Schéma rozšírenia Auparku Bratislava

Bratislavský Aupark rozšíria o tisíce metrov štvorcových

Stavebné práce na rozšírení známeho nákupného centra Aupark Bratislava  v mestskej časti Petržalka smerom k Mostu SNP o takmer 10-tisíc m2 sa začnú v marci tohto a mali by sa skončiť v závere roka 2024. Pribudnú tri rozsiahle obchodné formáty.

Jeho riaditeľka Veronika Košická uviedla, že je to reakcia na aktuálny dopyt po väčších obchodných formátoch aj rastúci záujem nových značiek. Zmeny v interiéri rešpektujú doterajšiu koncepciu centra.  Na otázku ASB o výške investície odpovedala, že ide o dôvernú internú informáciu, takže výšku investície nezverejnia.

Stavebné povolenie na projekt pripravila architektonická kancelária arch. Juraja Jančinu a realizačný projekt spoločnosť ObermeyerHelika. „Na projekte sa podieľa viacero architektonických a projekčných kancelárií. Pripravovaná stavba bola v plánoch pôvodného developera ešte v roku 2001,“ uviedla Košická s tým, že o fasáde budú ešte informovať, pretože na jej presnej podobe sa v súčasnosti stále pracuje.

Projekt bude zrealizovaný podľa platného stavebného povolenia. Riešenie má všetky potrebné náležitosti a povolenia a rešpektuje požiadavky mestskej časti, magistrátu, stavebného úradu a iných dotknutých orgánov. Stavebné práce budú prebiehať za plnej prevádzky.

Zanikne vonkajšie parkovisko v juhozápadnej časti centra a autá sa presunú do rozšíreného podzemného parkoviska. Návštevníkom sa tak rozšíria možnosti krytého parkovania v zmysle schváleného projektu statickej dopravy. Dočasne bude obmedzený len jeden pruh McDrive a trvalo zatvorené bude parkovisko P2.

Celý projekt výstavby rešpektuje záväzok obchodného centra k trvalej udržateľnosti. Od roku 2014 je Aupark Bratislava držiteľom certifikátu BREEAM In-Use na úrovni „doubleExcellent“.

Bratislavský Aupark navrhol architekt Juraj Jančina. Budovu pri Einsteinovej ulici a v susedstve Sadu Janka Kráľa otvorili v roku 2001, prístavbu s vežou Aupark Tower v roku 2007. V roku 2019 navštívilo nákupné centrum 11,8milióna ľudí.

Rozšírenie nákupného centra Aupark Bratislava

Investor: Unibail-Rodamco-Westfield, WOOD &CompanyRealEstate
Projekt na stavebné povolenie: architektonická kancelária Juraja Jančinu
Realizačný projekt: Obermeyer Helika
Zhotoviteľ: prebieha výberové konanie
Realizácia: 03/2023 – 12/2024