Megaprojekt Twin City zmení Mlynské Nivy
Galéria(3)

Megaprojekt Twin City zmení Mlynské Nivy

Partneri sekcie:

Mlynské Nivy v Bratislave prejdú v najbližšom období výraznou zmenou. Ich zastaraný „look“ zmení megaprojekt s názvom Twin City. „Celkové investičné náklady predstavujú približne 17 miliárd korún, čo z Twin City robí najvýraznejší developerský počin nielen na Slovensku, ale aj v celom regióne strednej a východnej Európy,“ hovorí Miro Sedlák zo spoločnosti HB Reavis Group, ktorá je developerom tohto polyfunkčného komplexu.

Twin City – to bude najmä nákupné centrum, štvorhviezdičkový hotel s 200 izbami, 320 luxusných bytov, 60 000 štvorcových metrov pre kancelárie, ale aj priestory na obchod, zábavu, šport, kultúru či nová autobusová stanica za miliardu korún.

Dominantou bude 42-poschodový vežiak, ktorý prerastie súčasné výškové budovy Bratislavy prinajmenšom o 50 metrov. Areál sa má rozprestierať na hranici bratislavského Starého mesta a Ružinova, pričom zaberie priestory súčasnej autobusovej stanice, ako aj priestory továrne na káble, vysťahovanej na Záhorie.

„Už na jar sa začnú práce na búraní továrenských budov, neskôr príde na rad výstavba novej autobusovej stanice v časti jej súčasného areálu. Zastavaná plocha stanice bude takmer 45 000 štvorcových metrov,“ poznamenal Sedlák. Cestujúci by podľa vyhlásenia HB Reavis Group nemali počas jej výstavby pociťovať obmedzenia. Časť nástupíšť a výstupíšť autobusov sa totiž dočasne presunie do tesnej blízkosti areálu súčasnej autobusovej stanice.

Do portfólia skupiny HB Reavis patrí prostredníctvom spoločnosti Bus Transport zatiaľ 49-percentný podiel v spoločnosti SAD Bratislava. Po uplatnení predkupného práva získa ďalších 17 % bratislavskej SAD-ky. „Projekt polyfunkčného centra Twin City, ktoré by sa malo otvoriť v roku 2011, zlepší aj možnosti parkovania v okolí autobusovej stanice,“ tvrdí Sedlák. Podľa neho by tu malo vyrásť niekoľko tisíc parkovacích miest, zatiaľ čo v súčasnosti je parkovanie v tejto zóne obmedzené a problematické.

HB Reavis Group stavia v blízkosti areálu na Karadžičovej ulici administratívny projekt City Business Center, z ktorého sú už hotové dve budovy. Opačným smerom, na Prievozskej ulici, vyrastá pri staršom Apollo Business Centre jeho druhorodený brat ABC II. Spolu s budovami Bratislava Business Center I. – V. a ďalšími areálmi smerom k nábrežiu Dunaja patria do rodiacej sa bratislavskej administratívnej štvrte medzi Bajkalskou a Prievozskou ulicou, Dostojevského radom a ľavým brehom Dunaja s Pribinovou ulicou.

Názov: Polyfunkčné centrum Twin City
Miesto: Mlynské Nivy, Bratislava
Developer: HB Reavis Group
Investičné náklady:
17 miliárd Sk
Celková plocha: vyše 200 000 m2
Začiatok stavebných prác: 2008
Dokončenie: 2011

(pet)
Vizualizácie: HB Reavis Group
Názov: Polyfunkčné centrum Twin City