Realitné fórum 3

Realitné fórum: Kvalitný development má rozvíjať mestskosť

Stodesať účastníkov jarného Realitného fóra si v utorok, 16. apríla 2019, v hoteli Austria Trend Hotel Bratislava vypočulo a aktívne sa zapojilo do odborného programu konferencie. Hovorilo sa o tom, že dialóg medzi magistrátom a developermi dostal nový impulz, že sa humanizujú pracovné miesta v administratívnych objektoch a tiež, že sa v dohľadnej dobe zrejme rozhýbe aj nájomné bývanie. Prednášajúci a hostia sa zhodli na tom, že kvalitné realitné projekty majú dopĺňať a pozitívne vplývať na mestskosť.

05 krtis

Bytový dom Kaskády

Záujem o bývanie je aj v menších mestách a obciach po celom Slovensku. Jedným z takýchto projektov, ktoré sledujú stály dopyt, je bytový dom Kaskády na Okružnej ulici neďaleko centra Veľkého Krtíša. Pozemok je zo západnej, južnej a východnej strany ohraničený bytovou výstavbou.

04 malacky

Bytový dom Macek

V lokalite Vinohradské na hranici s priemyselným areálom v západnej časti Malaciek má vyrásť projekt, ktorý nie je v našich končinách úplne typický. Projekt Macek, za ktorým stojí developerská spoločnosť Qh Macek, pripravuje začiatok stavebných prác na rezidenčnom objekte Macek. Ten v lokalite ponúkne až 59 bytov, ktoré možno zaradiť do kategórie štartovacie.