asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Biznis

Ďalšie články zo sekcie Biznis

Koliba Gansberg

24.02.2017
Spoločnosť ITB Development, a. s., spustila predaj bytov vo svojom projekte Koliba Gansberg. V každom z troch bytových nízkopodlažných domov sa nachádza 16 veľkometrážnych bytov, ktoré si noví majitelia budú môcť do veľkej miery prispôsobiť podľa svojich predstáv.

Bory Bývanie, 2. etapa

23.02.2017
V rýchlo sa rozvíjajúcej štvrti Bory medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves pripravuje spoločnosť Penta už 2. etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie. V rámci nej plánuje výstavbu ďalších 287 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými ...

Sky Park

21.02.2017
Uplynulý mesiac sa začala výstavba 1. etapy projektu Sky Park od svetoznámej architektky Zahy Hadid. V rámci nej postaví tri rezidenčné veže s viac ako 700 bytmi a 1 100 parkovacími miestami. Dokončenie výstavby prvej etapy sa očakáva koncom roka 2019.

Nová posila v administratívnom tíme Colliers International

09.02.2017
Do oddelenia administratívnych priestorov medzinárodnej konzultačnej spoločnosti Colliers International nastúpil Juraj Puchel, ktorý bude na pozícii Senior Associate zodpovedný za poradenstvo a prenájom kancelárskych priestorov.

Galvaniho dvory

16.01.2017
Developer MACHO consulting uvádza na trh 231 bytov v podobe rezidenčného projektu Galvaniho dvory v bratislavskej časti Ružinov, ktorý začne stavať už na jar 2017.

Bytové domy Juliana

13.01.2017
Projekt Juliana sa nachádza uprostred zelene na juhozápadnom preslnenom svahu, zvažujúcom sa smerom k centru mesta. Pri bytoch na najnižšom podlaží, ktorých predzáhradky sa dvíhajú nad okolitý terén, je výhľad na mesto doplnený pohľadom do korún stromov v priľahlých záhradkách.

Rezidencia Kolísky

12.01.2017
Kolísky, nový rezidenčný projekt v Záhorskej Bystrici z dielne ITB Development a Šebo Lichý Architekti, prináša bývanie v tichej a dobre dostupnej lokalite Malých Karpát. Ponúknu spolu 98 bytov, ktoré sú riešené s ohľadom na najnáročnejšie požiadavky klientov. 

Devínske lúky

11.01.2017
Projekt Devínske lúky na Bystrickej ulici je riešením príjemného rodinného bývania pre všetkých, ktorí uprednostňujú pokoj prírody pred hlukom mesta. V blízkom okolí sú Devínska Kobyla a Malé Karpaty, čo ocenia milovníci zelene.

Nesrovnal na Trhu nehnuteľností: „Záväzné stanoviská nebudeme sekať ako Baťa cvičky.“

16.12.2016
Príjemným prekvapením pre účastníkov konferencie Real Estate Market – Trh nehnuteľností, ktorú zorganizovalo Stavebné fórum 26. 10. 2016, bola účasť  bratislavského primátora Iva Nesrovnala.

Ceny bývania rastú a nájomných bytov je málo

29.11.2016
Realitná konferencia, ktorú každoročne organizuje Národná asociácia realitných kancelárií na Slovensku, priniesla 24. októbra dôležité správy o realitnom trhu a niekoľko noviniek v práci maklérov.

Niet nad dobré susedské vzťahy

18.11.2016
YIT Slovakia sa opiera o viac ako storočnú tradíciu najväčšej stavebnej a developerskej spoločnosti vo Fínsku. Ambíciou YIT je byť vždy o krok vpred a udržiavať si vysoký štandard starostlivosti o zákazníkov, partnerov i zamestnancov. Chce byť developerom, ktorý prináša na trh inovatívne ...

Kancelárie v lokalite Bratislava IV

08.11.2016
Kancelárske priestory na prenájom sa nachádzajú v budove so štyrmi podlažiami v štandarde A. Komfort budovy je okrem iného zabezpečený možnosťou garážového státia, výťahom, samostatnou recepciou, vykurovaním a chladením prostredníctvom VRV, bezpečnostným, kamerovým aj dochádzkovým systémom a ...

Marek Vrbovský povedie divíziu prenájmu administratívnych priestorov

25.10.2016
Marek Vrbovský bude viesť divíziu prenájmu administratívnych priestorov spoločnosti Colliers International. Po odchode Michaely Ochmanovej na materskú dovolenku sa do čela tímu postaví ďalší skúsený profesionál.

Dodávateľ dielov pre automobilový priemysel spustil výrobu v Malackách

04.10.2016
Medzinárodná konzultačná spoločnosť Colliers International sprostredkovala transakciu v oblasti priemyselných komerčných nehnuteľností. Pre spoločnosť IDEAL Automotive zabezpečila prenájom výrobného závodu v Malackách s rozlohou 12 000 m2.

Národný futbalový štadión

21.09.2016
Nekonečný príbeh o Národnom futbalovom štadióne priniesol scenár, ktorý si želali všetci futbaloví priaznivci. Nový stánok bude na mieste pôvodného štadióna ŠK Slovana Bratislava.

Martin Porada: Viac ako 40 % bytov si kupujúci vyberú cez mobil

16.08.2016
Množstvo developerských projektov sa dnes predáva z papiera. O tom, ako správne  komunikovať s budúcimi zákazníkmi, keď na mieste stavby ešte rastie burina, hovorí Martin Porada, riaditeľ agentúry 2CREATE. Pri predaji pomáha dokonca špeciálny softvér.

Trend konferencia Reality a development: Máme rok hojnosti, čo príde potom?

11.08.2016
Rozbehnuté stavebníctvo, vysoký dopyt po nových bytoch, hypotéky s rekordne nízkymi úrokmi... Napriek tomu, že manažéri v developerskom biznise si môžu mädliť ruky, konferencia Reality a development, ktorú každý rok usporadúva týždenník Trend v spolupráci s časopisom ASB, si tento raz položila ...

TOP lokality Bratislavy

10.08.2016
Lokalita zohráva stále dôležitejšiu úlohu pri rozhodovaní o investíciách do nehnuteľností. Všeobecne platí, že medzi najpreferovanejšie lokality patria historické centrá, ako aj hlavné dopravné uzly najmä veľkých miest. Práve v týchto lokalitách má Bratislava veľký potenciál pre rozvoj a novú ...

Podnikanie v Nemecku: Zmluvné podmienky v stavebnej praxi

05.08.2016
Asi nie je pre nikoho prekvapením, že zmluvné podmienky na realizáciu stavebného diela ustanovené nemeckým právnym poriadkom sú odlišné ako tie, ktoré platia na Slovensku. Pozrime sa na najdôležitejšie rozdiely.

Povinnosti voči Sociálnej a zdravotnej povinnosti pri práci v zahraničí

21.07.2016
Pre mnohých živnostníkov je slovenský trh príliš malý, respektíve nedokážu zarobiť toľko, koľko by si predstavovali. Preto sa obzerajú aj po možnostiach ponúknuť svoje služby v zahraničí.

Ďalšie z JAGA GROUP