Juraj Suchánek (IUR) vľavo na konferencii Development Summit 2022.

Nevyhnem sa náročným otázkam, avizuje pred Development Summitom moderátor Juraj Suchánek

Odborná konferencia Development Summit sa uskutoční už na budúci týždeň (18. apríla). Dôležitých otázok je viac než dosť a to si ich ešte niekoľko naviac chystá aj moderátor Juraj Suchánek.

Nachádzame sa v situácii, keď sa dynamicky mení trh s bytmi aj s kanceláriami. Rok zostáva do chvíle, keď sa stavebné úrady vrátia späť pod štátnu správu. Okrem toho zostáva tiež rovnaký čas do bodu, kým nová stavebná legislatíva prinesie „revolúciu“ v systéme povoľovania stavieb.

„Ako moderátor diskusie som plný očakávania a tiež úprimne zvedavý na najnovšie informácie, ktoré nám v úvode odprezentuje Martin Hypký, predseda Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR. V nadväzujúcej diskusii sa nevyhneme otázkam, ako zvládnuť prechodné obdobie pri stavbách, ktoré sú už v povoľovacom procese, aj čo všetko je ešte potrebné pripraviť, aby sa povoľovanie stavieb v roku 2024 naozaj zrýchlilo,“ avizuje Juraj Suchánek, výkonný riaditeľ Inštitútu urbánneho rozvoja.

Program 4. ročníka konferencie Development Summit 2023.
Program 4. ročníka konferencie Development Summit 2023. | Zdroj: Redakcia

V ďalšom bloku sa návštevníci môžu tešiť na diskusiu o špecifických problémoch hlavného mesta SR. Dvojstupňová samospráva a s tým súvisiace zmeny pri vydávaní záväzných stanovísk, ale aj mimoriadny záujem mesta o možnosť reflektovať na špecifické potreby – napríklad takzvanými Bratislavskými stavebnými predpismi.

Rezervujte si svoje miesto ešte dnes

„Aké úpravy legislatívy ešte očakávajú zástupcovia mesta, mestských častí a developeri? Ako vnímajú nový, ale ešte stále sa dolaďujúci právny stav skúsení právnici? Odpovede na tieto otázky sú pre stavebný sektor dôležité a odznieť by mali práve na konferencii Development Summit 2023,“ dodáva Suchánek.