Na ilustračnej snímke je rezidečný projekt developera Corwin - Dúbravy.ORWIN DUBRAVY 1

Corwin pripravuje v Bratislave rezidenčnú štvrť so seniorcentrom

V novej štvrti na Agátovej ulici v mestskej časti Dúbravka by malo vzniknúť 927 bytov. Dúbravka aj Záhorská Bystrica patria k veľmi dynamicky sa rozvíjajúcim mestským častiam na západe hlavného mesta.

„Na projekte sme od začiatku pracovali s poprednou slovenskou architektkou a urbanistkou Jelou Plencnerovou. Postupne sme potom k spolupráci prizvali aj kodaňský ateliér GEHL Architects a mladý slovenský architektonický ateliér Superatelier,“ uviedol pre ASB manažér komunikácie Corwin SK Igor Bubeník.

Cieľom bolo vytvoriť mestskú štruktúru, v projekte budú komunitné prvky ako  spoločenské priestory, komunitné záhrady či spoločné priestory na grilovačku alebo na hranie a šport. Developer počíta so senior centrom a materskou školou, veľkým centrálnym parkom, menšími poloverejnými zónami vo vnútroblokoch, vstupným námestím s občianskou vybavenosťou, ihriskami a súkromnými záhradkami.

Developer podporí projektom rozvoj tejto rezidenčnej časti Dúbravky, ktorá sa postupnou stane plnohodnotnou a prepojenou súčasťou nielen mestskej časti ale aj širšieho okolia.

Pripravovaný projekt Terminálu integrovanej osobnej prepravy (TIOP) Lamačská brána dokonca Agátovú ulicu a celú Dúbravku prepojí vlakovým spojením aj so železničnou Hlavnou stanicou, čo výrazne uľahčí a urýchli dochádzanie do centra mesta. Táto lokalita sa čoskoro stane novou rezidenčnou štvrťou v rámci Bratislavy s dobrým napojením na celé mesto a v blízkosti širokej škály občianskej vybavenosti.

Bubeník doplnil, že projekt je súčasťou pilotnej iniciatívy Bratislavy, ktorá je zameraná na rozvoj nájomného bývania. Pre realizáciu projektu je nutná zmena územného plánu mesta, ku ktorej by malo podľa avíza magistrátu dôjsť na jar tohto roku schválením Zmien a doplnkov územného plánu 08.

Rezidenčný projekt, Agátová ulica, Bratislava-Dúbravka

Investor: Corwin SK
Architekti: Jela Plecnerová, GEHL Architects, Superatelier
Počet bytov: 927
Stav: v príprave