Bytové domy Slnečnice

Nových bytov nie je dosť, ich cena stúpa

Zástupcovia veľkých developerských firiem tvrdia, že slovenské stavebníctvo ide na najvyššie obrátky, ale ani to nestačí, aby bol pokrytý apetít trhu po nových bytoch. Dopyt citeľne prevyšuje ponuku a to je priestor, aby si staré byty držali vysoké ceny. V prípade, že aj naďalej bude dopyt prevyšovať ponuku, dá sa predpokladať, že ceny bytov ešte mierne porastú. Problémov na stavebnom trhu je viacero a ich rozpletanie nebude jednoduché. Ako ďalej?

Byty na Slovensku

Byty na Slovensku: Také drahé ešte neboli a budú ešte drahšie

Byty sú silnou témou, ktorá zaujíma každého z nás. Aké sú teda najnovšie správy z trhu? Nie príliš lichotivé, najmä pre kupujúcich. Ceny bytov na Slovensku, ktorých počet je výrazne poddimenzovaný, dosahujú historické rekordy. Navyše, v situácii, keď slovenské hospodárstvo naďalej spomaľuje svoju dynamiku, hoci o recesii sa zatiaľ nehovorí. Čo to znamená pre perspektívu výstavby bytov na Slovensku? Okrem iného aj to, že ich cena bude aj naďalej rásť.

Bytový dom

Môže spoločenstvo vlastníkov kúpiť pozemok?

Je možné z prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv zakúpiť aj iný pozemok, ktorý sa nachádza v neďalekej lokalite? Pozemok patrí inej fyzickej osobe a vlastníci bytov v dome, ktorý je neďaleko pozemku, ho chcú použiť na vytvorenie miest na parkovanie osobných motorových vozidiel. Všetci vlastníci s použitím prostriedkov z fondu na tieto účely v zápisnici zo schôdze súhlasili.