Diaľnica D4 v úseku Vrakuňa – Ivanka pri Dunaji

Úseky D4 a R7 v Bratislave výrazne odbremenili mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice

Sprevádzkovanie diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v Bratislave výrazne odbremenilo najmä mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice, kde je doprava plynulá.

Napriek chýbajúcemu prepojeniu D1 a D4 a obavám o vplyv na dopravu hlavné mesto potvrdilo, že významné zhoršenie nenastalo.

„Väčšie intenzity sme očakávali na Bajkalskej, kde je situácia aj po zvýšení rýchlosti prijateľná. Tiež je možné konštatovať nárast dopravy na D2 v smere od D4,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Dátami zo sčítačov dopravy na diaľniciach od príslušných inštitúcií zatiaľ hlavné mesto nedisponuje.

„Keďže križovatka D1/D4 nie je dokončená, intenzity nákladnej dopravy sa na D1 v smere od Zlatých pieskov nezmenili,“ poznamenala bratislavská hovorkyňa. „Po vybudovaní križovatky D1/D4 očakávame výrazný odklon tranzitnej nákladnej dopravy zo súčasnej D1,“ dodala Rajčanová.

Po vybudovaní tunela Karpaty na plánovanej trase D4 Bratislava, Rača – Záhorská Bystrica sa podľa hlavného mesta odľahčí doprava aj na diaľnici D2 v smere od Malaciek.

SITA