, počasím a znečistením.

Škárovanie mozaiky epoxidovou maltou

11.06.2018
Epoxidové škárovacie malty sú vhodné na škárovanie všetkých druhov obkladových prvkov z keramiky, mozaiky, prírodného kameňa a porcelánov. Využitie, vďaka svojim vlastnostiam, nájdu na mnohých miestach, či už pri občianskej výstavbe, v priemyselnom, v potravinárskom odvetví, ...

Luxusné bytové domy v Košiciach, ktoré splynuli s prírodou

08.06.2018
Tam, kde niekedy stáli chátrajúce a nevzhľadné priemyselné budovy, je dnes jeden z najkrajších obytných komplexov na Slovensku. Spoločnosť Ruukki bola pri tom a priložila ruku k projektu Park Anička v Košiciach. Podarilo sa naprojektovať a zrealizovať lukratívny stavebný projekt pre život v ...

Vplyv g-hodnoty zasklenia na potrebu tepla pri vykurovaní ultranízkoenergetických budov

07.06.2018
Ako ovplyvňujú tepelnotechnické a optické vlastnosti okien s izolačným trojsklom potrebu tepla na vykurovanie priestoru budovy?

Bezbariérové prahy – univerzálne riešenia pre viac komfortu!

06.06.2018
Podniková skupina G-U predstavila na veľtrhu fensterbau v Norimbergu koncept pre bezbariérové riešenie pre všetky typy prahov. Jedná sa o bezbariérové riešenie zdvižne-posuvných dverí, balkónových dverí na terasu ako aj vchodových dverí.

Ďalšie z JAGA GROUP