Port Praski

Slovenský developer HB Reavis odhalil ďalší plánovaný projekt u našich severných susedov

Najnovšie sa pozornosť developera HB Reavis zameria na historický prístav na rieke Visla. S vytvorením novej biznis zóny pomôže aj Polsat Plus Group. Slovenská spoločnosť na začiatku roka ohlásila odchod z krajiny spod Tatier, v súčasnosti preferuje aktivity na zahraničných trhoch.

Priestoru na brehu poľskej rieky Visla chýba nový impulz, ktorý sem chce HB Reavis priniesť plánovaným obnovením celého územia a jeho premenou na miesto, kde okrem obchodných účelov nájdeme aj retail či ďalšie služby pre miestne komunity.

„Aktívne už pracujeme na jeho dizajne a zároveň prebiehajú aj diskusie s miestnymi autoritami,“ vyhlasuje developer na svojej web stránke.

Prístav Port Praski vybudovali v 20. rokoch minulého storočia. Po skončení 2. svetovej vojny ho využívali ako zimný prístav a sklad. Od 80. rokov však prestal úplne plniť svoju funkciu. Oblasť na pravom brehu rieky v štvrti Praga-Północ susediacej s Národným štadiónom, disponuje rozlohou 380 000 m2. Plány slovenského developera majú zmeniť 40 000 m2.

Port Praski
Port Praski | Zdroj: HB Reavis

„Port Praski je výnimočná lokalita a jej obnovou sem prinesieme nielen kvalitnú architektúru a mestské plánovanie, ale dáme jej aj novú biznisovú a spoločenskú perspektívu. V spolupráci s Polsat Plus Group vznikne nový multifunkčný priestor s množstvom zelene, ktorý vytvorí príjemné prostredie nielen pre zamestnancov z kancelárií, ale aj pre návštevníkov a všetky miestne komunity,“ hovorí Sebastian Proć, poľský Country CEO HB Reavis.

HB Reavis pracuje v Poľsku aj na ďalších projektoch akými sú Varso Place či Forest. Po nedávnom ohlásení o sústredí aktivít spoločnosti na zahraničné trhy a utlmení novej výstavby na Slovensku sa dá očakávať, že podobných projektov bude v najbližších rokoch pribúdať.