Sultán, Aladin či faraóny?

Archwars: Neskutočné výhľady na balkóne

Partneri sekcie:

Vyhliadli sme si balkóny, ktoré poskytujú pohľady, aké si nevychutnáte hocikde. Pri kolaudácii týchto skvostov by kompetentní museli prižmúriť aj volské oko, čo mali na raňajky. Dúfajte spolu s nami, že to najprv odfotili a potom riešili, pretože podobnosť záberov s realitou nie je čisto náhodná.

01 balkon Pamiatky by nemali byť väzňom byrokracie ani neobyčajných stavebných riešení...pamiatka
Pamiatky by nemali byť väzňom byrokracie ani neobyčajných stavebných riešení… | Zdroj: Facebook

A: „Neprehnali sme to s tou ochranou pamiatok?“

B: „Prečo myslíš? O to predsa ide – pri obnove nepoškodiť, chrániť a začleniť“

A: „Veď hej, len niekto spomenul, že dnes im nič nie je sväté… Ktovie, koho tým myslel…“

(Ktovie, možno naznačoval, že sochy svätých obyčajne mávajú ruku zdvihnutú z omnoho spirituálnejších príčin, ako je riadenie „premávky“ od jedného núdzového východu k druhému.)

"Minimalistické?"
„Minimalistické?“ | Zdroj: Facebook

Viete, čo urobil architekt, ktorého vyhodili (dverami)? Vrátil im to oknom – navrhnutým práve namiesto dverí. Zaručene si naňho spomenie každý, kto bude trénovať jogínske polohy pri „ceste“ na vlastný balkón… Ako sa hovorí, menej (dverí) je viac (okien), ale balkón majú všetci…

Kde je vôľa, tam je cesta...
Kde je vôľa, tam je cesta… | Zdroj: Facebook

„Susedia vo vedľajšom dome majú všetci balkón! Aj my potrebujeme! Aleee, nehovor zase, že sa to nedá! Všetko sa dá, to nejako vybavíme…“ Čo myslíte, vybavili?

No a ja som výnimka.
No a ja som výnimka. | Zdroj: Facebook

Autor preferuje minimalizmus v priestore. Dôkazom je netradičné riešenie balkónov. To umožnilo prepojiť interiér s exteriérom tak, že motivuje presunúť aktivity ako fajčenie a sušenie bielizne smerom dovnútra. Takáto konverzia balkónov je jedinečným a tajne aj verejne dúfame, že aj jediným riešením. Čím sa návrh inšpiroval, zostáva záhadou… Tipujeme Tetris alebo poštové obálky.

Sultán, Aladin či faraóny?
Sultán, Aladin či faraóny? | Zdroj: Facebook

Majiteľ tohto balkóna odjakživa mieril vysoko… Najvyššie… Svoje kráľovské ambície (Leví kráľ je známa rozprávka, pozn. red.) evidentne naplnil. Jeho počin bude pre budúce generácie zachovaný (napr. vo virtuálnom múzeu gýča). Len či mu z tej strešnej terasy nekvapká… Na karbit, hovoríte? Čo vám to napadlo, drahý čitateľ, veď tam má predsa markízu…

Vraj kreativite sa medze nekladú.
Vraj kreativite sa medze nekladú. | Zdroj: Facebook

Niekto vám povie, že rôzne časové dimenzie existujú iba vo filme, viditeľne sa neprelínajú a už vôbec sa medzi nimi nemôžeme presúvať tak ľahko, ako keby sme si vyšli na balkón. Stále mu budete veriť? A dodá, že kreativite sa medze nekladú… Budete s ním súhlasiť?