Ilustračná foto_správa bytových domov

Bolestivá spolupráca vlastníkov

Presadiť záujmy vlastníkov bytov a nebytových priestorov v bytovom dome môže byť v niektorých prípadoch náročné. ako dosiahnuť, aby boli všetci s výsledkom spokojní?

Ilustračné foto, správa budov

Rýchlotuhnúce lepidlá na lepenie dlažby

v spoločných priestoroch bytových domov alebo na schodiskách je potrebné použiť na lepenie podlahoviny, ako je napr. keramická dlažba, flexibilné lepidlá vhodné pri vysokom zaťažení. Pri požiadavke na rýchlu možnosť chôdze po podlahovine sa odporúča použiť rýchlotuhnúci variant.

Poziarna ochrana

Ochrana bytových domov pred požiarmi

Celkové množstvo vzniknutých požiarov je do značnej miery ovplyvnené pôsobením ľudského faktora a úzko súvisí najmä so všeobecne nízkou mierou právneho povedomia.

Ilustračné foto

Ako najlepšie vybrať zdroj tepla na báze obnoviteľných zdrojov

Ktoré zdroje tepla na báze obnoviteľnej energie možno použiť samostatne a pri ktorých je potrebná ich kombinácia s inými primárnymi zdrojmi? Základným cieľom energetickej politiky Európskej únie je ochrana životného prostredia, a to, okrem iného, prostredníctvom znižovania tvorby skleníkových plynov.

Akura44 Bild 2

Ak zavediete v bytovom dome generálny kľúč, majitelia vás budú milovať

Bezpečný a zároveň nekomplikovaný prístup pre majiteľov bytov je jedna z kľúčových výziev pre každého správcu. Čipy, ktoré sa presadili v poslednej dekáde, nie sú zďaleka najlepším riešením už len kvôli bezpečnosti (vyradenie elektrošokom, kopírovanie). Riešenie, ktoré vo vyspelej Európe dominuje, sa volá generálny kľúč.