Nové Apollo sa drží moderných trendov a vyniká aj špeciálnym Cyklo Hubom

Partneri sekcie:

Aj napriek pandémii, finančnej kríze a problémom so stavebnými materiálmi sa projekt Apollo Nivy podarilo skompletizovať po necelých troch rokoch. Developer HB Reavis neskrýva spokojnosť, ani radosť zo súčasnej obsadenosti.

Označujú ho aj ako pomyselnú východnú bránu nového centra Bratislavy. Návrh prestížneho londýnskeho štúdia MAKE Architects a slovenského ateliéru Siebert + Talaš zaplnil priestor, kde predtým stálo neslávne známe Apollo Business Center. To však pre zlú statiku muselo ísť k zemi.

Nový projekt Apollo Nivy priniesol na trh takmer 8-tisíc metrov štvorcových na jedno podlažie. Spolu tak na ôsmych podlažiach ponúka viac ako 55-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy, čo dielo developera HB Reavis zaraďuje na líderskú pozíciu medzi kancelárskymi budovami v rámci regiónu CEE. Pracovať tu môže až 5-tisíc ľudí.

Hlavný vstup Nového Apolla.
Hlavný vstup Nového Apolla. | Zdroj: Redakcia

Budova sa tiež hrdí viacerými superlatívmi, ktoré odzrkadľujú jej nedávne dokončenie, ale aj to, že HB Reavis pri jej výstavbe mohol čerpať aj zo svojich skúseností zo zahraničných projektov v Londýne, Varšave či Berlíne. Práve takýmto spôsobom sa do Nového Apolla dostal aj výnimočný Cyklo Hub, ktorý poskytuje priestory na uskladnenie viac ako 200 bicyklov zamestnancov, na čo nadväzujú priestranné šatne v podzemí.

Projektanti si pri voľbe umiestnenia Cyklo Hubu vôbec neboli istí tým, do akej miery to je dobrý krok. S odstupom času sa však ukazuje, že aj táto vymoženosť celého komplexu prispieva k zvýšenému záujmu nájomcov.

Fasáda sa vyznačuje aj zlatými farbami.
Fasáda sa vyznačuje aj zlatými farbami. | Zdroj: Redakcia

Okrem praktických vlastností sa pracovníci firiem sídliacich v Novom Apolle môžu tešiť aj výberovú kaviareň, ktorá je prepojená s Cyklo Hubom. V priestoroch budovy však nebudú chýbať ani iné retailové prevádzky, ktoré tak poskytnú všetky základné služby.

Cesta k nim vedie cez jednu z dominánt celého projektu. Vnútorné átrium preberá na seba všetky úlohy oddychového priestoru, k čomu mu napomáha dostatok vzrastlej zelene, miesta na sedenie a vodný prvok. Celý priestor je tiež výborne odhlučnený od rušnej Prievozskej ulice. Projekt Apollo Nivy tiež ašpiruje na certifikáciu WellBuilding Standard a certifikát BREEAM svedčiaci o udržateľnej výstavbe.

Vnútorné átrium.
Vnútorné átrium. | Zdroj: Redakcia

Veľký potenciál nového administratívneho komplexu využil najmä majoritný nájomník a najväčší technologický zamestnávateľ na svete – spoločnosť IBM. Tá v Novom Apolle zaberie vyše 30-tisíc metrov štvorcových, čo ponúka potenciál pre 3-tisíc pracovných miest. Ani zmeny na trhu administratívnych priestor neoslabili záujem a najnovší dokončený projekt HB Reavis. Obsadených je už viac ako dve tretiny priestorov.

Nové Apollo
Nové Apollo
Nové Apollo
Nové Apollo
Nové Apollo
Lobby Nového Apolla.
Hlavný vstup Nového Apolla.
Fasáda sa vyznačuje aj zlatými farbami.
Nové Apollo, Bratislava

Developer: HB Reavis
Architekti: Make Architects, Siebert + Talaš
Počet nadzemných podlaží: 8
Počet podzemných podlaží: 3
Prenajímateľná plocha: 55-tisíc m
Parkovacie miesta: 484
Realizácia: 2020 – 2023