obrazok sklad

Investori majú záujem o Slovensko

Napriek tomu, že objem fúzií a akvizícií v krajinách strednej a východnej Európy je na najnižšej úrovni za posledných desať rokov, náš región zostáva magnetom pre medzinárodné a súkromné kapitálové investície. Vyplýva to zo štúdie European M&A Study vydanej právnickou kanceláriou CMS v spolupráci s informačnou platformou EMIS.

Development summit 2020 konferencia

Konferencia Development summit

Dňa 17. 6. 2020 sa v priestoroch hotela Carlton Savoy v Bratislave uskutoční konferencia Development summit. Organizátori – vydavateľstvo JAGA a Inštitút urbánneho rozvoja – majú za cieľ pomôcť formovaniu jasnej a vykonateľnej legislatívy a kvalitného územného plánu, ako aj inšpirovať k efektívnej spolupráci odborníkov na úradoch, stavebné spoločnosti, remeselníkov, ale aj aktívnych občanov.

Bytový dom 1

Ako presvedčiť spoločenstvo vlastníkov o potrebe obnovy?

Pripravujem zhromaždenie, kde chceme prebrať návrhy na obnovu nášho bytového domu. Problém je však v tom, že vlastníci by radi vymenili len výťahy a tzv. copilitové steny pri schodisku. Na rade sme sa však zhodli na tom, že by bolo lepšie pristúpiť k rozsiahlejšej obnove, teda do obnovy zahrnúť aj zateplenie obvodového plášťa a strechy, obnovu balkónov, schodísk atď. Keďže cena práce z roka na rok stúpa, nemáme na čo čakať. Obnovu balkónov však vlastníci odmietajú, pretože si ich údajne upravili sami, avšak bez dôrazu na riešenie neuspokojivého technického stavu. Ako ich presvedčiť, že je nevyhnutné riešiť aj balkóny? Ako sa máme postaviť k danej situácii?