image 93771 25 v1
Galéria(8)

Suchá a čistá fasáda s novými silikónovými omietkami Ceresit

Partneri sekcie:

Výrazne lepšie parametre hydrofóbnosti a paropriepustnosti nájdete u novej generácie silikónových omietok Ceresit CT 74 a CT 75. Veľmi nízku nasiakavosť a vysokú priepustnosť vodnej pary dávajú novým omietkam Ceresit inovované receptúry s unikátnou technológiou Double Dry. V ponuke sú aj nové silikátovo-silikónové omietky (CT 174 a 175), ktoré boli tiež vylepšené novými receptúrami.

Ceresit Ceretherm Classic system 3D
Ceresit SiSi omietky Double Dry foto s ludmi
Hydrofobni efekt
Logo Double Dry
Perfektni difuze par
Rychle schnuti
Silna strukturalni odolnost fasad s omitkami Ceresit Double Dry
Vysoka odolnost vuci vode

Nečistoty, výfukové plyny, priemyselné a dopravné znečistenie, silný dážď a vietor ovplyvňujú vzhľad fasády a môžu urýchliť uchytenie nečistôt, akumuláciu vlhkosti a rast rias alebo húb. Vzniká tak nežiaduci dojem zanedbaného objektu, v horších prípadoch môže byť poškodená aj štruktúra budovy. Aby fasáda a celý systém izolácie zostali atraktívne a dlhodobo funkčné, mal by byť fasádny systém zakončený omietkou, ktorá nielen pokrýva vonkajšie steny, ale ktorá dom aj dostatočne a účinne chráni. Práve takými je nová generácia silikónových fasádnych omietok Ceresit, založených na technológii Duble Dry. Tá umožňuje konštrukciu prvotriednych fasád, ktoré sú perfektne chránené a zostanú krásne aj po rokoch.

U nových omietok sa objavuje „dvojitý efekt“ suchej fasády – veľmi nízka nasiakavosť (trieda W3) a vysoká priepustnosť vodnej pary (V1). Napríklad silikónová omietka CT 74 vykazuje podľa zrnitosti w = 0,03-0,05 [kg / m2h0,5], čo je až dvakrát menej ako stanovuje norma pre nízko nasiakavé omietky. Hravo si nová generácia omietok poradí aj s predpísanými nárokmi na vysokú priepustnosť vodnej pary. Kým trieda V1 požaduje difúzny ekvivalent hrúbky vzduchovej vrstvy Sd <0,14, u silikónovej omietky CT 74 sa (opäť v závislosti od zrnitosti) pohybuje hodnota Sd = 0,09 – 0,12.

Výhody silikónových omietok Ceresit s technológiou Double Dry

• veľmi nízka nasiakavosť (trieda W3)
• vynikajúca paropriepusnosť (trieda V1)
• excelentné samočistiace vlastnosti
• vysoká odolnosť proti zašpineniu
• vysoká odolnosť proti vzniku a šíreniu rias a plesní
• štruktúra odolná proti vplyvom počasia a nárazu

 

Prestavme si bližšie silikónovú omietku Ceresit CT 74 SILICONE SELF CLEAN s hladkou štruktúrou a zrnom 1,5 mm; 2,0 mm a 2,5 mm. Omietka je vďaka technológii Double Dry samočistiaca, hydrofóbna a odolná proti znečisteniu. Charakterizuje ju veľmi nízka nasiakavosť a vysoká paropriepustnosť. Medzi ďalšie výhody vylepšenej silikónovej omietky patrí dlhodobá životnosť, elasticita a odolnosť proti nárazu. Omietka je vďaka svojim vlastnostiam vysoko odolná proti klimatickým účinkom. Receptúra BioProtect účinne chráni fasádu proti rastu a šíreniu plesní, rias a húb a pred ich deštruktívnym vplyvom.

Hydrofóbny efekt: Vodné kvapky nepreniknú do konštrukcie omietky, ale zachovávajú si guľatý tvar a stekajú po fasáde.

Hydrofóbny efekt
Vodné kvapky nepreniknú do konštrukcie omietky, ale zachovávajú si guľatý tvar a stekajú po fasáde.

Perfektná difúzia pár: Hustá štruktúra omietky je vysoko priepustná pre pary. Akákoľvek vlhkosť, ktorá zostala po silných dažďoch, sa z povrchu odparí.

Perfektná difúzia pár
Hustá štruktúra omietky je vysoko priepustná pre pary. Akákoľvek vlhkosť, ktorá zostala po silných dažďoch, sa z povrchu odparí.

Odolnosť proti poveternostným vplyvom a mechanická odolnosť Kompaktná a odolná štruktúra omietky zvyšuje odolnosť proti nárazu a vplyvom počasia. Omietka je flexibilnejšia, čo pomáha predchádzať vzniku mikro trhliniek.

Odolnosť proti poveternostným vplyvom a mechanická odolnosť
Kompaktná a odolná štruktúra omietky zvyšuje odolnosť proti nárazu a vplyvom počasia. Omietka je flexibilnejšia, čo pomáha predchádzať vzniku mikro trhliniek.

Vysoká odolnosť voči vode: Povrchová a vnútorná štruktúra omietky je dobre chránená proti vode; voda a vlhkosť sa na fasáde neudrží.

Vysoká odolnosť voči vode
Povrchová a vnútorná štruktúra omietky je dobre chránená proti vode; voda a vlhkosť sa na fasáde neudrží.

Rýchle schnutie: Vďaka

Rýchle schnutie
Vďaka „dvojitému efektu“, teda veľmi nízkej nasiakavosti a súčasne vysokej priepustnosti vodnej pary, omietka rýchlo vysychá.

Omietka Ceresit CT 74 slúži k vytváraniu tenkovrstvových dekoratívnych podkladov na betónových podkladoch, tradičných reliéfoch, pri vnútornom použití i na sadrových podkladoch, na drevotrieskových alebo sadrokartónových doskách. Samozrejme je možné ju použiť ako fasádnu povrchovú úpravu v kontaktných zatepľovacích systémoch Ceresit Ceretherm (ETICS) pri použití dosiek z polystyrénu alebo minerálnych vĺn. Z hľadiska farieb je k dispozícii celá paleta 511 farieb systému Ceresit Colours of Nature.

Nové silikónové omietky Ceresit pôsobia ako ochranný štít na fasáde a udržia ju čistú a odolnú po dlhú dobu. Potreba renovácie sa stane zriedkavejšou a náklady na celkovú údržbu sa znížia. Spodné vrstvy systému sú perfektne chránené, predlžuje sa životnosť celého systému a znižuje sa energetická náročnosť budovy. Všetky tieto faktory zvyšujú celkovú hodnotu Vašej nehnuteľnosti.

Podrobnosti nájdete na www.ceresit.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.