Ideálne pre energeticky úsporné novostavby: Hybridné tepelné čerpadlo Vitocal 250-SH

Kto sa dnes chce pri vykurovaní stať nezávislejším od dodávateľov energie, nemal by sa viazať len na jeden zdroj tepla. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je vykurovacia technika, ktorá ponúka najväčšiu možnú flexibilitu a súčasne využíva niekoľko zdrojov energie: hybridné zariadenia od spoločnosti Viessmann.

Moderný dvojpodlažný pavilón ZŠ s MŠ Jána Bottu v Trnave je z exteriéru tienený vonkajšími screenovými roletami

Kvalitné tienenie: Chráni interiér, ozvláštni fasádu

Vonkajšie a vnútorné žalúzie, exteriérové a interiérové rolety a screenové clony esteticky dotvárajú akýkoľvek druh stavby. Sú nástrojom, ktorým je možné premeniť rekonštruovaný objekt alebo novostavbu na nadčasový projekt.

Žite inteligentnejšie s Connected Home

Nový systém domácej automatizácie od spoločnosti Siemens kombinuje komfort a úspory energie. Je to ďalší z dlhého radu našich produktov a riešení navrhnutých tak, aby uľahčili život zákazníkom a zároveň prispeli k zelenšej a udržateľnejšej budúcnosti.

Grécko solárny park

Obnoviteľné zdroje pokryli v Grécku spotrebu elektrickej energie na päť hodín, pokus prebehol v rannej špičke

Kým niektoré štáty spochybňujú spoľahlivosť obnoviteľných zdrojov a ich schopnosť pokryť elektrickú spotrebu, Grécko svoju energetickú základňu overuje a skúša. Pokus výhradným využitím obnoviteľných zdrojov otvoril dvere k tomu, aby bol energetický mix krajiny v nasledujúcich rokoch ekologickejší.

Ako si v zime poradiť s rosením okien?

Počas chladných dní sa na plastových oknách môže objaviť vyzrážaná vlhkosť v podobe kvapiek alebo vlhkého oparu. Mnohé domácnosti s rosením okien bojujú pravidelne každú zimu. Ako sa zrážaniu vlhkosti na oknách vyhnúť? V akom prípade postačí jednoduché riešenie, a kedy je, naopak, nevyhnutný zásah inštalačnej firmy?

Vynovený ateliér pražskej Akadémie výtvarného umenia

Vynovené priestory Ateliéru Jana Zajíce v Prahe privítali po letných prázdninách nových študentov Akadémie výtvarného umenia. Komplexnou rekonštrukciou sa podarilo nielen zvýšiť kvalitu vnútorných priestorov, ale súčasne maximalizovať energetickú úspornosť budovy a zároveň znížiť náklady na jej prevádzku.