MiddleCap predáva väčšinový podiel v stavebnej firme Sytiq. Kupujú ho manažéri, ktorí firmu založili a doposiaľ ju riadia

MiddleCap predáva väčšinový podiel v stavebnej firme Sytiq

Partneri sekcie:

Investičný holding MiddleCap predal všetky akcie úspešnej stavebnej firmy Sytiq, ktoré predstavovali podiel 70%.

Novými nadobúdateľom je spoločnosť QRM, s.r.o., za ktorou stoja štyria manažéri Sytiq, ktorí doposiaľ vlastnili 30% akcií, a to Juraj Kotúč, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti, ďalej Michal Bedaj, Zdeno Kuna a Mikuláš Čurik.

„Som rád, že sa nám podarilo úspešne zavŕšiť spojenectvo. Naše rozhodnutie monetizovať investíciu v Sytiq práve v tomto čase korešponduje s očakávaním, ktoré sme mali na začiatku, keď sme naše private equity portfólio rozširovali o segment stavebníctva. Tiež sa potvrdilo, že dôvera, ktorú sme vkladali do ľudí z vedenia firmy bola oprávnená.“ komentuje manažérsky buyout vo firme Sytiq Michal Kviečinský, CEO MiddleCap.

Spoločnosť SYTIQ a.s. vznikla začiatkom roku 2019 a bola prvou private equity investíciou MiddleCap do sektora stavebníctva, ktorá zároveň spojila ľudí dlhodobo úspešne pôsobiacich v stavebnom biznise s investičným holdingom.

Investičný holding MiddleCap predal svoj podiel v úspešnej stavebnej firmy Sytiq. Novým nadobúdateľom je spoločnosť QRM, s.r.o., za ktorou stoja štyria manažéri Sytiq, ktorí doposiaľ vlastnili menšinový balík akcií.
Investičný holding MiddleCap predal svoj podiel v úspešnej stavebnej firmy Sytiq. Novým nadobúdateľom je spoločnosť QRM, s.r.o., za ktorou stoja štyria manažéri Sytiq, ktorí doposiaľ vlastnili menšinový balík akcií. | Zdroj: MiddleCap

„Založenie Sytiq, ku ktorému významnou mierou prispel aj MiddleCap, nám umožnilo vo veľmi krátkom čase zhodnotiť naše skúsenosti, ktoré sa premietli do niekoľkých pozoruhodných projektov a stavieb. Môžem povedať, že za veľmi krátke obdobie sa nám podarilo presvedčiť zadávateľov ale aj najväčších hráčov na trhu, že sme spoľahlivý partner so schopnosťou doručiť výsledný produkt vždy vo vysokom štandarde,“ dodáva k uzavretiu transakcie Juraj Kotúč.

Kúpu 70% podielu financovala QRM kombináciou vlastných zdrojov a úverom poskytnutým spoločnosťou NOMA Holdings, a.s. – súkromného rodinného fondu Martina Fedora. Firma Sytiq sa za obdobie štyroch rokov prepracovala medzi najúspešnejšie v stavebnom segmente a jej služby dnes využívajú najväčší developeri, mestá, župy aj technologickí klienti.

Medzi jej aktuálne projekty patria stavebné práce na hrubej stavbe prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower a Pribinova Y či rezidenčný projekt Ovocné sady Trnávka, obchodný dom Eperia v Prešove, domovy sociálnych služieb v Košiciach a v Trnavskom kraji, či Šport Aréna v Malackách.