Projekty HB Reavis.

Developer HB Reavis utlmuje na Slovensku svoju činnosť. Prioritou sa stáva zahraničie

Jedna z najväčších developerských spoločností na Slovensku sa už netají tým, na akú stratégiu podnikania sa v najbližšom období zameria.

Určité náznaky sa objavovali už niekoľko týždňov, no všetko sa to potvrdilo až teraz. „Vyhodnotili sme, že sústredenie sa na iné trhy nám prinesie väčšiu dlhodobú hodnotu,“ hovorí CEO skupiny Marián Herman pre časopis Forbes.

Spoločnosť HB Reavis tak minimálne na najbližšie obdobie zavrhla výstavbu kancelárskych či obchodných priestorov na Slovensku. Skompletizované projekty u nás či v zahraničí si však firma ponecháva a bude ich aj naďalej spravovať.

Najnovšie bude v centre záujmu developera, ktorý v tomto roku oslávi okrúhle 30-ročné jubileum svojho vzniku, iná oblasť podnikania, čo prinieslo následky aj v podobe redukcie zamestnancov. Platiť má aj rozdelenie na avizované dve časti: „developerský sektor sústredený v pôvodnej firme HB Reavis Holding a časť spravujúcu hotové nehnuteľnosti HB Reavis Investments,“ píše sa v článku časopis Forbes.

DJI 0164
Pre slovenského developera budú prioritou zahraničné trhy. V Poľsku napríklad dokončil najvyššiu budovu Európskej únie. | Zdroj: HB Reavis

Zmeny sa však nedejú príliš radikálne, keďže spoločnosť ešte dokončuje napríklad bratislavský projekt Nové Apollo. Zmena predajnej stratégie vlastných budov na prenájom a prevádzku postavených objektov má podľa Mariána Hermana priniesť firme väčšiu stabilitu. A to aj za cenu nižších ziskov.

Prioritou developerskej činnosti HB Reavis sa tak jednoznačne stanú európske metropoly Londýn, Berlín či Varšava, a krajiny kde sú tieto mestá. Slovenský developer sa v nich už realizuje.