Sláva Štefancová

Vyštudovaná žurnalistka, ktorú jej prvý job v magazíne o bývaní priviedol k láske k interiérovému dizajnu a architektúre. Neskôr sa stala jeho šéfredaktorkou a podieľala na tvorbe viacerých podobne zameraných časopisov. Popri tom si vyskúšala aj tempo práce v agentúrach, kde sa venovala copywritingu a vytváraniu kvalitného obsahu pre klientov. Svoje skúsenosti teraz využíva pri tvorbe ASB.

Zelené strechy nie sú len atraktívnym architektonickým prvkom – sú dôležitou súčasťou klimatickej politiky mesta. Objavujú sa na projektoch rôznych typov, od obytných budov, bánk cez múzeá až po spaľovne. Ktoré európske mesto spustilo revolúciu zelených striech a ktoré realizácie vyvolali ohlasy u odbornej verejnosti aj laikov? Vydajte sa spolu s nami za najzaujímavejšími zelenými strechami.

Sláva Štefancová -

Vďaka zjednodušeniu podmienok tretej výzvy na obnovu domu sa limit 10-tisíc žiadostí vyčerpal v priebehu dňa. Tí, ktorí sa stihli zapojiť, majú vyhradený čas na to, aby si vybavili energetický certifikát alebo projektové energetické hodnotenie pred obnovou rodinného domu. Problémom však môže byť dostatok odborníkov, ich vyťaženosť, prípadne aj kvalita podkladov pripravených „od stola“.

Sláva Štefancová -

Slovenská komora architektov vyhlásila v októbri 2022 dvojkolovú architektonickú súťaž rekonštrukcie Mestského domu kultúry v Brezne na Kreatívne a inovačné centrum. Zvíťazil návrh ateliéru young.s architekti. Podľa poroty bol koncepčne, dispozične aj vizuálne najviac presvedčivý.

Sláva Štefancová -