Westend Plaza priniesla kancelársky foodcourt

Partneri sekcie:

Westend Plazza je najnovším projektom v biznisovej zóne Westend na bratislavskej Patrónke. Architektúra objektu odzrkadľuje najnovšie trendy moderných kancelárskych priestorov a spolu s nádvorím a malým námestím dopĺňa bulvár Westend.

Administratívna budova s úžitkovou plochou 37 500 m2 je navrhnutá pre náročných klientov z prostredia medzinárodných spoločností, ale aj pre lokálnych lídrov a menšie firmy. Dominantou komplexu budov je 17-poschodový objekt Westend Square, zónu ďalej dopĺňajú nižšie kancelárske objekty Westend Court a Westend Gate.

Westend Plazza tvoria budovy označené ako 3B a 3C. Budova s pôdorysom v tvare písmena T má rozlohu bezmála 18 560 m2, budova v tvare Z ďalších 17 870 m2, celkovo je k dispozícii na prenájom vyše 33 000 m2 administratívnych priestorov. Budovy majú deväť nadzemných podlaží, štyri podzemné podlažia s parkovacou kapacitou 1 102 áut.

Westend Plaza
Westend Plaza
Westend Plaza
Westend Plaza
Westend Plaza
Rez D D
Rez B B
Pohľad JZ

Trendy v kanceláriách

Architektúra objektu Westend Plazza odzrkadľuje najnovšie trendy v oblasti moderných „áčkových“ kancelárskych priestorov a spolu s nádvorím a malým námestím dopĺňa biznisový bulvár Westend. Developer si dal záležať na množstve zelene a vodných prvkov vrátane fontány.

Nájomníci tu nájdu aj elektrické zásuvky, nabíjačky na mobil či wifi zóny. Projekt navrhli architekti Juraj Šujan a Karol Štassel zo štúdia šujan_stassel s.r.o. V rámci kandidatúry Slovenska bol nominovaný na sídlo Európskej liekovej agentúry (EMA).

Špecifikom projektu je jedna z najväčších podlahových výmer samostatného poschodia na trhu a tzv. shared offices. Noví nájomcovia si mohli bez čakania prenajať 18 priestorov v rôznych výmerách, začínajúcich od 18 m2 až do 250 m2. Samozrejmosťou je hygienické zázemie, či spoločná kuchynka so sedením na poschodí, ako benefit majú nájomcovia k dispozícii bezplatný prenájom spoločných zasadačiek.

Pre budúceho nájomcu s vysokými nárokmi na kancelársky priestor je pripravená jedna z najväčších podlahových plôch, ktorú možno v súčasnosti nájsť v Bratislave v rámci jednej budovy: až 5 200 m2. Do pokojného biznisového parku má výhľad najväčšia z troch technicky komplexne vybavených konferenčných sál.

Westend Plazza je jediná administratívna budova na Slovensku, v ktorej je namiesto tradičnej kantíny priestranný food court s rôznorodými prevádzkami domácej i svetovej kuchyne, kde sa naraz môže najesť až 270 stravníkov. Budova priniesla do lokality okrem služieb aj príjemnú oddychovú zónu s fontánou. Nádvorie – plazza –, ktorému budova vďačí aj za svoj názov, má ambíciu stať sa novým srdcom celej biznisovej zóny.

Westend Plaza
Budovy majú deväť nadzemných a štyri podzemné podlažia. | Zdroj: JTRE

BIM dokumentácia

Budova disponuje BIM dokumentáciou, čo umožňuje jej efektívnu prevádzku a jednoduchú údržbu. Vďaka súladu s environmentálnymi požiadavkami ašpiruje na získanie ekologického certifikátu BREEAM, ktorý odzrkadľuje aj nízke energetické náklady, čo oceňujú všetci klienti.

K celkovej kvalite vnútorného prostredia prispievajú okrem mnohých inteligentných inštalácií, ako je chladenie či klimatizácia, aj zdvojená podlaha, vonkajšie tienenie, rekuperácia a otvárateľnosť okien. Na prízemí sa nachádza lobby s bezpečnostným kamerovým systémom a vďaka recepcii je prístup do budovy možný kedykoľvek.

Samozrejmosťou sú moderné výťahy a na štyroch podlažiach v podzemnej garáži s dvomi pohodlnými vjazdami nájde parkovanie viac než 1 100 áut. V tejto biznisovej zóne sa nachádza aj banka, lekáreň, zubár, všeobecný lekár, notár, škôlka, kaderníctvo a zastávky MHD s 13 autobusovými a 3 trolejbusovými spojmi.

REDAKČNÁ ÚPRAVA: Ľudovít Petránsky
FOTO: JTRE
PROJEKTOVÁ DOKUMENTÁCIA: ŠUJAN STASSEL ARCHITEKTI