ASB Architektúra Rodinné domy

Rodinné domy

Partneri sekcie:

Manga je označenie pre jedinečný štýl kresby, charakteristický pre japonské komiksy. Pre umelcov, maľujúcich tieto príbehy, je ich práca sčasti aj životným štýlom. A to až do takej miery, že si jej napríklad prispôsobia návrh nového domu. Príkladom je Dom pre japonskú Manga umelkyňu od architektonického štúdia Tana Yamanouchi & AWGL, dokončený v roku 2022 v Tokiu.

Denisa Hudáková -

Jeden obytný dom a stavba pripomínajúca stodolu. Uprostred Jizerských hôr spoločne vytvárajú ideálne zázemie na víkendový útek z mesta aj na stále bývanie. Celý koncept je vydareným príkladom toho, že i moderné stavby uchopené s pokorou dokážu harmonicky splynúť s tradičným horským prostredím a nenarúšať ráz okolitej krajiny.

redakcia ASB -

Jedným z hlavných rečníkov 18. ročníka Salóna drevostavieb, festivalu súčasnej drevenej architektúry, ktorý sa uskutoční v apríli a v máji 2023, bude renomovaný rakúsky architekt Helmut Dietrich, jeden zo zakladateľov Dietrich | Untertrifaller Architekten. Ich aktuálny projekt La Cartoucherie vo francúzskom Toulouse ukazuje, že z dreva možno stavať nielen viacposchodové budovy, ale dokonca celé štvrte.

redakcia ASB -

Na prvý pohľad pôsobí subtílne, možno až vratko, ako si tak visí nad údolím na dvoch konzolách. Ak však zastihne turistov pri výšľape v talianskych Alpách nepriaznivé počasie, určite ihneď pochopia, že tento jednoduchý bivakový prístrešok s hliníkovým plášťom ponúka bezpečie a pokoj.

Lenka Zemanová -