Dopady štátnych opatrení na podnikateľské subjekty v stavebnom sektore

Reštriktívne opatrenia, ktoré zaviedla vláda SR, aby sme predišli šíreniu sa nového koronavírusu COVID – 19, zasiahli všetky odvetvia podnikania. Zmeny neobišli žiadnu podnikateľskú sféru. Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) v rámci pomoci podnikateľom zorientovať sa v tejto ťažkej situácii, zorganizovala Green Business Webinar s názvom Dopady štátnych opatrení na podnikateľské subjekty v stavebnom sektore.

sauter flyer layout innen

Inteligentné priestory

Inteligentná správa budov znamená splnenie nových požiadaviek používateľov na vytváranie networkingového prostredia a pohodlia. Klasické funkcie automatizácie miestností a budov sú rozšírené o funkcie pre efektívnu správu priestoru, sledovanie majetku, pohybu osôb a ponúkajú používateľovi predtým nedosiahnutý zážitok.

Pohľad na Bratislavu

Veľkí developeri na Slovensku počas koronakrízy

Súčasná situácia má vplyv na obchodnú činnosť spoločností, ktoré majú problémy uzatvárať zákazky, získavať podklady k už prebiehajúcim projektom alebo zaisťovať finančný chod firmy tak, ako je pre ne bežné. To sa podpisuje na finančnom zdraví spoločnosti, takže opýtané spoločnosti očakávajú v priemere zníženie svojho hospodárskeho zisku až o 32 % v dôsledku súčasnej situácie okolo epidémie koronavírusu. Vyplýva to z Polročnej analýzy slovenského stavebníctva H1/2020 spracovanej analytickou spoločnosťou CEEC Research. Ako na túto situáciu reagujú veľké developerské spoločnosti na Slovensku?