EKO montovaný dom: praktickosť, pohodlie a nadčasovosť

image 87359 25 v1

Mať vlastný dom je azda snom každého z nás. Keď už sa ale rozhodneme pre jeho realizáciu, zistíme, že sme vkročili do vôd plných rozmanitých druhov materiálov, stavebných postupov aj technológií. Naša slovenská povaha nás zvádza, aby sme sa riadili tradíciou. Na druhej strane, čo je moderné, vzniklo vo väčšine prípadoch ako inovácia a vylepšenie niečoho už existujúceho.

Nízkoenergetický montovaný dom je kompromisom medzi tradíciou a modernou, pretože sa skladá nielen z tých najmodernejších materiálov, avšak jeho dominantným stavebným prvkom je tiež drevo, ktoré má u nás nie storočnú, ale tisíce ročnú tradíciu.

Nadčasový EKO montovaný dom

Montované domy Woodenhouse sa vďaka skladbe stien zaradili do kategórie ultra-nízkoenergetických montovaných domov. Montované domy vďaka svojim tenkým avšak vysoko izolačným stenám, umožňujú využitie väčšieho obytného priestoru. Nízkoenergetické montované domy spĺňajú všetky  požiadavky na nízkoenergetické stavby.

Montovaný rodinný dom v Zubrohlave

Ďalšou výhodou montovaných domov oproti konkurenčným možnostiam výstavby sú nízka cena a veľmi rýchla realizácia výstavby. Je to dané predovšetkým lacnejšími stavebnými materiálmi. Je nutné si uvedomiť, že drevo nepatrí do kategórie lacných materiálov pretože by bolo menej kvalitné, ale preto, že sa jedná o obnoviteľný a ľahko opracovateľný prírodný zdroj.

Prečo teda siahať po nákladných a prírode škodiacich stavebných technológiách, keď máme, a v našom prostredí obzvlášť, túto jedinečnú možnosť ako ušetriť a správať sa ohľaduplne k sebe i svojmu okoliu?

Čo všetko je na EKO montovanom dome nadčasové?

Montovaný dom ako riešenie pre praktické bývanie

Doby, kedy sa liplo na čo najväčších obytných plochách, obrovských miestnostiach, chodbách či pivniciach sú dávno preč. O pivnice dnes už málokto má záujem, pretože ceny domov aj nákladov na ich prevádzku rapídne stúpli a ich dispozičné riešenie tak dnes dostalo úplne iný rozmer.

Montovaná ubytovňa s reštauráciou v Žaškove

Obľúbené sú jednopodlažné bungalovy s priamym vstupom na záhradu, malá technická miestnosť vnútri domu, kuchyne prepojené s obývacou izbou, viac kúpeľní, šatník a veľké množstvo zabudovaných úložných priestorov. Vyberte si niektorý z našich projektov, projekty montovaných domov – ak sa Vám žiaden projekt nepáči, žiaden problém.

Montovaná ubytovňa s reštauráciou v Žaškove

Pripravíme pre Vás individuálny projekt. Typové projekty už boli raz zrealizované, ich cena je teda nižšia ako u individuálnych projektov a vy už si nemusíte lámať hlavu ani nad jedinou čiaročkou do projektovej dokumentácie – tá je kompletne hotová. Ak sa rozhodnete pre stavebnú realizáciu montovaného domu z ponuky, príslušný projekt je úplne zadarmo. Váš nový dom môže byť postavený už za pár mesiacov.

Pohodlie je v montovanom dome zaručené

To, že sa v nízko-energetickom dome budete cítiť naozaj pohodlne, zaručuje niekoľko priekopníckych faktov. Jedným z nich je dôsledne premyslené dispozičné riešenie a tiež typické veľké presklené plochy orientované na juh, ktoré zabezpečujú dostatočný prísun prirodzeného svetla. Priame prepojenie domu so záhradou dodáva pocit úplného splynutia s prírodou. Montované domy woodenhouse.sk často disponujú tiež rekuperáciou tepla, ktorá zaisťuje dostatočné množstvo čerstvého a predovšetkým zdravého vzduchu vo vnútri domu bez nutnosti vetrania.

Kanadský zrubový profil

Ak teda chcete žiť zdravo, ohľaduplne k životnému prostrediu, lacno, rýchlo a predovšetkým kvalitne, montované domy stavebné spoločnosti Wooden house s.r.o. sú pre vásjedinečným riešením.

Wooden House s.r.o.
Oravské Veselé 193,
029 62 Oravské Veselé

www.woodenhouse.sk