Tvárnice Silka Tempo urýchľujú výstavbu

Partneri sekcie:

Veľkoformátové stavebné tvárnice a panely riešia najmä neustály tlak na rýchlosť a súčasne kvalitu výstavby pri nedostatku pracovných síl.„Ušetria pracovné sily na stavbe a zjednodušia stavebný proces. Použitie veľkoformátových tvárnic však prispeje aj k celkovej kvalite prevedenia stavby. K ľahkému vykonávaniu prispievajú aj vzorové rozkresy prvkov v stene, ktoré sú súčasťou dodávky našich materiálov. Sú výstupom z BIM modelu, sú teda maximálne presné.“ hovorí Ing. Lucie Šnajdrová, manažérka veľkoformátovej výstavby Xella CZ/SK.

Súčasťou veľkoformátového sortimentu spoločnosti Xella sú veľkoformátové tvárnice pre vonkajšie obvodové steny Ytong Jumbo, ktoré vymurujú v jednom kroku sedemkrát väčšiu plochu, a navyše znižujú nároky na personál – pri práci s nimi stačia dvaja pracovníci. Veľkoformátová vápennopiesková tvárnica Silka Tempo sa svojou únosnosťou podobá betónu, ale je plne kompatibilná s materiálmi Ytong. Použitie týchto tvárnic kráti čas murovania až o šesťdesiat percent a znižuje fyzickú náročnosť pre pracovníkov.

Zdroj: Xella Slovensko

Tvárnice Silka Tempo urýchlili výstavbu rezidenčného bývania Rezidencia Ponavia III v Brne

Výborné akustické vlastnosti a rýchlosť výstavby investora presvedčili k zvoleniu veľkoformátových tvárnic Silka Tempo. Tie boli na stavbu inštalované pomocou minižeriavov, ktoré spoločnosť Xella zapožičala. Ďalšou službou, ktorú Xella poskytla, bolo spracovanie 3D modelu objektu pomocou technológie Xella blue.sprint. Týmto sa predišlo kolíziám, ktoré by sa inak riešili až pri výstavbe.

Na výstavbu tohto bytového domu bolo po optimalizácii projektu použité veľkoformátové murivo Silka Tempo s hrúbkou 240 mm. Silka Tempo vyniká výbornými akustickými vlastnosťami, vysokou pevnosťou a únosnosťou. Investor na tomto projekte využil služby Xella blue.sprint, ktorých základom je spracovanie stavby do jej digitálnej podoby BIM modelu a vykonanie následnej optimalizácie.

Súčasťou stavby bolo dodanie vzorových rozkresov jednotlivých prvkov v stene a taktiež presný harmonogram dodávok. Obsluhu minižeriavu zaisťujú dvaja pracovníci, jeden z nich ovláda žeriav a druhý ukladá jednotlivé tvárnice. Pri výstavbe boli použité dva typy žeriavov – prvý bol MK 300 s dlhým dosahom až 5 metrov a druhý Spider, ktorý sa osvedčil pre činnosti v stiesnenom priestore.

Zdroj: Xella Slovensko

Veľkoformátová výstavba a BIM koncept Xella blue.sprint zefektívnili aj výstavbu bytových domov v Michalovciach

Projekt bytových domov R+R Residence v Michalovciach ponúkol moderné a nadštandardné bývanie. V rámci ďalšej etapy R+R Residence 2 vyrástli dva bytové domy so 68 bytovými jednotkami. Pri projektovaní domov sa uplatnila služba digitálneho plánovania Xella blue.sprint, v bytových domoch sú použité veľkoformátové stavebné prvky Ytong a Silka.

Zdroj: PR článok Xella Slovensko, spol. s r.o.