ASB Stavebníctvo Zateplenie

Zateplenie

Pozrite si porovnanie rôznych tepelných izolácií.

Partneri sekcie:

POLYFORM je renomovaná spoločnosť so sídlom v Podolínci, ktorá sa špecializuje na výrobu a distribúciu tepelných a zvukových izolácií z expandovaného polystyrénu (EPS).

Kvalitné zateplenie domu môže veľmi výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Je však dôležité nepodceňovať výber správnej hrúbky izolačného materiálu, vďaka ktorému sa minimalizujú tepelné straty domu. Okrem toho kvalitná izolácia pomôže zlepšiť celkový komfort bývania a v neposlednom rade šetrí aj životné prostredie. Akú hrúbku izolačného materiálu zvoliť na optimálne zateplenie rôznych častí domu a prečo sa oplatí investovať do materiálu s väčšou hrúbkou?

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS® Reflex je inovatívny produkt upravený špeciálnou reflexnou povrchovou vrstvou. Je vhodný na zateplenie obvodového plášťa aj pasívnych a nízkoenergetických domov a aj na dodatočné zateplenie starších domov. S vynikajúcou lambdou 0,031 má aj pri menších hrúbkach izolácie vysoký tepelný odpor

Obce, župy a úrady môžu z Environmentálneho fondu obnoviť školy, škôlky, obecné úrady, domovy sociálnych služieb, kultúrne domy, knižnice či múzeá a iné budovy. Z verejných zdrojov môžu získať príspevok na zatepľovanie vo výške až 400-tisíc eur, dotácia však poslúži aj na výmenu kotla.

Sláva Štefancová -

K 20 rokom pôsobenia OZ ZPZ a 30 rokom obnovy budov s využívaním zatepľovania združenie vydalo publikáciu, ktorá predstavuje dlhodobú činnosť a aktivity združenia. Zhŕňa aj mnohé fakty, čísla a údaje o zatepľovaní. Prinášame výber niektorých z nich

Rodinné domy tiež podliehajú času a vyžadujú si pravidelnú obnovu. Potreba zasahovať do nich vyplýva najčastejšie z meniacich sa nárokov majiteľov, ale aj spoločnosti či dokonca legislatívy. Ak plánujete obnoviť svoj rodinný dom, určite máte mnoho otázok, ktoré súvisia s povoleniami. Jedným z nich je stavebné povolenie. Budete ho potrebovať aj pri zatepľovaní či výmene okien?

Sláva Štefancová -

Ak sa chystáte využiť jeseň na obnovu svojho domu, veľmi neotáľajte, aby ste to do zimy ešte stihli. V prípade, že plánujete dom aj zatepliť a znížiť tak svoje výdavky za energie, urobte to čím skôr. Na zateplenie si zvoľte biely alebo sivý polystyrén a toto rozhodnutie nebudete ľutovať.

V modernom stavebníctve sa kladie dôraz na pôvod používaných materiálov, ich zloženie, ale aj spôsob výroby. Zákazníci čoraz viac uprednostňujú produkty vyrobené spôsobom šetrným k životnému prostrediu a zamýšľajú sa nad dopadom celej stavby na životné prostredie.

Každý nadšenec kultúry a umenia vidí niečo hodnotné na Jurkovičovej Teplárni. Aj keď vyzerá na prvý pohľad veľmi jednoducho, spája prvky rôznych architektonických štýlov, vrátane art nouveau, modernizmu a funkcionalizmu. Budova Jurkovičovej Teplárne je tiež národnou kultúrnou pamiatkou.