Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 06

Modernizácia koridoru Hostivař

V Prahe vzniká prvá štvorkoľajová trať, ktorá uľaví úsekom, ktoré nezvládajú intenzitu dopravy. Modernizáciu železničného koridoru medzi pražskou hlavnou stanicou a stanicou Hostivař má pod taktovkou tím divízie 5 spoločnosti Metrostav, ktorá je lídrom združenia.

Rekonštrukcia mostného objektu na ceste I. triedy v obci Ladzany

Realizátori aj projektanti inžinierskych stavieb chcú hlavne pokračovať v práci

Jedna projektová firma, jedna realizačná zo Slovenska a jedna realizačná z Českej republiky. Na takejto malej vzorke „nášho“ stavebníctva sme zisťovali, ako prežívajú toto obdobie. Všetkých firiem sme sa pýtali tri rovnaké otázky. Odpovede ukazujú, že či už projektanti, alebo realizátori, všetci veria, že práce v stavebníctve budú pokračovať.

Obr. 3 Situácia pôvodnej a novej trasy diaľnice v km 1,0 – 6,0 vrátane tunela Čebrať

Diaľnica D1 Hubová – Ivachnová, zmenená trasa v priebehu výstavby

Článok sa zaoberá zmenou trasy diaľnice D1 Hubová – Ivachnová, ktorá zásadným spôsobom rieši problematiku v kritickom úseku zosuvných území, a to posunutím severnejšie – zapustením do masívu v podobe tunela Čebrať s dĺžkou 3 600 m. Zmena je navrhnutá na základe spresňujúcich informácií o aktivite a rozsahu zosuvov v pôvodnej trase. Časť príspevku opisuje technické riešenie tunela.

Intertraffic Amsterdam presunutý o rok

Veľtrh Intertraffic na výstavisku RAI Amsterdam, ktorý prezentuje trendy v oblasti infraštruktúry, riadenia dopravy, inteligentnej mobility, bezpečnosti na cestách a parkovania bol presunutý na základe jednoznačného želania vystavovateľov a návštevníkov na 23. až 26. marca 2021.