Zelené dvory v Nitre sa prehupli do druhej polovice výstavby

Zelené dvory v Nitre
Zdroj: R1 properties

Nová rezidenčná štvrť vyrastá od roku 2018 v krajskom meste Nitra v blízkosti mestskej časťi Klokočina. Po výstavbe piatich obytných budov A až E bude v Zelených dvoroch spolu 289 bytov. Na pozemku sa predtým nachádzalo neobhospodarované pole.

Projekt má názov Zelené dvory a aktuálne je vo výstavbe už štvrtý blok D. S výstavbou posledného bloku E by chcel bratislavský developer R1 properties začať na jeseň tohto roka. Jeden z dvoch konateľov developerskej firmy Martin Kosorin pre ASB povedal, že zámerom je vybudovať príjemnú štvrť s dôrazom na kvalitu bývania a cenovú dostupnosť.

„Projekt je určený najmä pre mladé rodiny, ktoré chcú vlastniť svoje bývanie. Náklady budú cca 25 miliónov eur,“ uviedol Kosorin  s tým, že Nitra je rozvíjajúci sa región, kde postupne rastie dopyt po bývaní.

V súčasnosti sú vypredané prvé tri bloky a vo štvrtom je predaj na úrovni približne dvoch tretín. Budovy majú štyri nadzemné podlažia s piatym ustúpeným, kde sa nachádzajú aj veľkometrážne 4-izbové byty s terasou. Okrem nich sú v blokoch bytové jednotky od garsónok cez ateliéry až po viacizbové byty.

Zelené dvory v Nitre
Zelené dvory v Nitre | Zdroj: R1 properties

Každý byt má balkón, terasu alebo predzáhradku, v suteréne sú zriadené odkladacie priestory na bicykle, lyže a iné potreby. Vo vnútroblokoch budú oddychové zóny a detské ihriská. Zeleň vysádza developer postupne ako  dokončuje jednotlivé bloky, medzi objektom A a B už zrealizoval jeden zelený dvor.

Projekt je zameraný na obytné jednotky, nenachádzajú sa v ňom malobchodné priestory. Kosorín doplnil, že nová štvrť si vyžiadala výstavbu novej infraštruktúry, sú vybudované kompletné nové cesty a parkoviská s napojením na prístupovú komunikáciu.

Zelené dvory

Lokalita: Nitra
Návrh: Architekti Šebo Lichý
Počet bytov: 289
Počet parkovacích miest: 315

Monika Voleková