Námestovský Akord zvýši tohtoročné tržby o viac ako 16%

Stavebná a obchodná spoločnosť Akord, a. s., Námestovo má v tomto roku dosiahnuť celkové tržby za 367,6 milióna Sk, čo je vyše 16% medziročný nárast. „Od začiatku roka máme dosť nových objednávok a vďaka miernej zime sme mohli dokončiť aj niektoré stavby z vlaňajška. Z tohto pohľadu sa nám 1. štvrťrok vydaril a je predpoklad, […]

Stavebná a obchodná spoločnosť Akord, a. s., Námestovo má v tomto roku dosiahnuť celkové tržby za 367,6 milióna Sk, čo je vyše 16% medziročný nárast. „Od začiatku roka máme dosť nových objednávok a vďaka miernej zime sme mohli dokončiť aj niektoré stavby z vlaňajška. Z tohto pohľadu sa nám 1. štvrťrok vydaril a je predpoklad, že v 1. polroku môžeme dosiahnuť polovicu plánovaných tržieb,“ informoval generálny riaditeľ firmy Akord v Námestove Miroslav Kemeň.

Firma Akord plánuje v tomto roku postaviť obytné domy v Dolnom Kubíne, Trstenej i na Donovaloch a polyfunkčný dom v Námestove. Od roku 2005 má Akord certifikát systému manažérstva bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci podľa OHSAS 18001:1999 v oblasti realizácie stavieb, pre veľkoobchodnú a maloobchodnú činnosť, na prevádzku čerpacích staníc pohonných látok a na služby, ktoré s tým súvisia. Vlastní aj certifikát kvality ISO 9001 pre inžinierske, priemyselné, vodohospodárske, bytové a občianske stavby.

Námestovský Akord vznikol v roku 1992 z bývalého poľnohospodárskeho podniku Agrostav. Firma stavia aj budovy pre zdravotníctvo a školstvo, v čom má na hornej Orave dominantné postavenie. Zároveň v regióne prevádzkuje čerpacie stanice a dodáva motorovú naftu.

Zdroj: TASR

KategórieUdalosti