Stavebný boom nových bytov v Bratislave potrvá ešte najmenej 10 rokov

Stavebný boom nových bytov v Bratislave potrvá ešte najmenej 10 rokov, teda kým sa nasýti dopyt. Tipuje situáciu v segmente rezidenčné nehnuteľnosti podpredseda predstavenstva developerskej spoločnosti GRUNT, a. s., Bratislava, Peter Uhlárik. Podľa jeho skúseností najväčším problémom pre developerov je získať dostatočne veľké a ucelené plochy vhodné na bytovú výstavbu. Príčinou tohto stavu je predovšetkým […]

Stavebný boom nových bytov v Bratislave potrvá ešte najmenej 10 rokov, teda kým sa nasýti dopyt. Tipuje situáciu v segmente rezidenčné nehnuteľnosti podpredseda predstavenstva developerskej spoločnosti GRUNT, a. s., Bratislava, Peter Uhlárik.

Podľa jeho skúseností najväčším problémom pre developerov je získať dostatočne veľké a ucelené plochy vhodné na bytovú výstavbu. Príčinou tohto stavu je predovšetkým „obrovská rozdrobenosť vlastníctva, čo je v mnohých prípadoch pozostatok ešte z čias Rakúska-Uhorska“. Nie je ojedinelé ani to, že aj malé parcely mávajú viacerých vlastníkov, pričom mnohí z nich sú stále neznámi. Parcely vhodné na výstavbu obchodných a priemyselných nehnuteľností sú právne skôr vysporiadané na území širokej Bratislavy.

„Z dôvodu akútneho nedostatku veľkých a ucelených plôch na výstavbu v hlavnom meste sa budú ceny pozemkov v najbližších 10 rokoch zvyšovať, možno aj viac ako o 100 %,“ avizoval v rozhovore pre TASR Uhlárik.

Zdroj: TASR

KategórieArchitektúra