asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Biznis

Ďalšie články zo sekcie Biznis

Ceny bývania rastú a nájomných bytov je málo

29.11.2016
Realitná konferencia, ktorú každoročne organizuje Národná asociácia realitných kancelárií na Slovensku, priniesla 24. októbra dôležité správy o realitnom trhu a niekoľko noviniek v práci maklérov.

Niet nad dobré susedské vzťahy

18.11.2016
YIT Slovakia sa opiera o viac ako storočnú tradíciu najväčšej stavebnej a developerskej spoločnosti vo Fínsku. Ambíciou YIT je byť vždy o krok vpred a udržiavať si vysoký štandard starostlivosti o zákazníkov, partnerov i zamestnancov. Chce byť developerom, ktorý prináša na trh inovatívne ...

Kancelárie v lokalite Bratislava IV

08.11.2016
Kancelárske priestory na prenájom sa nachádzajú v budove so štyrmi podlažiami v štandarde A. Komfort budovy je okrem iného zabezpečený možnosťou garážového státia, výťahom, samostatnou recepciou, vykurovaním a chladením prostredníctvom VRV, bezpečnostným, kamerovým aj dochádzkovým systémom a ...

Marek Vrbovský povedie divíziu prenájmu administratívnych priestorov

25.10.2016
Marek Vrbovský bude viesť divíziu prenájmu administratívnych priestorov spoločnosti Colliers International. Po odchode Michaely Ochmanovej na materskú dovolenku sa do čela tímu postaví ďalší skúsený profesionál.

Dodávateľ dielov pre automobilový priemysel spustil výrobu v Malackách

04.10.2016
Medzinárodná konzultačná spoločnosť Colliers International sprostredkovala transakciu v oblasti priemyselných komerčných nehnuteľností. Pre spoločnosť IDEAL Automotive zabezpečila prenájom výrobného závodu v Malackách s rozlohou 12 000 m2.

Národný futbalový štadión

21.09.2016
Nekonečný príbeh o Národnom futbalovom štadióne priniesol scenár, ktorý si želali všetci futbaloví priaznivci. Nový stánok bude na mieste pôvodného štadióna ŠK Slovana Bratislava.

Martin Porada: Viac ako 40 % bytov si kupujúci vyberú cez mobil

16.08.2016
Množstvo developerských projektov sa dnes predáva z papiera. O tom, ako správne  komunikovať s budúcimi zákazníkmi, keď na mieste stavby ešte rastie burina, hovorí Martin Porada, riaditeľ agentúry 2CREATE. Pri predaji pomáha dokonca špeciálny softvér.

Trend konferencia Reality a development: Máme rok hojnosti, čo príde potom?

11.08.2016
Rozbehnuté stavebníctvo, vysoký dopyt po nových bytoch, hypotéky s rekordne nízkymi úrokmi... Napriek tomu, že manažéri v developerskom biznise si môžu mädliť ruky, konferencia Reality a development, ktorú každý rok usporadúva týždenník Trend v spolupráci s časopisom ASB, si tento raz položila ...

TOP lokality Bratislavy

10.08.2016
Lokalita zohráva stále dôležitejšiu úlohu pri rozhodovaní o investíciách do nehnuteľností. Všeobecne platí, že medzi najpreferovanejšie lokality patria historické centrá, ako aj hlavné dopravné uzly najmä veľkých miest. Práve v týchto lokalitách má Bratislava veľký potenciál pre rozvoj a novú ...

Rýchla cesta pre zviditeľnenie vášho projektu

01.07.2016
Pomôžte si zviditeľniť vlastné projekty, firmu či biznis, efektívne a v podstate lacno.

Polyfunkčný projekt Trnky Ružinov

16.06.2016
Budúci mesiac by sa mala začať výstavba obytno-administratívneho projektu Trnky Ružinov, ktorý prinesie byty, ale aj kancelárske a obchodné priestory.

Obytný súbor Jarabinky

15.06.2016
Projekt Jarabinky prináša širokú škálu svetlých bytov od najmenších jednoizbových cez ekonomické dvojizbové, priestranné trojizbové a štvorizbové byty až po veľkorysé rezidencie typu penthouse na najvrchnejších podlažiach vybraných častí objektu.

Bytový súbor Dúbravy

14.06.2016
Na konci bratislavskej Dúbravky, na križovatke ulíc Pri Hrubej lúke a Agátová, začala developerská spoločnosť Corwin Capital s výstavbou prvej etapy projektu Dúbravy.

Záujemcom o hypotéky priniesol nový zákon silnejšiu pozíciu

03.06.2016
Hypotekárny záujem na slovenskom finančnom trhu pretrváva predovšetkým v dôsledku nízkych úrokových sadzieb, ktoré v minulom roku začínali pod hranicou 2 %.

Polyfunkčný dom na Vinohradoch v Prahe

16.05.2016
HB Reavis pripravuje novostavbu polyfunkčnej budovy, ktorá nahradí doterajšie objekty bývalého Centrálneho dispečingu tranzitného plynovodu a jeho sprievodných kancelárských budov zo 70. rokov minulého storočia. 

Praha: Rezidencia Royal Triangel

15.05.2016
Rezidencia Royal Triangle ponúkne apartmány v dispozičných riešeniach od 2 + kk až po 4 + kk. Materiálové riešenie obsahuje napríklad trojvrstvové drevené podlahy v obytných miestnostiach, tropické drevo na terasách a lodžiách alebo veľkoformátové obklady. 

Košice: Rezidencia pri radnici

14.05.2016
Projekt Rezidencia pri radnici sa nachádza na Strojárenskej ulici v tesnej blízkosti Námestia Maratónu mieru a budovy radnice Starého Mesta. Ide o komplex troch vzájomne prepojených bytových domov v tvare písmena U, ktoré vytvárajú polouzavreté átrium plné zelene.

Obnova Hradu Krásna Hôrka

13.05.2016
Podpisom zmluvy z polovice marca tohto roku medzi Slovenským národným múzeom (SNM) a víťazom výberového konania Ministerstva kultúry SR na projekt komplexnej revitalizácie národnej kultúrnej pamiatky Hradu Krásna Hôrka Ing. arch. Petrom Kucharovičom sa začala posledná etapa obnovy. 

Centrop

12.05.2016
Projekt CENTROP v tzv. severozápadnom rozvojovom póle Bratislavy predstavuje potenciál budúceho rozvoja hlavného mesta SR. Investor je pripravený realizovať úvodnú etapu projektu na území s rozlohou 70 ha so zameraním na priemyselné využitie. 

Medzinárodná konferencia GREET Vienna

09.05.2016
Ide o poprednú rakúsku medzinárodnú B2B platformu pre komerčné nehnuteľnosti a investície s osobitným zameraním na strednú, východnú a juhovýchodnú Európu (CEE a SEE). Miestom konania je historický palác Dolného Rakúska v centre Viedne.

Ďalšie z JAGA GROUP