Partneri sekcie:

Kancelária otvorenej spoločnosti

Centrálny kaviarenský priestor ponúka rôzne druhy sedenia

Priestor investičnej firmy je navrhnutý na interaktívne podujatia a stretávanie sa s klientmi. Cieľom bolo vytvoriť miesto pre otvorenú spoločnosť, kde sa môže aj existujúci klient len tak zastaviť na kávu a porozprávať o novinkách.

Spoločnosť Crowdberry je prvou crowdinvestingovou platformou na Slovensku a v Českej republike. Ich cieľom je vytvoriť alternatívny segment investovania do lokálnych firiem s globálnym pôsobením a spájať tak inovatívne a funkčné spoločnosti so súkromnými investormi. Ich kancelárie preto museli poskytovať priestory na vzájomné stretávanie, prezentovanie zaujímavých myšlienok a spoločnú diskusiu.

„Mali sme z ich strany veľkú dôveru a spolupráca prebiehala hladko,“ približuje Ing. arch. Juraj Tesák. „V prvej fáze sa riešilo, aký veľký by mal priestor vlastne byť a prechádzali sme rôzne varianty veľkostí a rozloženia kancelárií. Nakoniec vznikli dva paralelné svety – kaviarenský a pracovný.“

Inovatívnu atmosféru podporujú aj vystavené projekty z portfólia Crowdberry
Inovatívnu atmosféru podporujú aj vystavené projekty z portfólia Crowdberry |

Investičná kaviareň

Hneď po vstupe sa človek ocitne v príjemnej investičnej kaviarni, ktorá tvorí centrálny priestor. Nachádza sa tu aj malé javisko určené na prezentovanie firiem s pohodlným posedením na diskusiu a zodpovedanie otázok investorov. Nachádzajú sa tu rôzne druhy sedenia, ako barové sedenie pri vyššom stole, kaviarenské stolíky s pohodlnými stoličkami či kreslá na javisku.

Interiér bol navrhnutý sviežo, aby sa tu mladé firmy a mladí investori cítili príjemne a aby bol zároveň potlačený korporačný „feeling“. „Mnoho ľudí ani netuší, že za stenou sa nachádzajú kancelárie, korporačný ‚touch‘ je úplne potlačený,“ vysvetľuje Juraj Tesák. „Uvoľnenú atmosféru podporuje aj priznaný betónový strop, vďaka ktorému je svetlá výška miestnosti až 3,6 metra. V celom priestore je vytvorený flexibilný systém rampového osvetlenia, ktoré sa dokáže prispôsobiť akýmkoľvek potrebám. Môžu sa tu konať rôzne podujatia, panelové diskusie, fotenie či prezentácie.“

Súčasťou kaviarne sú aj vystavené projekty z portfólia Crowdberry, ktoré podporujú celkovú atmosféru inovatívneho a otvoreného zmýšľania. Netradičným riešením je aj priame napojenie malej kuchynky, ktorá je nenápadne schovaná za drevenou zástenou a v prípade potreby sa dá zatvoriť. Na kaviarenský priestor nadväzujú dve zasklené zasadačky, jedna menšia, pre asi 8 ľudí, a druhá väčšia, pre asi 16 ľudí. Obe sú akusticky odhlučnené, a tak sa v nich môžu klienti nerušene rozprávať.

Vyvýšené javisko je určené na prezentovanie investičných projektov a diskusiu o nich
Vyvýšené javisko je určené na prezentovanie investičných projektov a diskusiu o nich |

Pracovné miestnosti

Na rozdiel od dynamického a sviežeho centrálneho priestoru sú pracovné miestnosti riešené jednoducho. Prevláda v nich farebná jednoduchosť, aby sa tu človek cítil príjemne a nebol rozptyľovaný rušivými prvkami. Je zreteľné, že pri tvorbe kancelárií bola snaha o prinesenie a zakomponovanie drobných „workplace“ princípov.

„Rozloženie stolov, stoličiek a nábytkov je ergonomicky prispôsobené prirodzenému pohybu v pracovných priestoroch,“ dodáva Juraj Tesák. „Koncept pracovného miesta mal zabezpečiť, aby mali pracovníci rôzne možnosti, kde tráviť pracovný čas. To môže podporovať a prinášať rôzne talenty, keďže ľudia sa v týchto priestoroch cítia dobre a chcú tu pracovať.“

Odhlučnené zasklené zasadačky prirodzene nadväzujú na centrálny priestor
Odhlučnené zasklené zasadačky prirodzene nadväzujú na centrálny priestor |
KANCELÁRIA SPOLOČNOSTI CROWDBERRY
Miesto: Staromestská ul., Bratislava
Investor: Crowdberry
Autori projektu: Juraj Tesák architekti
Realizácia: 9 – 12/2017
Úžitková plocha: 240 m2
Redakčná úprava: Ľudovít Petránsky
Foto: Andrea Kučišová
Článok bol uverejnený v časopise ASB 10/2018.
KategórieKancelárie