ASB Developer roka 2021: Pozrite si nominácie v segmente rezidencií

Časopis ASB hodnotí najlepšie stavebné firmy, developerské spoločnosti a významné osobnosti v súťaži ASB GALA už 15. rok. Už v uplynulom  ročníku nastali zásadné zmeny v kategóriách, v systéme kvalifikácie, nominácie i hodnotenia spoločností. Predstavujeme vám spoločnosti v segmente rezidencií, ktoré uvádzame v abecednom poradí.

2. ITB Development a. s.

KOLÍSKY, ZÁHORSKÁ BYSTRICA

(NOMINÁCIA ZA ROK 2020)

Rezidenčný projekt Kolísky v Záhorskej Bystrici tvoria štyri troj- a štvorpodlažné budovy s 98 bytmi. Architektonicky dominantným prvkom sú balkónové konštrukcie, ktoré čoskoro zaplní zeleň. Tú nájdeme aj na streche či vo vnútrobloku, ktorý disponuje detským a crossfitovým ihriskom, záhradkami, gril zónou či stolným tenisom.

Technológie a environmentálne parametre: nízkoenergetický štandard, pasívny štandard, izolačné trojsklo, alternatívny zdroj energie (tepelné čerpadlo, solárny panel), zadržiavanie a recyklácia zrážkovej vody, vonkajšie tienenie, chladené stropy, podlahové kúrenie, vegetačné strechy, inteligentné inštalácie

Kolísky
Kolísky | Zdroj: ITB Development

ČEREŠNE FINE LIVING, 1. ETAPA, BRATISLAVA-DÚBRAVKA

(NOMINÁCIA ZA ROK 2019)

Čerešne, 1. etapa je rezidenčný komplex so 179 bytmi v ôsmich blokoch, každý s rôznorodou architektúrou, kvalitným spracovaním a štandardom. Obsahuje aj netradičné mezonety či vysunutý strešný byt s panoramatickým výhľadom. Zámerom je komunitný život s dvormi, detským a crossfitovým ihriskom, záhradkami, recepciou, klubovňou a strešnou terasou.

Technológie a environmentálne parametre: izolačné trojsklo, vonkajšie tienenie

Čerešne
Čerešne | Zdroj: ITB Development

GANSBERG KOLIBA, BRATISLAVA-NOVÉ MESTO

(NOMINÁCIA ZA ROK 2019)

Luxusné bývanie Gansberg Koliba poskytuje súkromie, prestíž a prémiový štandard. Súbor pozostáva z troch štvorpodlažných objektov so 48 bytmi. Špecifikom je rozdelenie samotných bytov do štyroch kategórií – Garden, City View, Quiet a Premium. Predzáhradky, terasy, výhľady na mesto či detské ihrisko robia projekt Gansberg výnimočným.

Technológie a environmentálne parametre: izolačné trojsklo, vonkajšie tienenie, podlahové kúrenie, vegetačné strechy

MAMAPAPA, BRATISLAVA-DÚBRAVKA

(NOMINÁCIA ZA ROK 2018)

MAMAPAPA je rodinné bývanie so 115 jedno- až päťizbovými bytmi. Projekt vyniká netradičným rozdelením dvoch na seba kolmých budov, z ktorých MAMA svojimi farbami pripomína maminu zásteru, zatiaľ čo PAPA so svojimi sivo-bielymi pásmi otcovo pyžamo. Bývanie je koncipované komunitne, čo umocňuje rodinné centrum, strešná terasa či detské ihrisko

Technológie a environmentálne parametre: N/A

MAMAPAPA
MAMAPAPA | Zdroj: ITB Development