Elegantné ploty z betónových tvárnic CRASH BLOCK

CRASH BLOCK hnědá
Zdroj: PRESBETON Nova

Kvalitný plot je v našom kultúrnom priestore takmer nevyhnutnou súčasťou každého pozemku. Oplotenie by malo ideálne korešpondovať nielen so vzhľadom objektu, ale aj s celkovým charakterom okolitej krajiny alebo zástavby. Ďalším kritériom by mala byť dlhá životnosť a minimálne nároky na údržbu.

Ploty z betónových tvárnic spĺňajú všetky súčasné prísne požiadavky. Veľký výber betónových murovacích tvaroviek ponúka napríklad spoločnosť Presbeton. Betónové výrobky dokážu verne napodobniť rôzne tradičné stavebné materiály vrátane pálených tehál, dreva a opracovaného prírodného kameňa.

CRASH BLOCK přírodní
CRASH BLOCK prírodný | Zdroj: PRESBETON Nova

Do poslednej menovanej kategórie patria stavebné kamene CRASH BLOCK, verne imitujúce prírodný kameň vďaka zámerne otlčenému vzhľadu. Tvárnice sa používajú na výstavbu plotov a múrikov, ktoré vyzerajú veľmi exkluzívne v tradičnej aj v modernej zástavbe. Finálna stavba z tvárnic CRASH BLOCK sa neomieta. Ako zákrytové dosky na ukončenie múrikov a oplotení sa používajú zámerne otlčené doplnkové tvárnice s odkvapovou drážkou.

CRASH BLOCK okrová
CRASH BLOCK okrová | Zdroj: PRESBETON Nova

Okrem klasických plných múrov možno z tvárnic CRASH BLOCK vystavať subtílnejšie podmurovky a stĺpiky, ktoré sa vyplnia materiálom podľa konkrétnych predstáv zákazníka. Do práce možno zapojiť umeleckých kováčov alebo plot dotvoriť drevenými palubovkami. Tento druh plota sa hodí hlavne na miesta orientované smerom do ulice.

www.presbeton.sk