Jednoduchú pravidelnosť bielej fasády dopĺňajú štyri sivé kubusy na jej vrchole – mezonety.
Galéria(8)

Tomachic rozšíri ponuku bývania v Ružinove

Bytová kríza klope na dvere čoraz hlasnejšie, no nie je všetko stratené. V bratislavskom Ružinove začal v marci tohto roka vyrastať bytový dom, ktorý rozšíri bytový repertoár obľúbenej mestskej časti.

Exponovaná poloha a neobvyklá monofunkcia bytového bloku robia z projektu Tomachic zaujímavú voľbu pre všetkých bytu chtivých. Bratislavská mestská časť Ružinov je obľúbenou lokalitou mladých rodín s deťmi aj miestnych starousadlíkov.

Kvalitné bývanie sa prelína s množstvom zelene, miestni si môžu vybrať z rôznych miest na relax – jazero Štrkovec, športoviská či parky s kultúrnym programom. Blízko občianskej nočnej mory – klientskeho centra – vyrastá nový bytový dom, ktorý rozšíri ponuku bytov a doplní výraz štvrte.

Levitujúci dom Nový objekt pre investora Projekt T navrhli architekti z Architektonickej dielne Collegium. Bytový dom pôdorysne kopíruje tvar pozemku. Hutnú hmotu opticky vyľahčuje podstava budovy, ktorú tvoria stĺpy. Prvé nadzemné podlažie tak zároveň supluje povrchové parkovanie, no skryté v rámci bytového domu. Monofunkcia bývania prináša so sebou niekoľko výhod – minimálny ruch prevádzok v parteri a menšia koncentrácia návštevníkov.

Ilustračná fotografia novostavby
Takmer všetky byty disponujú vlastnými lodžiami.
Tomachic ponúkne dokopy 39 bytových jednotiek v 1-izbových až 4-izbových dispozíciách.
Tomachic ponúkne dokopy 39 bytových jednotiek v 1-izbových až 4-izbových dispozíciách.
Tomachic ponúkne dokopy 39 bytových jednotiek v 1-izbových až 4-izbových dispozíciách.
6. NP
7. NP

Bytov nikdy nie je dosť

Bytový dom Tomachic po dokončení ponúkne dokopy 39 bytových jednotiek, z ktorých takmer všetky disponujú lodžiami. Na piatich poschodiach sa nachádzajú byty rôznych dispozičných riešení – od skromných jednoizbových až po rozsiahle štvorizbové pre veľké rodiny.

Dve najvyššie úrovne sú riešené odlišne – na ustúpenom piatom podlaží sú umiestnené mezonety, ktorých druhá úroveň tvorí štyri kubusy siedmeho nadzemného podlažia. Dopĺňajú ich dve úrovne terás, ktoré zvyšujú komfort o niekoľko úrovní.

Súkromie na prvom mieste

„Bytový dom je navrhnutý tak, že v rámci jeho umiestnenia v dvorovej časti nedochádza k neželanému výhľadu do okien susedných stavieb,“ približuje hlavné ciele projektu developer.

„Architekti dbali na súkromie, susedské vzťahy a vhodné umiestnenie objektov a dosiahli ideálny stav, keď nebytové kopíruje nebytové a výhľady z bytov novostavby Tomachic nie sú ničím obmedzené. Stavba je navrhnutá tak, že po kolaudácii bude disponovať certifikátom energetickej náročnosti triedy A1.“

Bytový dom Tomachic
Miesto: Bratislava-Ružinov
Investor: Projekt T, s. r. o.
Architekti: Architektonická dielňa Collegium – Fedor Minárik, Peter Brezina, Peter Suchánsky
Počet bytových jednotiek: 39
Začiatok výstavby: 1. Q 2021
Ukončenie výstavby: 1. Q 2023
Alexandra Müllerová