Roletový a žalúziový preklad HELUZ: Aby nebolo horúco ani zima

Okná sú najslabším článkom domu, vo faktickom aj prenesenom slova zmysle. Len pár milimetrov hrubé sklené tabule, v dobe výstavby nízkoenergetických domov a súčasne svetelnejších interiérov s väčšími zasklenými plochami, sú v zime miestom najväčších tepelných únikov. V lete zase nimi prúdi do interiérov viac tepla. Do tretice sú najzraniteľnejším miestom aj z hľadiska bezpečnosti. Vonkajšie tienenie sa tak stáva významnejším a je dobré naň pamätať už pri projektovaní.

SO 44.33.11 Nový železničný most nad Nosickým kanálom NK2

Stavba Modernizácia trate Púchov – Žilina

Výstavba novej železničnej trate na úseku Púchov – Považská Bystrica – Považská Teplá je v plnom prúde a dostáva sa do druhej polovice samotnej realizácie. Líniová stavba sa počas roka 2018 zásadným spôsobom zmenila, a to vďaka tomu, že boli dokončené dve ucelené časti stavby UČS 45 a UČS 46, pričom ostatné UČS sú v značnom štádiu rozpracovanosti.

Rehau čistiaca sada

Čistiaca súprava pre ľahkú údržbu okenných profilov

Umývanie a údržba okien patrí k menej populárnym činnostiam, ale rovnako ako ostatné druhy upratovania je občas skrátka nevyhnutné. Aj keď najväčším strašiakom býva umývanie, a predovšetkým leštenie skla tak, aby na ňom neostali žiadne šmuhy a okno vyzeralo na prvý pohľad perfektne, nemenej dôležitá je takisto údržba ostatných častí – teda ako umyť a ošetriť okenný rám.

Tepelné čerpadlo Twineco

Aréna Pezinok – NAJ realizácia za uplynulých 25 rokov

Celosvetový trend postupného znižovania emisií CO2 v zmysle nariadenia EÚ č. 517/2014 prináša tlak na alternatívne riešenia aj v chladiarenskej a tepelnej technológii. Až do dnešného dňa používané syntetické chladivá s vysokým GWP a ODP, ktoré spôsobujú globálne otepľovanie a poškodzovanie ozónovej vrstvy, už v súčasnosti obmedzuje legislatíva.

Inovatívna energeticky úsporná vetracia hlavica Geberit ERV

Vrchol energetickej efektívnosti

Energeticky úsporné opatrenia sú súčasťou štandardnej výbavy všetkých moderných budov, najmä nízkoenergetických a pasívnych. Jedno miesto ale stále zostávalo mimo centra pozornosti: otvorený koniec vetracieho potrubia kanalizácie ústiaceho nad strechu. Tento otvor bráni vzniku podtlaku v kanalizačnom potrubí, ktorý by mohol pri spláchnutí toalety vysať vodu zo zápachových uzávierok. Zároveň ale týmto miestom uniká značné množstvo tepla.