Partneri sekcie:

Obchodné centrum v pešej zóne Trenčína

Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne odsúhlasilo predaj sedemárového pozemku v centre mesta bratislavskej firme Tatra Real, a. s., za približne 7 miliónov korún. Pri bývalom Dome armády na trenčianskej pešej zóne chce táto firma postaviť obchodné centrum, ktoré zaberie približne tretinu voľného priestranstva.

Okrem toho plánuje pod svojím a priľahlými pozemkami vybudovať podzemné parkovisko pre 142 áut. Za využívanie priľahlých pozemkov zaplatí mestu ďalšie dva milióny korún. Celková investícia by mala dosiahnuť zhruba sto miliónov korún.

Začiatok prác je naplánovaný na druhý štvrťrok 2007, výstavba by mala trvať jeden rok.
Priestor vedľa Kultúrneho a metodického centra ozbrojených síl SR patrí medzi najatraktívnejšie v meste. „Vzhľadom na exkluzívnu polohu na okraji pešej zóny budú na povrchu nadštandardné obchodné priestory. Budú určené najmä na prilákanie medzinárodných obchodných reťazcov a značiek, ktoré sa zatiaľ na Slovensku etablovali len v Bratislave a do ďalších miest sa nerozšírili,“ hovorí riaditeľ skupiny Tatra Real Miloš Sušarský. Podľa jeho slov je okrem hlavného mesta najlepšie ekonomické prostredie práve v Trenčíne a okolí.

Zdroj: SITA