Kompozitný materiál Twinson je svojou flexibilitou ideálny pre vybudovanie terás rôznych rozmerov, farieb, ale aj organických či geometrických tvarov.

Kompozitná terasa ako dizajnový prvok exteriéru

Osobitý charakter rezidenčnej i komerčnej výstavby podtrhuje účelná a dizajnovo zaujímavá terasa. Tá patrí v súčasnosti k významným prvkom architektúry, s ktorým možno elegantným a prirodzeným spôsobom rozšíriť dispozíciu interiéru a vytvoriť ďalší priestor pre život.

Flexibilita stvárnenia terasy je veľmi široká. Uspokojiť funkčné a vizuálne požiadavky si vyžaduje výber dômyselného materiálu. Rôznorodé dizajnové možnosti v kombinácii s vysokou kvalitou a odolnosťou poskytuje kompozitný materiál Twinson.

MAJESTIC MASSIVE PRO a CHARACTER MASSIVE majú certifikáciu požiarnej odolnosti BROOF (t1), dajú sa teda používať aj na strechách či v núdzových východoch.
MAJESTIC MASSIVE PRO a CHARACTER MASSIVE majú certifikáciu požiarnej odolnosti BROOF (t1), dajú sa teda používať aj na strechách či v núdzových východoch. | Zdroj: Deceuninck

Nadčasová terasa

Kompozitný materiál Twinson je svojou flexibilitou ideálny pre vybudovanie terás rôznych rozmerov, farieb, ale aj organických či geometrických tvarov. Dosky sú dostupné vo viacerých farbách a je predurčený na rozvíjanie unikátnych architektonických variácií.

Twinson dokáže odolávať rôznym poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Ide o materiál, ktorý nepraská, nekrúti sa a ani neprehýba. Okrem toho nepodlieha hnilobe či plesniam a svoj prirodzený štruktúrovaný vzhľad si dokáže zachovať počas dlhého obdobia.

K jeho deklarovaným vlastnostiam patrí aj odolnosť proti šmyku, vode, mechanickému poškodeniu, ohňu či nárazu. Kompozitné dosky sa vyznačujú nízkymi nárokmi na údržbu bez potreby olejovania a preparácie.

K deklarovaným vlastnostiam Twinson patrí aj odolnosť proti šmyku, vode, mechanickému poškodeniu či nárazu.
K deklarovaným vlastnostiam Twinson patrí aj odolnosť proti šmyku, vode, mechanickému poškodeniu či nárazu. | Zdroj: Deceuninck

Variabilné možnosti kreovania terás

Terasy z drevoplastového materiálu Twinson sa hodia prakticky do každého projektu, pričom ich s fasádnym obkladom Twinson Premium možno zladiť aj s fasádou domu. Najvyššie požiadavky na vzhľad a kvalitu spĺňajú dosky MAJESTIC MASSIVE PRO dostupné v 4 farbách.

Vďaka patentovanej 360° vrstve PVC je povrch odolný voči škvrnám a poškriabaniu a ľahko sa čistí. Dosky sú ideálne pre všetky terasy a balkóny, obzvlášť pre zastrešené plochy a zimné záhrady. Vďaka jednoduchej údržbe sa dajú použiť aj na verejných priestranstvách.

Twinson predstavuje je spojením vysokokvalitného PVC a borovicového dreva pochádzajúceho z lesov s certifikátom PEFC, ktorý podporuje zachovanie biodiverzity.
Twinson predstavuje spojenie vysokokvalitného PVC a borovicového dreva pochádzajúceho z lesov s certifikátom PEFC, ktorý podporuje zachovanie biodiverzity.. | Zdroj: Deceuninck

Maximálnu mieru flexibility ponúkajú dosky CHARACTER MASSIVE. Sú určené pre terasy jednoduchého dizajnu, možno s nimi realizovať aj hravé geometrické tvary, obložiť nimi bazény či ohraničiť záhony alebo záhradné cestičky.

Dosky sú úplne prefarbené a použiteľné obojstranne. Sú k dispozícii v 6 farebných prevedeniach. MAJESTIC MASSIVE PRO  a CHARACTER MASSIVE odolávajú sálavému teplu aj odlietavajúcim iskrám a bránia tak šíreniu požiaru. Vďaka certifikácii požiarnej odolnosti BROOF (t1) sa dajú používať aj na strechách či v núdzových východoch.

Jednoduchú a rýchlu montáž bez vŕtania a skrutiek umožňuje klikací systém Twinson Click
Jednoduchú a rýchlu montáž bez vŕtania a skrutiek umožňuje klikací systém Twinson Click | Zdroj: Deceuninck

Patentovaný klikací systém

Twinson je systémové riešenie pre rôzne druhy podkladov, problém nepredstavujú ani nerovnosti. Jednoduchú a rýchlu montáž bez vŕtania a skrutiek umožňuje klikací systém Twinson Click. Jeho užitočnou súčasťou je trojuholníková pätka (Triax), ktorá nesie spodnú konštrukciu terasy a umožňuje jej montáž v rôznych uhloch. Na ňu sa nacvakávajú hliníkové podkladové profily, na ktoré sa upevňujú dosky Twinson.

Twinson je systémové riešenie pre rôzne druhy podkladov, problém nepredstavujú ani nerovnosti.
Twinson je systémové riešenie pre rôzne druhy podkladov, problém nepredstavujú ani nerovnosti. | Zdroj: Deceuninck

Ekologický a recyklovateľný materiál

Súčasná architektúra kladie značný dôraz na životné prostredie, moderné stavebné postupy či používanie ekologických a recyklovateľných materiálov. Twinson predstavuje ekologickú alternatívu k podlahám z dreva. Je spojením vysokokvalitného PVC a borovicového dreva pochádzajúceho z lesov s certifikátom PEFC, ktorý podporuje zachovanie biodiverzity. Ide o jediný kompozitný výrobok na trhu s týmto certifikátom.

Materiál vyhovuje najvyšším štandardom bezpečnosti a je 100 % recyklovateľný. Dosky sú z hľadiska zdravia bezpečné – spĺňajú európsku normu pre materiály používané na výrobu hračiek. Vysoká odolnosť terasových dosiek umožňuje poskytnúť na tento materiál 25-ročnú záruku, a to dokonca aj na jeho štiepenie.

Pre viac informácií navštívte stránku www.chcemterasu.skwww.twinson.com/sk-sk

Zdroj: PR článok spoločnosti Deceuninck