asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Biznis

Ďalšie články zo sekcie Biznis

Obchodné centrum RetailParkSenica

25.03.2017
Uplynulý mesiac otvorila developerská skupina VIWO obchodné centrum RetailParkSenica. Rozšírením zóny v časti Senica-Párovce vzniklo nových 1 700 m2 obchodných plôch a na jar sa k nim pridá ďalších takmer 400 m2. 

Striedanie stráží: Nové trendy v investovaní v regióne strednej a východnej Európy

24.03.2017
Je dosť nepravdepodobné, že objemy investícií z Južnej Afriky prekonajú v roku 2017 rekordy roku 2016. Čísla z Ázie by mohli zodpovedať alebo prevýšiť vlaňajšiu úroveň, a to najmä vzhľadom na veľký počet potenciálnych zdrojov, z ktorých môže pochádzať kapitál z tohto obrovského, hlbokého a ...

Rezidenčný projekt Tulipa City

24.03.2017
Nový rezidenčný projekt vzniká v tesnej blízkosti Kolbenovej ulice v Prahe 9-Vysočanoch. Tulipa City ponúka 257 bytov s dispozíciami od 1 + kk do 4 + kk v štyroch bytových domoch.

Bytový komplex N!DO

23.03.2017
Architekt Peter Sticzay-Gromski navrhol architektonickú štruktúru budov, ktorá svojimi diferencovanými výškami a rozihranou fasádou bude zapadať do novovytvoreného prostredia. V prvej fáze projektu sa bude na deviatich podlažiach nachádzať spolu 115 bytov (od 30 m2 do 140 m2), 149 parkovacích ...

Bytový dom Mendelsohn

22.03.2017
Na rohu Krajinskej a Kazanskej ulice v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice vyrastá bytový projekt Mendelsohn, ktorý bude mať desať nadzemných a jedno ustúpené najvyššie podlažie, kde budú dva veľkometrážne byty s terasami. 

Koliba Gansberg

24.02.2017
Spoločnosť ITB Development, a. s., spustila predaj bytov vo svojom projekte Koliba Gansberg. V každom z troch bytových nízkopodlažných domov sa nachádza 16 veľkometrážnych bytov, ktoré si noví majitelia budú môcť do veľkej miery prispôsobiť podľa svojich predstáv.

Bory Bývanie, 2. etapa

23.02.2017
V rýchlo sa rozvíjajúcej štvrti Bory medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves pripravuje spoločnosť Penta už 2. etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie. V rámci nej plánuje výstavbu ďalších 287 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými ...

Sky Park

21.02.2017
Uplynulý mesiac sa začala výstavba 1. etapy projektu Sky Park od svetoznámej architektky Zahy Hadid. V rámci nej postaví tri rezidenčné veže s viac ako 700 bytmi a 1 100 parkovacími miestami. Dokončenie výstavby prvej etapy sa očakáva koncom roka 2019.

Nová posila v administratívnom tíme Colliers International

09.02.2017
Do oddelenia administratívnych priestorov medzinárodnej konzultačnej spoločnosti Colliers International nastúpil Juraj Puchel, ktorý bude na pozícii Senior Associate zodpovedný za poradenstvo a prenájom kancelárskych priestorov.

Galvaniho dvory

16.01.2017
Developer MACHO consulting uvádza na trh 231 bytov v podobe rezidenčného projektu Galvaniho dvory v bratislavskej časti Ružinov, ktorý začne stavať už na jar 2017.

Bytové domy Juliana

13.01.2017
Projekt Juliana sa nachádza uprostred zelene na juhozápadnom preslnenom svahu, zvažujúcom sa smerom k centru mesta. Pri bytoch na najnižšom podlaží, ktorých predzáhradky sa dvíhajú nad okolitý terén, je výhľad na mesto doplnený pohľadom do korún stromov v priľahlých záhradkách.

Rezidencia Kolísky

12.01.2017
Kolísky, nový rezidenčný projekt v Záhorskej Bystrici z dielne ITB Development a Šebo Lichý Architekti, prináša bývanie v tichej a dobre dostupnej lokalite Malých Karpát. Ponúknu spolu 98 bytov, ktoré sú riešené s ohľadom na najnáročnejšie požiadavky klientov. 

Devínske lúky

11.01.2017
Projekt Devínske lúky na Bystrickej ulici je riešením príjemného rodinného bývania pre všetkých, ktorí uprednostňujú pokoj prírody pred hlukom mesta. V blízkom okolí sú Devínska Kobyla a Malé Karpaty, čo ocenia milovníci zelene.

Nižšie dane aj odvody

28.12.2016
Živnostníci si konečne polepšia. Po tom, ako sa im v posledných rokoch okresali paušálne výdavky a zvýšili odvody, im vláda pripravila darček v podobe výrazného zvýšenia paušálnych výdavkov. Vďaka tomu zaplatia nižšie dane aj odvody.

Nesrovnal na Trhu nehnuteľností: „Záväzné stanoviská nebudeme sekať ako Baťa cvičky.“

16.12.2016
Príjemným prekvapením pre účastníkov konferencie Real Estate Market – Trh nehnuteľností, ktorú zorganizovalo Stavebné fórum 26. 10. 2016, bola účasť  bratislavského primátora Iva Nesrovnala.

Ceny bývania rastú a nájomných bytov je málo

29.11.2016
Realitná konferencia, ktorú každoročne organizuje Národná asociácia realitných kancelárií na Slovensku, priniesla 24. októbra dôležité správy o realitnom trhu a niekoľko noviniek v práci maklérov.

Niet nad dobré susedské vzťahy

18.11.2016
YIT Slovakia sa opiera o viac ako storočnú tradíciu najväčšej stavebnej a developerskej spoločnosti vo Fínsku. Ambíciou YIT je byť vždy o krok vpred a udržiavať si vysoký štandard starostlivosti o zákazníkov, partnerov i zamestnancov. Chce byť developerom, ktorý prináša na trh inovatívne ...

Kancelárie v lokalite Bratislava IV

08.11.2016
Kancelárske priestory na prenájom sa nachádzajú v budove so štyrmi podlažiami v štandarde A. Komfort budovy je okrem iného zabezpečený možnosťou garážového státia, výťahom, samostatnou recepciou, vykurovaním a chladením prostredníctvom VRV, bezpečnostným, kamerovým aj dochádzkovým systémom a ...

Ukážte svoj projekt klientovi počas cesty do práce

04.11.2016
Ako ďaleko sa dá zájsť v reklame? Pokiaľ je účinná, nemá hranice. Ak uvažujete, aký typ reklamy na zviditeľnenie Vášho posolstva použiť, máme pre Vás riešenie.

Marek Vrbovský povedie divíziu prenájmu administratívnych priestorov

25.10.2016
Marek Vrbovský bude viesť divíziu prenájmu administratívnych priestorov spoločnosti Colliers International. Po odchode Michaely Ochmanovej na materskú dovolenku sa do čela tímu postaví ďalší skúsený profesionál.

Ďalšie z JAGA GROUP