stavba

Stavebníctvo dopadlo v roku 2020 po automobilovom priemysle najhoršie

Do konca júla 2021 zverejnilo hospodárske výsledky za účtovný rok 2020 viac ako 231-tisíc nefinančných podnikov. Nikoho azda neprekvapí, že po rokoch rastov im v dramatickom pandemickom roku 2020 tržby klesli o 6,1 % na 185 miliárd eur. A čistý zisk sa prepadol až o 11,3 % pod 6,8 miliardy eur. Najväčšie výpadky obratu hlásilo stavebníctvo a priemysel, hlavne ten automobilový a firmy z iných odvetví naň naviazané.

Fasáda bola očistená od nánosov vizuálneho smogu.

S pôvodnou fasádou. Bývalý Prior v Košiciach nahradil obchodný dom Urban

Po viac než ročnej rekonštrukcii, ktorá transformovala bývalý košický obchodný dom Prior, otvorili v apríli jeho aktualizovanú verziu – Obchodný dom URBAN. Rekonštrukcia sa sústredila predovšetkým na optimalizáciu prevádzky a funkcií, ktoré objekt návštevníkom ponúkal, ikonický a ľahko rozpoznateľný vzhľad ostal prezieravo zachovaný.

Polyfunkčný objekt Tabáň tvorí kompaktný blok. Nachádza sa v centre Nitry v blízkosti nákupného centra Mlyny i pešej zóny.

V centre Nitry vyrástol kompaktný blok. Atraktivitu Tabáňa zvyšuje vnútorné átrium

Polyfunkčný objekt Tabáň je novým rezidentským projektom v Nitre a zároveň najväčším rezidenčným komplexom v centre tohto krajského mesta. Polyfunkcia so siedmimi nadzemnými a dvomi podzemnými podlažiami priniesla na trh celkom 264 nových bytov a apartmánov, 28 obchodných priestorov a 359 parkovacích miest na dvoch podzemných podlažiach.