Partner sekcie:
  • Stavmat

Komfortné elektrické podlahové vykurovanie na doskách CETRIS®

image 80767 25 v2

Ak ste rozhodnutí, že si chcete dopriať komfort podlahového vykurovania, budete stáť pred otázkou, či si vybrať teplovodné alebo elektrické vykurovanie. Elektrické podlahové vykurovanie je investične menej náročné. Je možné ho nainštalovať prakticky kamkoľvek bez ohľadu na typ miestnosti a podklad a umožňuje vyhrievať len niektoré miesta či miestnosti.

Elektrické vykurovanie je aj pružnejšie, s jednoduchou a presnou reguláciou. Spoločnosti CIDEM Hranice, a. s., Saint-Gobain Construction Product CZ, divízia Weber a STIEBEL ELTRON, spol. s r. o., spolu vyskúšali skladbu so zabudovaným podlahovým temperačným systémom na podlahe z cementotrieskových dosiek CETRIS®.

Ideálnym produktom na vytvorenie nosnej pochôdznej vrstvy podlahy do kúpeľní, teda do priestorov s vyšším výskytom vlhkosti, sú podlahové dosky CETRIS® PD (ev. PDB – brúsené). Kladú sa na nosníky (drevené hranoly, oceľové nosníky), zlepia sa systémom pero + drážka a priskrutkujú sa k podporám. Na takto vytvorený nosný záklop sa nainštaluje systém vykurovacích elektrických rohoží.

Viac informácií nájdete na www.cetris.cz, prípadne v novom vydaní technického katalógu CETRIS® – Podklady na projektovanie a realizáciu stavieb.

KategórieVykurovanie