Zuzana Kubalová

Záhradné centrum vo Veselom pri Piešťanoch je jednou zo stavieb, ktoré sa chvália minuloročným CE ZA ARom, a čo je dôležitejšie, v tomto segmente netradičnou architektúrou. Ocenené „záhradníctvo“ u nás nenájdeme na každom kroku. Možno je to tým, že v tomto prípade, ako sme zistili, nejde len o záhradníčenie...

Zuzana Kubalová -

Nitriansky rezidenčný projekt Jelenecká spája moderné a štýlové bývanie s atraktívnou polohou pod Zoborom. Prináša ponuku 45 bytov na štyroch nadzemných a 7 mezonetov na dvoch ustúpených podlažiach. Všetky byty sú situované na juhozápad s výhľadom na dominanty Nitry. Súčasťou bytového domu je fitnescentrum.

Zuzana Kubalová -

Bytový dom Barbora ponúka príjemné moderné bývanie v Poprade spojené s atraktívnym výhľadom na Vysoké Tatry. 64 bytových jednotiek v samostatne stojacich sedempodlažných bytových domoch je určených ľuďom, ktorí preferujú mestský životný štýl a chcú mať všetko na dosah.

Zuzana Kubalová -

V ďalšom diely Archwars odhaľujeme zrejme to, čo malo zostať zahalené omietkou a inými finálnymi úpravami, ale našťastie neostalo. Inak by to mohlo vážne ohroziť bezpečnosť a zdravie. Na zdravý rozum už útočia samotné fotografie.

Zuzana Kubalová -

Aktuálny diel rubriky ARCHWARS si posvietili na moderné spojivo. V súčasnosti sa už využíva viac ako klasická malta. Oveľa, oveľa viac. Občas všakzabúdame, že všetkého veľa škodí. Akurát vyššia dávka humoru sa dá zniesť. Takže nepeňte, radšej sa zasmejte. (Ale takýmto riešeniam sa napriek tomu vyhnite.)

Zuzana Kubalová -

Bývalý internát SOŠ lesníckej v Bijacovciach v levočskom okrese sa má do dvoch rokov zmeniť na pobytové zariadenie pre seniorov. Podľa slov autora návrhu Petra Marcinka z ateliéru Archima by sa s výstavbou malo začať v novembri tohto roka.

Zuzana Kubalová -

V máji tohto roka bola vyhlásená súťaž na premenu okolia Viedenskej cesty v Bratislave. Vízia vyhlasovateľa bola jasná: citlivá transformácia okolia Pečnianskeho ramena Dunaja. Podarilo sa to naplniť? Odpoveď prezradili výsledky zverejnené v septembri. Víťazmi sa stali What Architects.

Zuzana Kubalová -