Mestská zóna Rínok Rača

Mestská zóna Rínok Rača

Developer Bencont Group už tento mesiac začne výstavbu budúcej bratislavskej zóny Rínok Rača. Ako prvé budú stáť budovy B1 (39 bytov – päť poschodí), C1 (56 bytov – sedem poschodí) a C2 (55 bytov – sedem poschodí). Rínok Rača má právoplatné všetky stavebné povolenia na výstavbu šiestich obytných domov a troch polyfunkčných domov s bývaním a občianskou vybavenosťou.

Realitné fórum 2

Realitné fórum – Jeseň 2019: Má zelená výstavba zelenú?

Jarné Realitné fórum ukázalo nový trend v prístupe magistrátu hlavného mesta k developerským projektom. Budú transparentná komunikácia a proaktívna činnosť pokračovať? Aký vplyv na realitný trh bude mať nový stavebný zákon, makroekonomické zmeny a zmeny v preferenciách klientov? Odpovede prinesú erudovaní spíkri počas podujatia Realitné fórum – Jeseň 2019, ktoré sa bude konať už 7. novembra v Austria Trend Hotel Bratislava.

95103617

Toky zahraničného kapitálu do trhu s nehnuteľnosťami strednej a východnej Európy

Podľa najnovšej správy o investovaní do regiónu strednej a východnej Európy (SVE) s názvom Prosperujúce metropolitné mestá (Thriving Metropolitan Cities), vlajkovej publikácie spoločností Skanska, Colliers International a Dentons, sa očakáva, že tento región bude naďalej rásť. Priaznivá hospodárska situácia a veľmi dobrý výkon miest SVE zvyšujú dopyt po nových investíciách, a to aj na kancelárskom trhu. Kancelárske priestory v posledných rokoch rástli a v súčasnosti v celej SVE dosahujú 21,8 milióna štvorcových metrov. Predpokladá sa, že do konca roka 2021 by sa táto ponuka mala zvýšiť o ďalších 20 % na 26,5 miliónov štvorcových metrov. Minuloročné investície na realitných trhoch SVE dosiahli cca. 13,2 miliardy eur, pričom viac ako 5 miliárd eur sa investovalo na kancelárskom trhu.

DOMUS konferencia 2019

Inovácie v správe priestorov nosnými témami DOMUS konferencií 2019

Spoločnosť ANASOFT má za sebou ďalší ročník konferencií venovaných správcovským spoločnostiam a bytovým družstvám. Používatelia informačného systému zažili dva dva dni zaujímavých prednášok a workshopov na tému najnovšej generácie softvéru pre správu priestorov. Na konferencii bola predstavená pripravovaná najnovšia verziu informačného softvéru – DOMUS X. Tá prináša prepracované používateľské rozhranie, mnoho drobných vylepšení a zaujímavé novinky.