Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Akustika v novom poňatí – HELUZ AKU Z 17,5 brúsená

Spoločnosť HELUZ sa v posledných rokoch zameriava na zvýšenie komfortu bývania v oblasti akustiky. Po uvedení na trh úplne nové kompozitné tehly HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená, pokračuje HELUZ vo vývoji a marketingu nosné akustické tehly s jedinečným zámkom v tvare „Z“. Táto novinka sa vyznačuje pevnosťou, skvelú akustikou, akumuláciou, štíhlosťou a hlavne rýchlosťou stavby – to sú základné výhody novej tehlovej tvárnice.

Aj vďaka tomuto zámku sa dosiahli v omietanom murive z brúsených AKU tehál hodnoty zvukovej izolácie Rw = 51 dB. Murivo z týchto tehál možno využiť na obvodové a hlavne vnútorné nosné konštrukcie, na ktoré sa môžu uložiť stropy HELUZ MIAKO.

Štíhlosť a pevnosť týchto tehál je vhodné využiť na konštrukciu dvojitých stien medzi radovými domy či dvojdomy s Rw = 68 dB len so 20 mm separačnej vrstvy vyplnené minerálnou vlnou. Rovnako tak sa hodí táto tehla napr. na obmurovanie šácht v bytových domoch, na priečky v bungalovoch a na iné konštrukcie vyžadujúce zvýšené požiadavky na zvukovú izoláciu.

www.heluz.sk/sk/vyrobek/heluz-aku-z-17-5-brusena-p20

KategórieTehly, tvárnice