Samuel Ďuriš

Športový nadšenec z obce Dolné Vestenice, ktorú vo svete preslávili hokejové puky. Po redaktorských skúsenostiach z agentúry SITA a MY Hornonitrianskych novín využíva svoje skúsenosti a zručnosti ako web editor ASB. Čerstvý absolvent žurnalistiky prispieva aj článkami, ale najradšej prepojí svoje záujmy s architektúrou v športových stavbách.

"Implementácia BIM na Slovensku sa stále zlepšuje. Ruku k dielu teraz pridáva aj štát," takýmto titulkom sme pomenovali článok z nedávnej Národnej BIM konferencie, kde sa po celom desaťročí aktivít BIM asociácie Slovensku už nevysvetľovalo len to, prečo sa BIM oplatí a aké sú jeho výhody. 

Samuel Ďuriš -

Už to nebolo len o všeobecnom vysvetľovaní podstaty, výhodách či využití BIM v stavebníctve. Deviaty ročník Národnej BIM konferencie ponúkol poslucháčom niekoľko prednášok, ktoré išli výrazne do hĺbky danej problematiky. Nielen to, ale aj získané dáta a kroky štátu potvrdzujú, že Slovensko sa v implementácii informačného modelovania stavieb opäť posunulo.

Samuel Ďuriš -

Na kúpu vlastného bývania tu treba viac ako 14 čistých ročných platov. Slovensko sa tak umiestnilo na čele rebríčka krajín s najhoršou cenovou dostupnosťou bývania. Bratislava je dokonca medzi trojicou najmenej dostupných európsky miest, kde jej okrem susednej Prahy robí spoločnosť ešte holandský Amsterdam. 

TASR Samuel Ďuriš -

Prvé správy o požiari v banskoštiavnickej budove Banky lásky ešte nevyrvali srdcia miestnych obyvateľov. Všetci dúfali, že sa plamene podarí rýchlo uhasiť. Opak bol však pravdou.

Samuel Ďuriš -

Bude to menšia oslava futbalu či odskočenie si od bežných pracovných povinností za športovým vyžitím. A na svoje si prídu aj súťaživé povahy. Počet prihlásených mužstiev 23. ročníka tradičného futbalového turnaja stavebných a developerských firiem stále rastie. 

Samuel Ďuriš -