4b

Archwars: Bývanie nadivoko

Partneri sekcie:

Hovorí sa, že architektúra rodinného domu by mala v najväčšej miere odrážať individualitu jej obyvateľa. Nie vždy je to však na osoh. Posúďte sami.

Pes, rodinný miláčik.
Pes, rodinný miláčik. | Zdroj: Facebook

So psom je každý dom(ov) o chlp lepší… Tak nejako sa to hovorí. Už to neplatí. Lebo dom môže byť o celého psa aj o dvoch horší, ako sme práve zistili. Čo na to bojovníci za práva kvalitnej architektúry?

Niekto sa vyhral.
Niekto sa vyhral. | Zdroj: Facebook

Dôležitou funkciou budov sa stáva skúmanie optických, geometrických a iných klamov. Autori umožnili priamy výskum kauzality medzi stratou rovnováhy a pohľadom na súčasnú architektúru. Tak radšej zavrite oči a dúfajte, že je to len ten optický klam… Asi budete sklamaní.

Polovica úspechu.
Polovica úspechu. | Zdroj: Facebook

Otázka vlastného bývania je vzhľadom na situáciu na trhu s nehnuteľnosťami pre mnohé mladé rodiny ťažko riešiteľná. Pre iných je to hračka, ani vyrovnanie so spoluvlastníkmi im nerobí vrásky: on mal polovicu domu, ona mala polovicu iného domu, ale chceli bývať spoločne. Mohli skúsiť predaj… Ale načo? Veď ½ + ½ sa predsa vždy rovná 1.

Historický dojem.
Historický dojem. | Zdroj: Facebook

Na čo táto stavba odkazuje? No predsa na stavebný dozor, profesionálneho murára, zdravý úsudok – odkážte im, že by sa mali zastaviť. A niekde hlboko skrytý nájde sa aj odkaz na vežu… babylonskú. Len či realizátori vedia, ako dopadla.

Bazén na dvore.
Bazén na dvore. | Zdroj: Facebook

Nestavali to náhodou podvodníci? (Redakcia zodpovedá za použitie viacvýznamových výrazov, ale prípadné asociácie s osobami zavádzajúcimi v súvislosti so svojou odbornou spôsobilosťou necháva na zodpovednosti fundovaného čitateľa.)

Hračkársky dom?
Hračkársky dom? | Zdroj: Facebook

Keď máš klaustrofóbiu, megalomanské sklony, veľa peňazí a veľmi špecifický (ne)vkus, môžeš si bývať, ako sa ostatným nepáči.

Článok bol uverejnený v časopise ASB 5/2023