nove letisko v berline neotvoria ani v roku 2013
Galéria(2)

Nové letisko v Berlíne neotvoria ani v roku 2013

Otvorenie nového letiska v nemeckom Berlíne sa posúva najskôr na rok 2014, viac ako dva roky po pôvodnom termíne spustenia prevádzky. Projekt letiska Willyho Brandta sa už viackrát posunul pre sériu problémov, ktoré ukážkový projekt zmenili na hanbu, povedal agentúre Reuters zdroj blízky plánovaniu letiska. Ani štvrť storočia po páde berlínskeho múru a takmer 15 rokov po návrate spolkovej vlády do mesta sa Berlínu nepodarilo nahradiť svoje dve letiská z čias studenej vojny jedným veľkým medzinárodným.

nove letisko v berline neotvoria ani v roku 2013 6472 big image
Otvorenie letiska Berlin-Brandenburg sa naposledy posúvalo na október 2012, zdržiavajú ho však technické výpadky, ako napríklad chyba protipožiarneho systému. Tento rok sa letisko neotvorí, informovala agentúra Reuters a potvrdila tak predchádzajúce správy nemeckých médií. Nový termín otvorenia ešte nebol stanovený, hoci letisko chce pritiahnuť až 27 mil. cestujúcich ročne.

Odklad otvorenia spôsobuje problémy najmä druhej najväčšej aerolinke v Nemecku Air Berlin, ktorá chce letisko využívať ako hlavný prestupový uzol pre svoje medzikontinentálne lety. Hlavu v smútku z meškania však má aj berlínsky primátor Klaus Wowereit, pre ktorého je letisko najväčším projektom. Pred mestskými poslancami sa teraz bude musieť za situáciu zodpovedať, keďže ich o poslednom posune údajne neinformoval.

Zdroj: SITA
Foto: Berlin Brandenburg Airport

–>–>