Akura44 Bild 2

Ak zavediete v bytovom dome generálny kľúč, majitelia vás budú milovať

Bezpečný a zároveň nekomplikovaný prístup pre majiteľov bytov je jedna z kľúčových výziev pre každého správcu. Čipy, ktoré sa presadili v poslednej dekáde, nie sú zďaleka najlepším riešením už len kvôli bezpečnosti (vyradenie elektrošokom, kopírovanie). Riešenie, ktoré vo vyspelej Európe dominuje, sa volá generálny kľúč.

Meracie prístroje Testo pre modernú a efektívnu správu budov

Jesenné obdobie prináša pre údržbu a prevádzku budov zvýšené náklady na vykurovanie a predstavuje tiež príležitosť vykonať pravidelnú preventívnu údržbu technických zariadení. Či už ide o správne nastavenie klimatizácie, chladiaceho systému, nastavenia ventilačného systému, alebo termografickú kontrolu stavu elektroinštalácie, na efektívnu správu budov je potrebné mať kvalitné know-how a prístrojové vybavenie. V tomto článku sa zameriame na 3 kľúčové oblasti preventívnej údržby.

addVDM jpg 2 1

Tohtoročné odpočty boli veľkou výzvou. Takto si s nimi poradila spoločnosť ista

Tohtoročné odpočty boli veľkou výzvou predovšetkým pre poskytovateľov služieb odčítania údajov o spotrebe a rozpočítavania nákladov na teplo a vodu. So zhoršujúcou sa pandemickou situáciou na jeseň sa dalo tušiť, že táto odpočtová sezóna bude iná. Ako si poradila spoločnosť ista, ktorá zabezpečuje odpočty a rozpočítavanie nákladov na teplo a vodu pre viac ako 180 000 bytov, sme sa rozprávali s Petrom Jančulom, ktorý odpočtový servis v iste manažuje už trinásty rok.